Výmery za elektrinu a plyn. Ceny sú aj o 400% vyššie. Je to likvidačné, sťažujú sa podnikatelia

Výmery za elektrinu a plyn. Ceny sú aj o 400% vyššie. Je to likvidačné, sťažujú sa podnikatelia

Na sociálnych sieťach sa po tieto dni objavujú informácie, ktoré ukazujú zastropovanie cien v praxi. Prišli výmery za elektrinu a plyn. Ceny sú aj o 400% vyššie pri elektrine a pri plyne sa podľa informácií pohybujú aj o 300% vyššie, ako tomu bolo po minulé roky.

Majiteľ pizzerie, Žilina

Tomuto sa hovorí likvidácia podnikateľov v priamom prenose… V roku 2022 sme ročne ako firma platili za elektrinu 5 126€ a od 1.1.2023 je náš nový ročný výmer 23 782€… O 400% a viac dostali výmery asi všetci podnikatelia, s ktorými som dnes na túto tému debatoval. Som fakt veľmi zvedavý, čo sa v krátkom čase udeje zo strany “vlády” a (ne)kompetentných, nakoľko toto zvýšenie sa logicky musí premietnuť do cien výrobkov a služieb, ktoré sa následne stanú nepredajné. Kúpyschopnosť obyvateľstva je už dnes na totálnej hrane… Tak len pre info, aby ste vedeli ako v realite funguje tzv. zastropovanie cien energií pre podnikateľov.

Link na príspevok :  https://www.facebook.com/janhuljak/posts/pfbid022uATkU9LDJdRJna1XA3Kw2L6gVL7HLuphgDLHG2NGvj1Q3bfqLqkVCJy97JKgGgPl

Majiteľ vinotéky bol stručný

V skupine pre podnikateľov (Učíme sa podnikať) uviedol krátko a jasne:

5 rokov nazmar… držte sa.

Priložil doklad o výmere… V minulosti platil zálohy 335€. Terajší výmer je 1 705€.

Ak podnikáte a máte riešenie ako postupovať, napíšte mi na mail valachova@40plus.sk

Radi sprístupníme nápady na riešenie situácie aj ďalším čitateľom.

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať