fbpx

Veriť sebe a podnikaniu, aj keď to niekedy kvôli okolnostiam nevychádza tak, ako ste chceli!

Veriť sebe a podnikaniu, aj keď to niekedy kvôli okolnostiam nevychádza!

Týmto článkom chcem:

– motivovať ľudí – hlavne ženy, k tomu, že je potrebné zotrvať, to je dôležité

– ukázať, že si treba ísť za svojím

– poukázať na to, že sa dá, ak človek tomu verí

Brigáda namiesto podnikania?

Mám za sebou ťažké časy a ešte nie je koniec. Ale. Nevzdávam sa. Obdobie pandémie nás preverilo finančne aj ľudsky. Rozmýšľala som, ako ďalej. Ukončiť podnikanie? Nie. Nechcela som svoje podnikanie zanechať, a tak aktuálne, z objektívnych príčin, brigádujem ako čašníčka.

Prečo čašníčka?

Lebo mám flexibilný čas a môžem vybavovať aj objednávky z môjho podnikania…

K tomuto kroku som bola naozaj donútená. No nevzdala som sa, išla som a idem si stále za svojím.

Lebo svojmu podnikaniu verím. Moje podnikanie je moja pôda, do ktorej som zasadila pred viac než siedmymi rokmi semienko.

To semienko už reálne klíči… Polievam ho svojou usilovnosťou, vytrvalosťou a hlavne ostáva živé vďaka podpore mojich verných zákazníkov.

Ako vidím covid situáciu? Povedali by ste si, že predávať online farmárske potraviny – takýto biznis? To musí fičať neustále – lockdown – nelockdown.

Nie, nie je tomu úplne tak.

Cítim, že medzi ľudí vstúpila obrovská neistota.

Nerozhodnosť. Obavy, možno aj z kontaktu. Častokrát prišli, pre mňa až nepochopiteľné, dôvody, ktoré sa snažím vylúskať. Snažím sa naozaj pochopiť psychiku ľudí. Prečo nenakupujú tak, ako nakupovali pred rokom.

Alebo pred covidom!

Vychádza mi hlavne takýto dôvod: nemajú dostatok peňazí ASI…

Ale v tom však logiku nevidím. Menej cestujú, viac sa stravujú doma, a tým by predsa mali viac nakupovať, keďže gazdinky, home office žienky, sú súčasne aj kuchárky.

Žeby si ľudia hľadali priamy zdroj? A nepotrebovali využívať donášku? Aj nad tým som už uvažovala. Keďže sú home office, majú veľa času na gúglenie…

Áno, covid naozaj ovplyvnil aj môj farmársky biznis.

Pýtate sa ako? Ľudia ma naozaj vymieňajú za reťazce. Vymieňajú ma za uja Gúgla, ktorý je múdrejší, ako to, že ja mám so všetkými farmármi osobný vzťah.

Nie som farmársky veľkoobchod – nie som reťazec, preto nemôžem konkurovať cenami.

Ale s čistým svedomím vám všetkým, čo tieto riadky čítate, môžem potvrdiť, že do všetkého dávam zakaždým vlastnú identitu.

Záleží mi na tom, aby bola na strane zákazníka vždy spokojnosť.

Vždy si vyberám, prísne sledujem, náhodne kontrolujem, overujem si, čo sa kedy vyrábalo, pestovalo. Akým spôsobom sa zvieratá chovajú. Kde, za akých podmienok. Lebo to nie je len moja práca – cítim voči tomu obrovskú zodpovednosť.

A stále svojmu podnikaniu verím.

Čo ma motivuje alebo poháňa vpred?

Vy, moji milí zákazníci, ktorí ste ostali! Ste to vy, ktorým ĎAKUJEM, ktorí ma zakaždým podporujete svojím nakupovaním. Cítim, ako držíme spolu. A toto je tá sila. Toto je tá motivácia. Toto je ten hnací motor.

Jedine zákazníci. Verní, stáli, a verím, že pribudnú aj noví. Všetci. Ste moja rodina. Tvoríme spolu jednu rodinu. Jednu veľkú farmársku rodinu.

Držme preto spolu. Vy rozhodujete, komu dáte svoje peniaze. Ako sa stravujete – koho podporíte.

A kým vás nebude zase dosť, aby ma to živilo, budem si naďalej privyrábať ako čašníčka…

Gabriela z MAGAMY

Ďakujem vám za každú vašu objednávku. Nájdete ma tu: https://magama.sk/

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať