Vďaka tomuto rozhovoru a jednej konkrétnej vete sa môj muž rozhodol seknúť s pitím alkoholu.

Vďaka tomuto rozhovoru a jednej konkrétnej vete sa môj muž rozhodol seknúť s pitím alkoholu.

Dostala som krásny mail od Nadi. Absolútne ma zasiahol a dovoľujem si podeliť sa o týchto pár riadkov. A verím, že Nadin muž nie je jediný, komu rozhovor s profesorom Hrušovským pomohol.

***

Milá Martina. Rada pozerám vaše rozhovory. Odkedy nás v hlavných médiách nonstop strašili, vypli sme doma všetky klasické médiá. Ja som si našla záľubu v podcastoch a náhodou som pred vyše rokom natrafila aj na ODznova. Som v prechode. Zaujala ma debata so Zuzkou Vačkovou. Klikla som na odber ODznova a musím povedať, že čo hosť, to inšpirácia.

Počas korony sa však môj manžel stále radšej pozeral na dno pohárika. Pridružili sa zdrfavotné problémy a ja som bola zúfalá. Deti a vnúčatá tiež. Nepomáhali prosby. Nepomáhalo nič. Ale pred zhruba 3 týždňami, ako vyšiel rozhovor s profesorom Hrušovským som si zapla vašu reláciu v obývačke. Žehlila som a počúvala. Dovtedy som vždy vaše rozhovory pozerala sama. Tentoraz bol však manžel doma a zapozeral sa. V momente, keď začal pán profesor hovoriť o tom, že pečeň sa dá liečiť u alkoholika jednoducho – stačí prestať piť som pozrela na manžela. Sklopil zrak. Relácia skončila a on si v ten večer prvýkrát po 2 rokoch nenalial. Sú tomu skoro 3 týždne a ja verím, že to tak aj ostane. Blíži sa Veľká noc a my sme doma bez kvapky alkoholu v chladničke. Musela som vám napísať, pretože možno ani neviete, ako niektoré rozhovory môžu človeku zmeniť život. Pokojný hlas pána profesora a jeho záverečný odkaz mi stále znie v ušiach. Ďakujem a nech sa vám darí aj naďalej…

Naďa

***

Priatelia, takýto odkaz ma viac ako potešil.

V závere rozhovoru s profesorom Hrušovským som poprosila divákov, aby poslali rozhovor ďalej zdieľaním. Vždy sa totiž môže nájsť niekto, komu rozhovor pomôže. Verím, že tento konkrétny nepomohol len Nadinmu manželovi.

Je Veľká noc. Príležitosť na prípitky. Niekde symbolicky, ale v mnohých rodinách tečie alkohol prúdom. Ak by mohol rozhovor pomôcť aj ďalším, prikladám ho nižšie. A budem rada za zdieľanie.

Martina Valachová

Ilustračné foto: Pixabay

Mohlo by vás zaujímať