Tvarohové guľky v dubákovej omáčke LowCarb

Dokonalý LowCarb Luxus

Tvarohové guľky v dubákovej omáčke LowCarb
Tvarohové guľky v dubákovej omáčke LowCarb

Tvarohové guľky v dubákovej omáčke LowCarb

Je obdobie zberu húb. Preto som nedávno pripravila môj obľúbený recept, ktorý je navyše zo série LowCarb. Ak ste ešte neskúšali tvarohové guľky v kombinácii s hubami, vyskúšajte. Verím, že si ich zamilujete tak, ako my!

Čo budeme potrebovať na prípravu tvarohových guliek?

GUľKY:

250 g tučný tvaroh
2 PL kopcovité psylium (vláknina)
2 PL kopcovité kokosová múka
2 vajcia
Soľ podľa chuti
Všetky tieto ingrediencie zmiešame dokopy na cesto, ktoré necháme chvíľku postáť. Vytvarujeme guľky a dáme ich do vriacej vody. Tvarohové guľky varíme, len kým vyplávajú na hladinu (toto cesto je mimochodom vhodné aj na slivkové gule).

DUBÁKOVÁ OMÁČKA:

Pripravíme si za lyžičku olivového oleja, kúsok masla (polievková lyžica) a kúsok slaninky.
1 cibuľa
2 hrste sušených dubákov
250 – 400 ml sladká smotana
cca 200 g smotanový krém Goldessa alebo Lučina
korenie podľa chuti

Na oleji a masle pražíme slaninu. Potom pridáme suché dubáky, popražíme a zalejeme smotanou. Chvíľu povaíme, aby dubáky zmäkli a pridáme syr. Ak sa stane, že sa vám omčka javí príliš hustá, pridajte do nej trochu vody. Na záver zvyknem pridať zopár vlašskách orechov a kúsok vňate.

Tvarohové guľky v dubákovej omáčke LowCarb – Sýte a pritom ľahké jedlo bez výčitiek.

Dobrú chuť

Zuzana Almási Koreňová

Prečo sú huby zdravé?

Huby obsahujú veľké množstvo bielkovín. Sú tiež zdrojom vlákniny a majú nízky obsah tukov. Niektorí odborníci dokonca hovoria, že huby sú potravina budúcnosti. Obsahujú aj rôzne vitamíny. Sem patrí napríklad aj riboflavín, tiamín, kyselina pantoténovú, kyselinu listovú, vitamín E, provitamín A. Vitamín C, biotín a betakarotén. Vedeli ste napríklad že obyčajné kuriatko má viac vitamínu A ako mrkva?

Okrem vitamínov obsahujú aj veľké množstvo stopových prvkov v stráviteľnej forme. Ide hlavne o vápnik, jód, železo, horčík, mangán, fosfor, draslík, selén, sodík, síra či zinok.

Mohlo by sa vám páčiť…

Existuje ideál ženskej krásy? Rozhovor s Vladom Zlatošom

Mohlo by vás zaujímať