Ukazuje sa, že výskumníci zo Stanfordskej univerzity označovali pravdivé informácie ako nepravdivé …

Ukazuje sa, že výskumníci zo Stanfordskej univerzity označovali pravdivé informácie ako nepravdivé …

Výskumníci zo Stanfordskej univerzity – v spolupráci s niekoľkými neziskovými organizáciami, ktoré získali vládne financovanie – spolupracovali s platformami sociálnych médií na označovaní a potláčaní komentárov o vakcínach, vede a politike COVID, ktoré boli v rozpore s postojmi predstaviteľov verejného zdravotníctva, a to aj vtedy, keď boli tieto komentáre pravdivé.

Tieto nové informácie pochádzajú z ďalšieho záznamu v súboroch Twitter Files

Záznamy obsahujú screenshoty e-mailov a správy od nezávislého novinára Matta Taibbiho, ktoré odhaľujú zákulisie medzi Stanfordom vedenou organizáciou Virality Project a vedúcimi pracovníkmi Twitteru o kontrole údajných dezinformácií o COVID na jeho platforme.

Počnúc februárom 2021 a pokračujúc v pravidelných správach výskumníci projektu Virality Project nabádali Twitter, aby rozšíril svoju politiku dezinformácií o pravdivé správy o vedľajších účinkoch vakcín, kritiku kovid pasov pre ich obmedzovanie práv a slobôd a dokonca aj diskusiu o legitímnom vedeckom výskume účinkov na prirodzenú imunitu.

Celý článok je k dispozícii tu: INFORMÁCIE

Na tento článok ma upozornil Pavol Lupták, s ktorým som nedávno robila rozhovor v rámci ODznova. Rozprávali sme aj o cenzúre a iných zaujímavých úkazoch, ktorých sme aktuálne svedkami.

Celý rozhovor nájdete tu: 

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať