fbpx

Výzva personalistom: Nebuďte predpojatí voči uchádzačom po 40-ke, 50-ke. Dajte im šancu!

Zamestnanie ľudí po 40-ke a 50keNebuďte predpojatí voči uchádzačom po 40-ke, 50-ke!

Zamestnanci po 40-ke, 50-ke bývajú často pre zamestnávateľov už málo dynamickí, starší, prekvalifikovaní, strnulejší, horšie tvarovateľní, atď. Isto ste počuli kopec prívlastkov.

Nesúhlasím s tým.

Myslím si, že sú v najlepšom veku a v rozkvete svojej kariéry.

Väčšinou už majú jasno vo svojom živote, vedia kam chcú smerovať. A sú motivovanejší. Kľudne sa môžu v tomto veku rozhodnúť pre zmenu kariérneho smerovania. A je to v poriadku, ak by im bola daná šanca.

Majú množstvo nadobudnutých skúsenosti z praxe aj zo života, ktoré vedia odovzdať mladším kolegom v práci. Zamestnávateľ bude dvojnásobne prosperovať, získa skúseného človeka a vyškolí im menej skúsených zamestnancov.

Bývajú lojálnejší, vyzretejší, hľadajú stabilitu a vážia si svoju prácu. Zväčša si už nepotrebujú dokazovať, že sú schopnejší než iní.

Dajte im šancu, ktorú isto ocenia. A vy budete mať spokojného zamestnanca.

Ja im šancu dávam. A vždy, keď je to možné, ich posuniem svojim klientom. Pre svojich klientov hľadám manažérov a špecialistov v rôznych oblastiach. Takže príležitostí mám veľa.

Spomínam si na príbeh, keď som pre svojho klienta hľadala logistického manažéra, ktorý si hľadal dlhšie prácu a nepodarilo sa mu presadiť. Stále narážal na odpovede typu, že je prekvalifikovaný. Spĺňal všetky požiadavky, len nedošlo k pozvaniu na pohovor a chodili mu zamietavé odpovede.

Ja som si ho na pohovor pozvala a bola som ním nadšená. Spĺňal všetko a bola som si istá, že zapadne aj povahovo do prostredia a kultúry firmy môjho klienta.

Hneď som zdvihla telefón a zavolala klientovi. Musela som mu hneď posunúť čerstvé emócie a dojem z kandidáta. Už tam pracuje viac ako 2 roky a doteraz mi ďakuje za šancu.

Toto sú dôvody, prečo mám svoju prácu najradšej.

Keď sa mi podarí pomôcť človeku získať prácu, ktorú má rád. A firma získa spokojného zamestnanca. Spokojnosť na oboch stranách.

Chcem Vás poprosiť, nebuďte predpojatí voči uchádzačom po 40-ke, 50-ke!

Každý vek má svoje čaro.

Mária Hrin Jurič
Headhunter & HR Consulting Manager
https://www.linkedin.com/in/mariahrinjuric/

Mohlo by vás zaujímať