fbpx

Viete aj po 40-ke vyzerať stále sviežo a krásne

Viete aj po 40-ke vyzerať stále sviežo a krásneViete aj po 40-ke vyzerať stále sviežo a krásne

Napriek tomu, že vek je len číslo, jeho postupným zvyšovaním a v určitých intervaloch nášho života dochádza k situáciám, s ktorými sa až tak celkom nedokážeme stotožniť. Nielen ženám robia pomerne veľký problém procesy, ktorých výsledkom je nezastaviteľné starnutie. Veď o krásne vypnutú pleť prichádzame rýchlejšie ako o voňavú penu do kúpeľa.

To však nie je ani ten najmenší dôvod na paniku. Ubúdanie dôležitých látok na výživu tela, pokožky či energie tela sa dá predsa veľmi dobre zastaviť, spomaliť a ovplyvniť bezbolestnou a prirodzenou cestou.

A my vás o tom v tomto článku prostredníctvom niekoľkých tipov presvedčíme. Wellness pobyt v krásnej lokalite, správna starostlivosť o pleť i tráviaci systém sú v tomto smere pre vás tá najlepšia kombinácia.

Aj keď ste možno nikdy predtým nad niečím podobným neuvažovali, dodať telu vzpruhu, sa po 40-ke stáva súčasťou našej bezproblémovej existencie.

Aj keď je „krása je znak relatívny a v oku toho, kto ju vníma.“ (André Maurois), spolu stou vnútornou často vytvára v našom živote lepšie podmienky na život.

Na krásu a osobné pohodlie nie je nikdy príliš neskoro

40 rokov je ten najkrajší vek a telo je stále pomerne mladé a svieže. Avšak, čas je neúprosný a veľmi rýchlo zanechá aj na tom najodolnejšom organizme nemalé stopy. Vo vyššej miere sa to začína pomaly, ale isto prejavovať práve v 40-ke. Už v tomto veku štartuje intenzívny proces starnutia pokožky. U žien znižuje hladinu estrogénu, ktorý udržuje pružnosť pokožky, spomaľuje syntézu kolagénu a elastínu. To všetko prispieva k vzniku vonkajších známok starnutia.

  • výrazové a vekové vrásky,
  • tmavé škvrny,
  • zhoršenie reliéfu pokožky, rozšírenie pórov,
  • strata objemu v lícnych kostiach,
  • gravitačná ptóza (deformácia oválu tváre),
  • ochabnutosť krku, dekoltu a paží sú len niektoré prejavy, s ktorýmisa určite stretnete.

S nasledujúcimi tipmi, sa tomu ale môžete veľmi jednoducho vyhnúť, prípadne niektoré procesy oddialiť, spomaliť alebo eliminovať na minimum.

Vyskúšajte bežne dostupnú kyselinu haylurónovú

Naše telo a pleť sú poskladané z množstva dokonalých látok, ktoré ich udržiavajú v bezchybnom stave. Problém je, že vekom sa ich množstvo v organizme znižuje. Dôvodov je viac, dôležité však je, že chýbajúce hladiny môžete veľmi jednoducho a rýchlo niekoľkými spôsobmi doplniť.

Stále viac obľúbená kyselina hyalurónová, ktorá patrí k tejto prirodzenej zložke tela, je dnes preto dôležitou súčasťou modernej kozmetiky. Ide o jednu  z najlepších zložiek starostlivosti o pleť.

Kyselina hyalurónová je účinný zvlhčovač, ktorý priťahuje vodu. Jedna molekula kyseliny hyalurónovej priťahuje a je schopná pojať až 1000 molekúl vody. Je to jeden z najsilnejších zvlhčovačov. Kyselina hyalurónová sa preto nazýva aj „molekulárna špongia“, pretože má vysokú schopnosť zadržiavať vlhkosť v pokožke. Je to s pokožkou identický, nedráždivý a nesenzibilizujúci kozmetický výrobok, vhodný pre všetky typy pokožky. Tak ju vyskúšajte.

Zlepšite svoje stravovanie

Správna strava nielenže spomalí proces starnutia, ale vám tiež dodá silu a energiu. Od spôsobu stravovania teda závisí veľmi veľa. Na živiny bohatá strava je dôležitá nielen pre energiu, ale aj krásu tela. Postarajú sa o to rôzne suroviny a zložky. Určite neurobíte zle, ak prejdete na stredomorskú stravu, zvýšite príjem bielkovín, zabudnete na cukor, rýchle občerstvenie a pridáte do stravy probiotiká.

Nič z toho však nebude nikdy dobre fungovať, ak váš tráviaci systém nedokáže tieto látky spracovať. Tu by vám mohol pomôcť kvalitný Pestrec mariánsky. Je to silný antioxidant z prírody, vynikajúci pre tráviaci a vylučovací systém. Pomáha pri hepatitíde, cirhóze, so zlou funkciou žlčníka, pri ochoreniach dvanástnika a sleziny, pri prevencii žalúdočných vredov a teda stavov, ktoré môžu mať na vašu krásu výrazný vplyv.

Nájdite si čas na wellness pobyt pre dvoch

Negatívne pôsobí na telo aj nedostatok odpočinku. V dnešnej dobe to platí dvojnásobne, pretože obmedzenia zmenili nielen spôsob práce, ale aj relaxu, na ktorý sme boli doteraz zvyknutí. Našťastie máme aj v našej krajine množstvo príležitostí a možností na relax, treba si len správne vybrať.

Príjemný wellness pobyt pre dvoch v obľúbenom turistickom rezorte vášmu telu i psychike určite prospeje. V krásnom prostredí a pri uvoľňujúcich procedúrach zabudnete na všetky problémy, čo stavu vašej pleti a celému telu určite prospeje. No neoplatí sa to vyskúšať?

-Infoservis-

A čo v prechode?

Zuzana Vačková sa podelila o svoje skúsenosti…

Mohlo by vás zaujímať