Vakcinácia, ivermektín a vitamín D sa nevylučujú, ale dopĺňajú

Juraj Mesík: Vec je úplne inde: Vakcinácia je beh na dlhé trate a my potrebujeme šprintovať. Cena pre víťaza je život a pre porazených smrť.

Juraj Mesík už dlhší čas upozorňuje na, podľa neho neadekvátne, kroky rezortu zdravotníctva v rámci liečby ochorenia Covid-19. Juraj Mesík je analytik a okrem iného inicioval aj internetovú petíciu s názvom „Žiadame účinnú ochranu a účinnú liečbu Covidu-19.“

Petíciou žiada aplikáciu niekoľkých krokov: „Okamžite spustiť rozsiahly program zásobovania obyvateľstva vitamínom D a program fortifikácie základných potravín vitamínom D podľa škandinávskych noriem. Cieľom tohto programu je dosiahnuť rýchle zvýšenie hladín vitamínu D v krvi celej populácie Slovenska,“ píše sa v petícii, pričom o význame vitamínu D informovalo už viacero štúdií.

AKTUALIZOVANÉ – LIEK JE UŽ POVOLENÝ

Ivermectin je povolený už aj na Slovensku. Snaha a dopyt (tlak) niektorých lekárov sa oplatil

Jurajovi som položila tri otázky.

Juraj, hneď ako som napísala moje zamyslenie ohľadne lieku IVERMECTIN a citovala som vás, na sociálnych sieťach sa spustila diskusia, že šírim hoaxy. Snažím sa pozerať doprava aj doľava a myslím si, že keď sa prestaneme pýtať, tak sme skončili. Povedzte prosím našim čitateľom, na čom presne sú založené vaše tvrdenia?

Opierajú sa o špičkovú – teda bohužiaľ nie slovenskú – vedu. Už na jar sa vyprofilovala skupina absolútne špičkových lekárov a vedcov, ktorá sa volá Front Line Covid-19 Critical Care Alliance (FLCCC). V preklade zhruba „Aliancia pre starostlivosť o kriticky chorých na COVID-19 v prvej línii“. Jej zhruba 10 členov za svoj život uverejnila viac vedeckých článkov, ako vyprodukuje celá slovenská lekárska veda za rok, vedecké profily jej členov nájdete na stránke https://covid19criticalcare.com/about/the-flccc-physicians/

Len jej líder prof. Marik uverejnil viac ako 500 vedeckých prác v lekárskych disciplínach a bol citovaný 43 000 krát: to sú vo vede obrovské čísla. Pre porovnanie: nedávno jeden populárny slovenský denník dezinformoval o liečbe covidu v rozhovore so slovenským lekárom, ktorý uverejnil 49 odborných článkov, ktoré boli citované 169 krát.

FLCCC prišla už na jar s terapeutickým protokolom pre covidových pacientov v nemocniciach, ktorý nazvali MATH + podľa prvých písmen štyroch liečiv, ktoré v ňom používali (metylprednizolón, askorbová kyselina, thiamín a heparín) a v lete vypracovali aj protokol pre ambulantnú liečbu a profylaxiu covidu, ktorý nazvali I-MASK. I tam stojí pre ivermektín.

Momentálne je k dispozícii najmenej 47 štúdií – z toho 18 už prešlo cez prísnu vedeckú oponentúru nazývanú peer review proces. 100% z nich potvrdilo masívny liečebný účinok tohto lieku: stredné zlepšenie stavu pacientov pri včasnej liečbe je 85%, pri všetkých liečbach – teda aj pozdnej – stredné zlepšenie 78%. Podrobnosti aj linky na tieto štúdie nájdete na https://c19ivermectin.com/

Inak ivermektín je najmenej 40 rokov známy liek používaný na liečbu parazitárnych ochorení najmä v trópoch. Dávno naň vypršali licencie a tak  stojí doslova centy. Keďže ho bolo podaných zhruba 4 miliardy dávok, jeho vedľajšie účinky medicína výborne pozná a vieme, že sú minimálne. Už dlho je na zozname základných liečiv WHO a to dokonca aj na zozname základných liečiv WHO pre deti.

Ako reagujú na možný liek a štúdie kompetentní? Pokročili ste v komunikácii?

Oficiálna stránka MZ SR https://www.health.gov.sk/Clanok?Hlavna-sprava-COVID-19 do dnešného dňa odporúča liečiť covid podávaním drahého lieku remdesivir. Jeho jedna dávka stojí 2100 eur, ale čo je najhrozivejšie na celej slovenskej liečbe Covidu je to, že najneskôr od 15.10. 2020 je oficiálne známe, že remdesivir je v liečbe Covidu neúčinný – jeho podávanie neznižuje úmrtnosť na Covid!

15.10. vyšla štúdia WHO Solidarity Trial, ktorá potvrdila  neúčinnosť remdesiviru pri Covide – hoci tí, čo študujú vedeckú literatúru, aj praktici liečiaci pacientov s Covidom to vedeli už v apríli 2020! 15.10.2020, keď vyšla štúdia WHO, sme na Slovensku mali 71 mŕtvych na Covid 19: dnes ich je oficiálne niečo cez 3000 a v skutočnosti podstatne viac. A my tu na základe politického rozhodnutia  orgánu vlády stále „liečime“ umierajúcich ľudí  drahým a neúčinným liekom – a účinnú liečbu im odopierame.

Komplexný Návrh opatrení na zníženie zdravotných a ekonomických dopadov pandémie COVID-19 som poslal viacerým členom vlády aj médiám začiatkom novembra. Ani pes po ňom nebrechol – je verejne dostupný –https://mesik.wordpress.com/2020/11/14/navrh-opatreni-na-znizenie-zdravotnych-a-ekonomickych-dopadov-pandemie-covid-19/

Prečo? Ja vidím príčiny v zmesi hubris, hrubého ignorantstva, nevzdelanosti a korupcie.

Myslíte si, že očkovanie nie je dobrá cesta a prečo? Má predsa veľa zástancov.

To je, slovami klasika, hlboké nedorozumenie! Vakcinácia, ivermektín a vitamín D sa nevylučujú, ale dopĺňajú. Nikdy som nepovedal jediné slovo proti očkovaniu – presne naopak, roky sa verejne s antivaxermi hádam. Keďže som roky prednášal o epidémiách a pandémiách – aj roky pracoval v rozvojových krajinách po celom svete, som zaočkovaný proti toľkým chorobám ako málokto na Slovensku. Vec je úplne inde: vakcinácia je beh na dlhé trate a my potrebujeme šprintovať – pričom cena pre víťaza je život a pre porazených smrť.

Slovensko dnes stojí na prahu toho, čo nazývam „Veľkým zomieraním“. Potrvá najmenej do jari. Ďalej je to veľmi jednoduchá matematika: Do konca januára vraj bude na Slovensku 150 000 dávok vakcíny, to je dosť na zaočkovanie 75 000 ľudí dvoma dávkami. To je 1,3% obyvateľov Slovenska, alebo 2,6% jednou dávkou. Tak či onak, to znamená viac ako 97% nezaočkovaných ľudí na konci januára. Ak by vo februári hneď dokázali zdvojnásobiť tempo očkovania, na konci februára budeme mať stále viac ako 90% nezaočkovaných.

A na konci marca stále viac ako 80% nezaočkovaných, a teda nechránených. Súčasne bude behom celého januára, februára, marca až do apríla stúpať zraniteľnosť ľudí, takže bude rásť počet obetí. Ako bude zima pokračovať, už nebudú zomierať len tí najstarší, ale aj mnoho mladých ľudí, teda aj 40-tnici a 50-tnici. Snahy zvrátiť vývoj ďalšími a ďalšími karanténami a lock-downami ešte viac zdevastujú slovenskú ekonomiku.

Žiadne masové testy nikoho nevyliečia ani nič na chode vecí nezmenia – len prelejú ešte viac peňazí zo štátneho rozpočtu do súkromných vreciek pár vyvolených.

Katastrofálny vývoj v nasledujúcich mesiacoch neodvráti vakcinácia. Môže ho odvrátiť – a zachrániť mnoho tisíc ľudských životov – len aktívna profylaxia a včasná, efektívna a lacná ambulantná liečba covidu. Ich najväčšou prekážkou, je bohužiaľ, ignorantstvo súčasnej vlády SR.  Preto sme pred Vianocami spustili petíciu „Žiadame účinnú ochranu a liečbu COVID-19“. To najmenej, čo môže každý občan alebo občianka Slovenska urobiť, je podpísať ju. Alternatíva je čakať na Godota a počítať mŕtvych.

https://www.peticie.com/iadame_uinnu_ochranu_a_uinnu_liebu_covid-19

Kto je Juraj Mesík?

Juraj Mesík je absolventom Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Martine, patril k najlepším v ročníku. Roky pracoval ako starší špecialista Svetovej banky na štyroch kontinentoch. O globálnych trendoch a rizikách – medzi ktoré patria aj epidémie – učil na dvoch z najlepších univerzít Slovenska a Česka. Tvrdí, že je finančne absolútne nezávislý od slovenskej vlády, politických strán aj firiem. O epidémii COVID-19 varoval verejnosť na Slovensku ako prvý. Jeho varovania doterajší vývoj – žiaľ – v prevažnej väčšine potvrdil. 

Zdroj: https://covid19criticalcare.com/i-mask-prophylaxis-treatment-protocol/i-mask-protocol-translations/

Rozhovor pripravila: Martina Valachová

Ak chcete Jurajovi Mesíkovi zanechať odkaz alebo sa vyjadriť k téme, UROBTE TAK TU: https://www.facebook.com/40plus.sk/posts/1360317314301824

Odpovede na ďalšie otázky nájdete tu:

Odpovede Juraja Mesíka na otázky čitateľov v súvislosti s možnosťami lieku IVERMECTIN proti Covid-19

Mohlo by vás zaujímať