fbpx
vo veku 48 rokov za modelku

Vo veku 48 rokov za modelku

Tri oriešky pre Anouschku, alias modelku vo veku 40 plus

Rok 2019 je pre mňa snový, niekedy sú to nočné mory v štýle Goyových prízrakov. Inokedy ale sen tak nádherný ako krásny obraz Primavera od Boticceliho. Samá farba, tanec, a nespútaná radosť. Moja duša potom poletuje ako zlatá muzika.

Tak sa stalo i v nedeľu 1.decembra 2019. Práve teraz v predvianočnom čase, prisnila sa mi naživo moja najmilovanejšia rozprávka – Tri oriešky pre Popolušku, teda pardon, toto bolo pre Anouschku.

Janek Ledecký sľubuje vo svojom vianočnom hite splnenie snov ,,o Vánocích”. No jasne! Chlapi, sľuby. Milé dámy, poznáte to. Tak som veci zobrala do vlastných rúk a prijala milé pozvanie na krst kolekcie originálnych maľovaných kabeliek mladej plzeňskej výtvarníčky Elaine Lóre.

Nie ako hosť, ale ako modelka.

A to prosím vo veku, keď naše babky a prababky šediveli, priberali, pomaly odchádzali zo života, a poriadna 48.ročná osoba si vyšívala rubáš do truhly. A ja? No! Šije mi poriadne, ale práve preto, robím všetko naopak. V menopauze schudnem, na hlavu hodím veselú mrkvu a miesto umierania žijem. Všetko podľa hesla: Smutnú ma nedostanú.

Nuž a plním si moje dobre odložené  sny. Ten modelkovský čakal na splnenie už 28 rokov. Keď ma čakala kariéra v Paríži, prišlo totiž materstvo. Tak som sa mu plne oddala, teraz som ale vyzliekla zásteru s nápisom MAMA a obliekla si róbu s nápisom JA. A hodlám ju plne predviesť svetu. Švejkovina ako Brno, „je sais“.

Prvého decembra ráno som teda spolu s jednočlenným produkčným tímom – manžel, šofér, fotograf v jednej osobe  –  vyrazila prekvapivo mrazivým ránom prázdnou diaľnicou na Plzeň. Pol cesty som prespala na zadnom sedadle, lebo spánok liftinguje vrásky(dúfam!!!!), potom som v pravidelných intervaloch otravovala šoféra: Už tam budeme?  Nie. A to je aký tunel? Modrý!!!

No dobre, dobre, už budem dobrá, nedočkavá, kedy uvidím Plzeň venovala som sa cestou štúdiu francúzštiny, mojej ďalšej vášni, pretože v pondelok ma čakala skúška.

A zanedbať kvôli modelingu štúdium? Oj, mama  by mi na riť dali, ešte i teraz, na moje staré kolená.

Bohovia modelingu stáli pri mne, do adventne nazdobenej krásavice Plzne sme dorazili s predstihom, vylúpla som si ju z hmly ako môj prvý čarovný oriešok. Úplne som prepadla jej kúzlu, totálne som splznená. Druhý oriešok si Anouschka rozbalila v nákupnom centre, kde na dámskej toalete prebehla blesková akcia – z Popolušky princezná.

Nová róba plus mejkap a účes v rekordnom čase, mechanici z Ferrari mi môžu výkon ticho závidieť. Ešte foto pre kamošku. A šup do Divadla Dialog v Plzni, kde bol tento deň generálny štáb krásy.

V útulnom zákulisí už čakala Squadra Azzura, mladé priateľky a podporovateľky Elaine Lóre, ktoré rovnako ako ja, prijali pozvanie na módnu prehliadku.

Všetko devuchy vo veku mojich detí, čo som ja, retro modelka so smiechom kvitovala. Po veselom zoznámení sme boli odvelené na nácvik choreografie. Keďže slečny sa modelingu nevenujú profesionálne, fakt, že vo svetle reflektorov nevidia koniec pódia niektoré  vydesil.

Moje materské pudy sa aktivovali, a hneď som ich ukľudnila, že síce vyjsť na svetlá rámp je krokom do tmy, ale oni oslnia svojou mladou krásou. A ktovie, možno z pódia hupsnú rovno do náručia princa v prvom rade. Žubrienky chichotavé sa upokojili.

Prítomný pán režisér nevydržal pohľad na naše blúdenie javiskom, rezko chňapol kabelku a predviedol VOCOGO! holky. Ja som ešte vymyslela záverečné pohodenie kabelkami na pekných zadočkoch, a voilá, choroška sa zrodila.

Celé naše úsilie pozorne sledoval síce vzrastom najmenší, ale bez debaty najväčší fešák celej akcie, synček Radky Čopanovej. Povedal, že sme kočky a je to ok: – ) Tak tedaaaa!.

A zase šup do zákulisia. Prichádzajú hostia. Akcia vypukla. Javisko najprv patrí šťastnej a usmievavej Elaine Lóre a Radke Čopanovej, pôvabnej fashionblogerke (Sagistyle.cz). Kolekcia maľovaných kabeliek je totiž ich prvým spoločným dielkom.

A kto iný by mal pokrstiť tento nevyhnutný doplnok ženskej krásy, ako talentovaný a nádherný mladý muž?

Role krstného otca sa bravúrne zhostil Andreas Samec, herecká, tanečná a spevácka mega star plzeňských pódií, ktorého impozantný zjav je rovnako ohromujúci ako zmysel pre humor. Krstilo sa pivkom, Švejk by sa radoval. A nasledovalo našich 15 minút slávy. Nebudem tajiť – boli sme úchvatné a dokonalé…

Ako milé prekvapenie na záver dostal obetavý krstný tato Andreas vlastnú pánsku verziu maľovanej kabelky, v obľúbenej autorkinej modrej farbe. Na naše naliehanie, malebné dielko okamžite bravúrne odprezentoval. Mimochodom, Pane Bože, načo sú chlapovi tak krásne dlhé nohy, ach!

Spoločné foto na javisku, šampanské a raut, pripravený obetavým rodinným tímom Elaine Lóre, boli krásnou čerešničkou na pomyselnej torte nedeľného krstu v Plzni.

Pre mňa to však nebol koniec rozprávky, čakal ma totiž, čuduj sa svete, ešte jeden čarovný oriešok. Čím Anoushka porazila Popolušku 4:1 – kiežby raz aj naši hokejisti českých, hahaha.

Elaine Lóre totiž  okrem veľkoformátových abstraktných obrazov a maľovaných doplnkov, uviedla do života nedávno i kolekciu recyklovaného oblečenia. Veci zo sekáčov svojimi maľbami mení na umelecké diela, a znovu ich posiela do života. A náhodou som ja vymyslela názov pre túto jej aktivitu: Kolekcia Second chance. Ako milé poďakovanie som v nedeľu dostala od Ellie este aj dychberúce maľované sako.

 

,,Môj svet je plný farieb a fantázie, ktorá nepozná hranice ”, zveruje sa na svojom autorskom webe mladá umelkyňa, ktorá svojou tvorbou prekonáva úzkostnú poruchu, za čo ju nesmierne obdivujem.

Plne potvrdzujem pravdivosť jej slov, dala mi Second chance. Druhú šancu stať sa, aspoň na chvíľočku, modelkou.

A vniesla tak farbu do môjho šedivého bytia, za čo  som jej bezhranične vďačná. Bola to fantázia.

PS: Budúci rok sa môžete tešiť, dámy, Elaine Lóre prijala pozvanie na Slovensko a bude prezentovať svoju tvorbu aj pre vás. Včas poinformujem.

Text: Anou Black

foto: Dušan Skrabak

viac o umelkyni na www.elainelore.cz 

vo veku 48 rokov za modelku

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová