Radi cestujete? Aj takto fungujú výbery z bankomatov v zahraničí, ktoré vás pripravia o majetok…

Účtovanie poplatkov v bankomatoch
Foto: Kluci z Prahy

Radi cestujete? Takto fungujú podvody na bankomatoch, o ktorých by ste mali vedieť…

Toto video nám poslala jedna naša čitateľka. Stalo sa jej totiž presne to, čo odhalili chlapci, ktorí už dlho upozorňujú na rôzne nepoctivé, ale aj poctivé vychytávky na svojom kanáli KLUCI Z PRAHY. Účtovanie poplatkov v bankomatoch v zahraničí, vás môže vyjsť draho.

Ak radi cestujete, alebo sa chystáte, pozdrite si to celé. Tiež je dobré, ak na trik, ako si ušetriť peniaze za poplatky upozorníte svojich priateľov.

Účtovanie poplatkov v bankomatoch

Spoločnosť Euronet umiestnila po celom svete bankomaty ATM.

Ako sa konkrétne bankomat chová, najmä, ak doň vložíte zahraničnú kartu? Stačí vycestovať do okolitých krajín a zažijete prekvapenie.

Keď vyberáte z bankomatu, tak bankomat vám položí otázku či chcete zamietnuť alebo potvrdiť konverziu. Ak vyberáte, a neviete detaily, prečo sa vás bankomat pýta na takúto vec a nikdy ste nepočuli o DCC, logicky asi nechcete nič zamietnuť. Veď vy predsa vyberáte… Chcete prijímať, nie zamietať. Bankomat vás teda intuitívne vedie k tomu, aby ste potvrdili konverziu. No, tak potvrdíte. Pri výbere 10 000 CZK vám naúčtujú poplatok 1 395 CZK…  (Príklad z praxe vo videu).

Čitateľka, ktorá nás upozornila na tento trik, si to vyskúšala na vlastnej koži. Jej syn vycestoval tento rok do Chorvátska. A stala sa mu presne táto situácia.

Vyzerá to teda tak, že nielen Kluci z Prahy, ale aj prax preverila svoje.

Podobne to funguje, aj keď platíte v reštaurácii.

O peniaze sa takto môžete v zahraničí pripraviť aj pri platbe za služby alebo za jedlo. Ak sa chcete vyhnúť nemilému prekvapeniu po výlete či dovolenke, vždy si želajte platiť v mene danej krajiny. Aj keď vás to možno láka platiť v eurách.

Pozrite si celé video priamo tu. A buďte ostražití…

Video má niečo cez 6 minút a môže vám potenciálne ušetriť stovky eur.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať…

Používate VKLADOMAT? Tu sa dozviete o výhodách… Text pre nás pripravil Jožko Prazňák a nájdete v ňom konkrétny príklady.

Vkladať peniaze na svoj účet alebo na cudzí účet môžete bez strachu aj cez vkladomat.

Mohlo by vás zaujímať