Vedci zistili, koľko času musíte stráviť v prírode, aby ste boli v pohode

Vás môže pobyt v prírode aj vyliečiťVedci zistili, koľko času musíte stráviť v prírode, aby ste boli v pohode

Spojenie s prírodou je pre človeka veľmi dôležité. Ide o prostredie, ktoré nám poskytuje ideálne podmienky na relax, zábavu a život ako taký, čo sú dôvody, prečo sa ňou tak radi obklopujeme. Vedeli ste ale o tom, že vás môže pobyt v prírode aj vyliečiť? Vedci zistili, koľko času na uzdravenie tela potrebujete.

Trávenie času v prírode pomáha bojovať proti depresii a úzkosti, znižuje krvný tlak, riziko rôznych chorôb a zlepšuje kreativitu. Závisí to však od dĺžky času, ktorý si na tento účel vyčleníte. Vedci to zistili a vypočítali, koľko hodín týždenne musíte stráviť vonku, aby ste zažili tento pozitívny efekt.

Tak sa pustite s nami do zaujímavého čítania, aby ste mohli vaše nové ďalekohľady čím skôr použiť na detailné pozorovanie krás tohto prostredia.

Minimálne dve hodinky denne

Britská vláda nedávno uskutočnila štúdiu, na ktorej sa zúčastnilo 20 000 obyvateľov. Podrobne museli cez týždeň sledovať svoje aktivity. Tí, ktorí strávili najmenej dve hodiny vonku (na jednej prechádzke alebo celkovo na niekoľkých), častejšie hlásili pohodu a zdravie ako tí, ktorí boli vonku menej ako dve hodiny. Maximálny účinok sa zvyčajne dosiahol celkovo po 200-300 minútach.

To je čas, ktorý vám pomôže v získaní priaznivých účinkov prírody na telo, ako profesionálna termovízia v odhalení tepelných mostov na stavbe.

Ide o jednu zo štúdií Lekárskej fakulty Univerzity z Exeteru, ktorou sa odborníci pokúsili zistiť, koľko času by ľudia mali tráviť vonku. A podarilo sa.

Nezabudnite na svoj komfort a bezpečie

Príroda je charakteristická nielen svojou krásou, ale aj náročným terénom a premenlivými  podmienkami, ktoré navyše zhoršuje nevyspytateľné počasie. Aby ste boli na všetko vopred a dobre pripravení, okrem ďalekohľadov by vám nemali chýbať odolné gumené rohože v aute, nepremokavé oblečenie a iná špeciálna výbava určená na túru.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať