fbpx

Je sezóna sliviek. Pripravte si spolu s nami tvarohové slivkové gule s makovou posýpkou – vylepšený recept.

Tvarohové slivkové gule s makovou posýpkou

Je sezóna sliviek. Pripravte si spolu s nami tvarohové slivkové gule s makovou posýpkou – vylepšený recept.

Máte radi slivky? A čo z nich najradšej pripravujete? Samozrejme okrem pálenky. To sem nedávajme… Slivky sú, podľa mňa, ako stvorené na prípravu džemu (to niekedy nabudúce). Ale čo takto tvarohové slivkové gule? A nie všelijaké. Recept na tvarohové slivkové gule s makovou posýpkou, ktorý práve čítate, je podľa vylepšeného receptu Jasny Opavskej.

Áno, tej Jasny – skvelej interiérovej dizajnérky.

Od Jasny som sa naučila veľa zaujímavých vecí.

Napríklad toto:

„Dielo je vtedy dokonalé, ak už nie je čo ubrať.“

Platí to pre interiéry, ale aj pre recepty. Čo sa týka kuchyne a prípravy jedál, tak gazdinky z oblasti Balkánu sú povestné tým, že jedlo neprekombinujú.

Preto som poprosila Jasnu o recept na tvarohové slivkové gule a verím, že vyskúšate aj vy.

Ingrediencie na tvarohové slivkové gule (alebo marhule)

  • 3 vajíčka
  • 500 g tvarohu
  • 4 lyžice cukru
  • detská krupica
  • marhule alebo slivky
  • mletý mak
  • štipka soli

Tvarohové slivkové gule s makovou posýpkou – postup

Našľaháme vajíčka s cukrom a štipkou soli (cca 4 lyžice cukru) a zamiešame s tvarohom. Postupne pridávame detskú krupicu až nevznikne stredné tuhé cesto. Cesto na tvarohové gule necháme odstáť cca 10 minút. Z cesta potom formujeme guličky. Ja to robím od oka. Ide o veľkosť menšej marhule.

Guličky rozpľasneme a slivku zabalíme do placky. Ak chcete použiť marhule, tak odporúčam  celú odkôstkovanú malú marhuľu alebo polovičku veľkej.

Takto pripravené tvarohové slivkové gule dáme do vriacej osolenej vody. Vyberieme, keď vyplávajú. Vyvaľkáme v maku zmiešanom s cukrom.

Ja mám rada, keď cukor pod zubami chrumká, preto dávam krištáľový. Kto chce kalórie a chuť navyše, môže poliať rozpusteným maslom. Najlepšie sú teplé!

Dobrú chuť!

Jasna Opavská

Jasne ďakujeme za recept a aj za fotku.

A čo dodať? Vojdite do vašej kuchyne. Ak sa vám zdá, že by sa vám zišla nová kuchyňa, tak návrh kuchyne vám rada dodá Jasna – kontaktujete ju. Ak ste s kuchyňou spokojní, ale prepadol vás hlad alebo chuť na sladké, tak veselo sa pustite do prípravy receptu a pripravte si tvarohové slivkové gule. Alebo čokoľvek, na čo máte chuť!

-redakcia-

Mohlo by vás zaujímať