Zdeněk Pohlreich: Spoločnosť je dezorientovaná, mediálne ovládaná. Na podnikateľoch sa pácha trestný čin…

Pohlreich: Ukázalo sa, aká dezorientovaná a mediálne ovládaná je spoločnosť. Spáchali na nás trestný čin…

„Je to prvá veľká lekcia kapitalizmu pre Českú republiku… Je to trest za to, akí sme boli naivní a hlúpi a ako sme zleniveli. Veď sme boli leniví aj zisťovať, že by to s nami niekto nemusel myslieť dobre,“ hovorí v rozhovore pre Svědomí národa šéfkuchár a podnikateľ Zdeněk Pohlreich.

V súčasnej kríze bude musieť mnoho ľudí ukončiť svoje podnikanie, a to nielen v odvetví gastronómie.

V pomoc štátu nedúfa a nechce ju. „Radšej, nech sa do toho nemiešajú. Nech sa postarajú o príčiny situácie, v ktorej sa nachádzame. To je ich úloha. Nie aby sme tu stáli a oni nám veľkoryso hovorili, že nám pomôžu s našimi peniazmi… Nech si to strčia do pr*ele a vôbec nás neobťažujú.

Sedí tam skupina ľudí, ktorí jednoducho nevedia, čo robia. Ak sú takí sekáči, že dokážu zabezpečiť, aby základné zdroje, s ktorými tu pracujeme, boli za rozumnú cenu, tak nech sa páči…,“ poznamenáva.

V rozhovore sa tiež krátko pozreli na éru kovidu, ktorá výrazne ovplyvnila celý gastronomický priemysel.

„Keď sa na to pozerám s odstupom času, určite tu bol viac-menej spáchaný trestný čin na podnikateľoch. Covid bol medializovaný do nezmyselného kolotoča. Žiaľ, všetci na to krvavo doplatíme… Ukázalo sa, aká zúfalo dezorientovaná a mediálne ovládaná je spoločnosť. Pravdepodobne nielen u nás, ale aj vo svete, ale to, čo sme tu predviedli, je hanba,“ hovorí.

Aj dnes podľa neho médiá chrlia príval poplašných správ.

„Snažím sa ignorovať mediálne tlaky, ktoré nám tu postupne všetkým vymývajú mozgy a ktoré vychádzajú z idiotskej premisy, že dobré správy sú bezcenné, pretože ma ani nebaví ich počúvať,“ hovorí a prezrádza časť svojho receptu na zachovanie si nadhľadu a zdravého rozumu.

Celý rozhovor nájdete tu:

Mohlo by vás zaujímať