fbpx

Máte vlhko v pivnici či na prízemí domu? Keď vám vlhne dom, riešiť to môžete i svojpomocne…

Máte vlhko v pivnici či na prízemí domu? Keď vám vlhne dom, riešiť to viete aj svojpomocne…

Zo skúseností vieme, že najčastejšie problémy vznikajú pri prenikaní vlhkosti a vody z bočných a vonkajších strán stavebných konštrukcií.  Často býva problém najmä v tom, že chýba vonkajšia hydroizolácia z pozitívnej strany alebo je hydroizolácia poškodená. Následkom je prenikanie vody do vnútorných priestorov budov.

A tu nastáva problém s vlhkými stenami.

Najmä pri budovách, ktoré sa nedajú zvonka odkopať a izolovať. Odkopanie objektu a obnaženie hydroizolačného systému často nie je možné, pretože je to buď technologicky náročné alebo to nie je možné kvôli prístupu k danému miestu, či z dôvodu prístupu k pozemku, ktorý je v cudzom vlastníctve. Poznáte to, keď máte „dobrého suseda“.

Voda má tendenciu prenikať cez murivo do vnútorných priestorov. Ak je poškodená hydroizolácia, do muriva sa dostáva zemná vlhkosť, spodná voda, často je to voda tlaková. Najviac ohrozené sú domy a obytné budovy,  ktoré sa nachádzajú v svahovitom teréne, pri jazerách, riekach, vodných zdrojoch, prípadne v lokalitách, kde je vysoká hladina spodnej vody.

Vývoj však ide dopredu a vy si môžete pomôcť svojpomocne.

Vhodnou alternatívou je ošetrenie priesakov vody do muriva z vnútornej-negatívnej strany stavebnej konštrukcie. Ako na to?

Ak sa objavia aktívne priesaky vody, na utesnenie sa dá použiť prípravok KÖSTER KD 2 Blitz Powder, ktorý na Slovensku distribuuje firma Saninjekt. Tento vysoko reaktívny prášok dokáže zastaviť v priebehu pár sekúnd aktívne priesaky vody. A dokáže to aj amatér… Nepotrebujete volať špecializovanú firmu.

Ako postupovať? Pozrite si celý postup v tomto videu

Systémy pre hydroizoláciu z negatívnej strany pre murivo a betón sa dajú stiahnuť na webe tu:  www.koster.sk

Nabudúce to bude o strechách… Ostaňte naladení.

Pripravila: Martina Valachová

-Partnerská spolupráca –

Mohlo by vás zaujímať