Pandémia potrápila ľudí po celom svete. Dva roky boli zatvorené divadlá, kiná, školy. Ľudia prišli o prácu, mnohé gastro prevádzky skrachovali, umelci nemohli vystupovať. Aj keď sa opatrenia postupne uvoľňujú, speváci ešte stále nemôžu vystupovať pred davom ľudí.

Aj to bol asi dôvod, prečo mnohých ľudí (umelcov nevynímajúc), nahneval pohľad na námestie SNP. To včera doslova praskalo vo švíkoch.

Pavol Habera píše…

,,Práve som urobil túto fotku z obrazovky. Užite si všetci oslavy našich hokejistov! Ale ja sa chcem opýtať niečo iné-znamená tento záber to,že už aj my hudobníci môžeme zase konečne pracovať a hrať???????? A že kultúra sa definitívne otvorila? Alebo toto je po pápežovi iba ďalšia výnimka ????? A že spevom sa nákaza šíri viac a iné kydy?“ napísal Paľo Habera na sociálnej sieti Instagram…

Zamyslenie na záver…

Otázkou ostáva, čo si máme z toho všetci zobrať.

Ak situácia nie je nebezpečná, tak akékoľvek opatrenia a obmedzenia mali prestať platiť od včera. A nie postupne a od marca.

Ak nebezpečná je, otázkou ostáva či naozaj pri príležitostiach tipu pápež či hokejisti, platí výnimka preto, lebo ľudí na takomto stretnutí chráni dajaká vyššia moc. Alebo priamo anjeli?

Martina Valachová