fbpx

Samota? Túžila som mať priateľov, partnera, ale múry mojej pevnosti boli silné. Prešiel cez ne málokto…

O SAMOTE

Včera som sa opäť ocitla v situácii, že som sedela večer sama na gauči v plači, a cítila som sa tak veľmi sama a bezmocná.

Spustila to taká banalita. Prišiel mi nový mixér vybalila som ho a nevedela som si s tým ďalej poradiť. A vravela som si, mňa už to fakt takto nebaví. Načo vlastne to všetko?

Ani neviem koľkokrát v živote som zažila tieto pocity.

Do samoty som sa uzatvárala už od detstva.

V samote bolo a je moje bezpečné miesto. Tam sa nikto nedostane, nikto mi neublíži. Tam nie je dráma, krik, nedorozumenia, konflikty.

Samota je moja obranná reakcia a aj môj svet.

Sama si viem poradiť, sama si viem veci zariadiť a nikto mi do toho nepindá.

Vzorec samoty…

Môj vzorec samoty bol taký silný, že som odišla sama do sveta, žila sama v cudzích krajinách, pracovala individuálne, veľakrát sama zatvorená v office. Taký silný, že som sa nasťahovala na ulicu Einsiedlergasse a až po rokoch zistila, že je to ulica pustovníka. Aká obrovská je sila nevedomia.

Stále som túžila mať priateľov, partnera, ale múry mojej pevnosti boli také silné a nedobytné, že len málokto cez ne prešiel.

A žiadne prekvapenie, že moje vzťahy boli často nefunkčné a deštruktívne, veď som tých druhých pustila k sebe kvôli pocitom nedostatku.

V samote som sa utápala, aj v nej bádala.

Moja vnútorná sila mi nikdy nedovolila vzdať sa. Po prerevanej noci som vždy ráno vstala a mala v sebe dosť odvahy a sily, aby som neustále skúšala ďalej.

Nadväzujem vzťahy, skutočné aj virtuálne. Veď aj za virtuálnym kontaktom je skutočný človek so skutočným príbehom.

Cez druhých sa učím o sebe viac.

A aj o tom, aká je moja hodnota a moje miesto na zemi.

Otváram sa zraniteľnosti tým, že píšem.

Možno sa v mojom príbehu nájde aj niekto iný a vytvorí sa tak spojenie.

Beata Andrejkovičová

Korektúra: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorkaMáte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: 

https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať