fbpx
Vakcína Sputnik V. na Slovensku

Pravidlá musia platiť nielen pre diplomovky, ale aj pre vakcíny.

Pred chvíľou pristál v Košiciach vládny špeciál s ruskou vakcínou Sputnik. Nastal začiatok konca…

Na Slovensku existuje veľa zástancov vakcíny Sputnik. Ja osobne nie som proti.

Môj príspevok nemá mieriť proti Rusku a ani proti ruskej vakcíne. To, o čom chcem písať je dodržiavanie pravidiel. Pretože tak, ako sa to ukazuje počas posledných mesiacov, nedodržiavanie pravidiel je najväčší problém, ktorý tu máme.

Nákladné vojenské lietadlo slovenskej armády C-27J Spartan absolvovalo tajný nočný let v pondelok a nad ránom pristálo na moskovskom letisku Šeremetevo. V pondelok popoludní sa lietadlo vrátilo späť na Slovensko a pristálo v Košiciach. Lietadlo prinieslo dávky ruskej vakcíny Sputnik V. Vo vládnej koalícii nie je na očkovanie vakcínou Sputnik V jednotný názor, niektorí očkovanie neregistrovanou vakcínou odmietajú. Vakcína nie je zatiaľ schválená Európskou liekovou agentúrou.

Podľa informácií z tlačovej besedy, ktorá prebehla v Košiciach sme sa dozvedeli, že ľudia, ktorí sa dajú zaočkovať touto vakcínou, budú musieť podpísať tlačivo, že sú si vedomí, že sú očkovaní vakcínou, ktorá nie je registrovaná. Čo to bude v prípade vedľajších účinkov znamenať, nevedno.

Nedodržiavanie vládnych/európskych/vlastných pravidiel je cesta do pekla.

Táto cesta do pekla bude možno dláždená dobrými úmyslami. Všetci potrebujeme vidieť nádej a svetlo na konci tunela.

Podpísať výnimku vyžaduje odvahu ministra zdravotníctva, povedal premiér. Áno s tým súhlasím.

Zároveň však ide o precedens.

Ďalšiu ukážku toho, že na Slovensku sa dodržiavať pravidlá nemusia. Namiesto toho, aby sme zvládali pandémiu s rozumom, museli sme čeliť opatreniam, ktoré často nemali žiaden zmysel a boli prehnané, prípadne naopak, príliš voľné. A navyše, samotní predstavitelia vlády porušovali pravidlá. Tak sme sa dostali do stavu, že sme prví. Prví v úmrtiach. Zachrániť nás má vakcína, ktorú ideme použiť zase proti platným pravidlám.

Ja si osobne myslím, že pravidlá musia platiť nielen pre diplomovky, ale aj pre vakcíny.

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať