Vyzerá to tak, že sme chybne zaočkovaní

Vyzerá to tak, že sme chybne zaočkovaní

Žiadna otázka vraj nie je hlúpa. Tak mi to hovorili niektorí učitelia.

Dokonca aj na rôznych kurzoch a webinároch vám povedia, že pýtajte sa. Alebo, že za opýtanie nič nedáte. Aj vy to takto máte?

Nuž ale, odtiaľ potiaľ vážení. Na niektoré otázky je v poslednej dobe embargo.

Zle položené otázky alebo zákaz pýtania sa

V hlave sa mi melú rôzne otázky a nie som sama. Píšeme si o tom s priateľmi v messengeroch a mailoch, lebo, že načo mať problémy. Niektorí sú zamestnaní v štátnej správe a hrozili by im sankcie. Niektorí sú lekári a mohli by ich „ukrižovať“.  A takto by som mohla pokračovať cez rôzne profesie. Povolanie a vzdelanie v tomto celom však nie je až také podstané. Je tragédia, že sa boja/bojíme položiť otázky, ktoré sú logické, melú sa nám v hlave, lebo VRAJ patria do kategórie ošemetných.

Otázky položené v súvislosti s testovaním 

Včera nám boli predostreté pravidlá uvoľnovania. Môžeme sa tešiť, že zájdeme ku kaderníčke alebo si pôjdeme kúpiť topánky. Hurá. Samozrejmosťou bude negatívny test. Zatial platí, že ho musia mať aj tí, ktorí sa dali zaočkovať. Ja sa teda pýtam: skončilo povinné testovanie antigénmi? Skončilo?

Nie neskončilo.

Je tu ale jedna zaujímavosť. Prečo do potravín test netreba? Všimol si to niekto? Ale na nákup topánok ho budeme potrebovať. Nie je to odveci? Alebo sme už tak unavení, že si povieme, že čo už? Urobíme, lebo povedali?

Aj vám sa zdá čudné, že budeme potrebovať negatívny test aj na pobyt v prírode v inom okrese? Napadlo vám, prečo to tak je a kde je dôvod? Či je to len tak? Pre istotu? Nech majú MOM-ky čo robiť?

Uvoľňovanie opatrení od 19. 04. 2021

Počúvala som reláciu Braňa Závodského, kde odborníci zo sféry gastra a obchodu hovorili, že niektoré veci budú kvôli zákazu vychádzania po 20:00 nerealizovateľné. Tiež aj to, že kontrolu testov si nevedia predstaviť.

Rozmýšľali ste nad tým, že výsledok z antigénového testu má malú vypovedaciu schopnosť a to maximálne do chvíle, kým nestretnete niekoho pozitívneho? Veď ten kedysi modrý certifikát, ktorý nám teraz už chodí ako NAJKRAJŠIA SMSka je demagógia. Vám to nevadí?

Otázky položené v súvislosti s respirátormi

Je dlhodobé nosenie respirátorov zdravé? Ako sa nám ich nonstop nosením môže znížiť imunita? Prečo nám nestačia rúška, keď bez testu sa  prakticky nikam nevieme pohnúť?  Načo sú nám potom tie testy?

Otázky v súvislosti s Veľkou nocou

Ako je možné, že pri zákaze vychádzania sa veľká časť Slovákov počas Veľkej noci presúvala? Keď je to v rozpore so zákonmi, prečo si to nikto nevšímal? Prečo to niekto nestopol? Čo sa stane, ak kvôli tomu zistíme, že sa nám zhoršuje situácia? To budeme zase doma? Aj so zákazom vychádzania po 20:00 hodine?

Otázky položené v súvislosti s očkovaním

Očkovanie je kategória sama o sebe. Ja osobne nie som proti očkovaniu, ale vyčkávam. Prečo? Mám na to nárok. Očkovanie je totiž DOBROVOĽNÉ. Ale nechcem sa cítiť ako občan druhej kategórie, len preto, že vyčkávam. Rada by som počkala do jesene. Viem, že je populárne vystaviť na sociálnu sieť fotku s holým ramenom a dať status o tom, že „som čipovaný“. Alebo, že teším sa, že mám Astru. Nikomu to neberiem.

Ale vie mi niekto vysvetliť, prečo niektoré krajiny s radosťou posielajú práve túto vakcínu k nám? Veta, že pozitíva prevažujú nad negatívami mňa osobne neukľudňuje. Mám nárok vyčkať? Mám nárok vybrať si? Chvíľu som rozmýšľala nad vakcínou od Johnson & Johson. Akurát, že je problém. Objavili sa krvné zrazeniny. Johnson je v Amerike zatiaľ pozastavený. A u mňa teda tiež…

Mám aj ďalšie otázky. Zaberie vakcína aj na mutácie? Sme si tým istí? Ak áno, tak na základe čoho?

Vyzerá to tak, že sme chybne zaočkovaní

Nie. To že sme chybne zaočkovaní, nie je myslené tak, že na vine je niektorá vakcína na Covid 19.

Sme zaočkovaní nejakou čudnou vakcínou poslušnosti. Bojíme sa povedať, že cisár je nahý. Bojíme sa na niektoré veci spýtať. A dokonca je blbé sa aj spýtať suseda, či vidí, že cisár je nahý…

Akoby sa vrátil socík.

Nemôžem si pomôcť.

Alebo sa mi to iba sníva?

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať