fbpx

Trápia vás boľavé kĺby? Otestujte si silu liečivých účinkov zeme

Trápia vás boľavé kĺbyTrápia vás boľavé kĺby? Otestujte si silu liečivých účinkov zeme

Trpíte reumatickými bolesťami? Bolia vás kĺby a každý jeden deň je pre vás mučením, pretože ani lieky na bolesť nezaberajú? V tom prípade je možno najvyšší čas presvedčiť sa o liečivých účinkoch zeme. Presnejšie o bahne, ktoré obsahuje množstvo minerálov a látok podporujúcich zlepšenie ochorení súvisiacich s pohybovým aparátom.

Viacerí z nás zrejme veľmi dobre vedia, že naša krajina je na zdroj liečivých minerálnych prameňov veľmi bohatá. A jedným z najznámejších území, ktoré sa môže týmto prívlastkom pochváliť, sú aj kúpele Piešťany. Krásne mesto na západe Slovenska, ktoré ročne navštevuje obrovský počet domácich i zahraničných turistov. Dôvod? Čierne zlato, ktoré vás postaví na nohy.

Najznámejšie slovenské kúpele Piešťany

Prvá písomná zmienka mesta pochádza z roku 1549, čo znamená, že ide o veľmi staré a dobre známe kúpeľné mesto, v ktorom sa z bolestí liečili rôzne významné osobnosti. Zavítal sem z dôvodu uzdravenia napríklad bulharský cár Ferdinand, indickí maharadžovia, Ludwig van Beethoven  i napoleonskí vojaci po ťažkých bojoch. A dôvodov je hneď niekoľko.

Bahno, ktoré dokáže znížiť zápaly kĺbov a prinavrátiť im pohyblivosť

Navštíviť kúpele Piešťany môžete kedykoľvek počas roka a nechať sa „híčkať“ starostlivosťou odborníkov. V meste nájdete veľmi veľa ubytovacích zariadení, kde sa z dôvodu absolvovania liečebných procedúr môžete za výhodné ceny a v peknom prostredí ubytovať. A nie jeden luxusný hotel v Piešťanoch vás o tom presvedčí.

O na mieru ušitý program sa postarajú vstupné lekárske prehliadky, vďaka ktorým vám v kúpeľoch naordinujú tie najlepšie procedúry na odstránenie alebo zmiernenie vášho problému. Mnohé z týchto procedúr vám dokážu pomôcť zmierniť zápaly kĺbov a prinavrátiť telu vytúženú pohyblivosť.

Liečebné procedúry prospejú aj imunitnému systému, vďaka ktorému sa potom môže dať do poriadku aj problematická a nepríjemná rosacea. Redukcia opuchov kĺbov a zlepšenie pohyblivosti sú však najčastejšie dôvody, pre ktoré sem ľudia z celého sveta smerujú.

Zážitok, na ktorý budete dlho a s radosťou spomínať

V rámci Slovenska môžete na liečbu chronických chorôb využiť množstvo termálnych kúpeľov. Len v Piešťanoch si ale viete dopriať kúpeľ v liečivom bahne a nádhernom prostredí. Kúpanie v takzvaných bahniskách bude pre vás zážitkom na celý život.

A nielen v rámci klasického pobytu, ktorý vám predpísal lekár, ale aj v prípade wellness alebo krátkeho príjemného pobytu pre seniorov v Piešťanoch v Hoteli Park alebo historickej budove Irma, si užijete tento nevšedný zážitok plnými dúškami. Najdôležitejšie na tom je, že za tento kúpeľ sa vám poďakujú aj vaše ubolené kĺby.

Kúpeľ je charakteristický tekutejším bahnom s teplotou vody 39 až 40 °C, ktoré sa okrem iných výživných látok a minerálov môže pochváliť aj vysokou koncentráciou síry. Takýto kúpeľ prospeje nielen kĺbom, kostiam a cievam, ale aj pokožke.

Nenavštevujte preto z dôvodu relaxu počas leta len ďaleké exotické destinácie a nájdite si čas, napríklad cez víkend, na návštevu a liečivé účinky termálnej vody a bahna v Piešťanoch. O umocnenie dobrých pocitov a liečby sa postará aj krásne prostredie či bohatý kultúrny program, ktorým je toto mesto preslávené.

-Infoservis-

Zdroj obrázka: jesterpop/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať