fbpx

Zábavná forma relaxu a meditácie pre celú rodinu

Zábavná forma relaxu a meditácie pre celú rodinuZábavná forma relaxu a meditácie pre celú rodinu

Ľudia skladali puzzle už v 18. storočí. Je to nekomplikovaná zábava pre deti aj dospelých, ktorá má veľmi veľa pozitívnych účinkov na celé naše telo.

A pokiaľ sa o tom chcete presvedčiť, poďte sa s výhodami skladania puzzle zoznámiť.

Pozitívne účinky skladania puzzle

Klasické alebo moderné puzzle sú nielen krásny doplnok do interiéru, ale tiež majú veľa pozitívnych účinkov na našu pohodu a duševné schopnosti. Pôsobia napríklad na obe hemisféry mozgu. Ako?

Ľavá polovica ľudského mozgu je zodpovedná za logické a analytické myslenie. A veľmi dobre reaguje napríklad na triedenie dielikov skladačky. Pravá hemisféra poháňa kreativitu. Súčasná aktivácia dvoch hemisfér posilňuje spojenie medzi mozgovými bunkami. To zvyšuje ich účinnosť a kapacitu. Potom nasleduje pozitívny vplyv skladačiek na krátkodobú pamäť a koncentráciu.

Mimochodom, takéto skladanie môže podporiť aj prekrvenie mozgu ktoré sa dostane do iných dôležitých častí tela, vďaka čomu možno konečne vyriešite aj svoje dlhodobé problémy s erekciou.

Tréning mozgu a schopnosť sústrediť sa

Všetky nové výzvy zabezpečujú, že sa ľudia naučia nové zručnosti alebo ich zdokonaľujú. Ak svoj mozog používame nepretržite a intenzívne, stáva sa efektívnejší. Keď skladáme skladačku, rýchlo rozpoznáme strihy a farby a hľadáme to správne miesto na obrázku. Mozog si pamätá vlastnosti dielika skladačky.

Opakovanie takýchto procesov trénuje krátkodobú pamäť a zlepšuje schopnosť koncentrácie. Ak pri skladaní dieliky „skenujeme“, zvyšuje sa tým aj predstavivosť a vizualizačné schopnosti.

Pravdepodobnosť Alzheimerovej choroby alebo demencie znižuje aj pravidelný beh mozgu pri skladaní hlavolamov, hádaniek a podobne.

Čiastkové úspechy a konečný výsledok zabezpečujú, že sme na seba hrdí. Okrem toho si hravou formou trénujeme pozornosť, trpezlivosť a schopnosť koncentrácie. Stačí si vybrať krásne Ravensburger puzzle a môžete sa o ich pozitívnych účinkoch na vaše telo presvedčiť.

Relax cez skladačky

Keď skladáme puzzle, sme v kreatívnom a zároveň meditatívnom stave. Utekáme z hektického každodenného života a môžeme znížiť stres vyriešením hádanky. Prezeranie motívu pôsobí relaxačne a pri hraní sa znižuje tep, dýchanie a krvný tlak. Neustála vizualizácia navyše zaisťuje, že pri skladaní puzzle ignorujeme rušivé podnety.

Nájdite si preto čas a skúste dať svoje telo do poriadku aj obyčajným skladaním puzzle.

Zdroj obrázka: Rido/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať