fbpx

Tipy na výlety v najnavštevovanejších regiónoch Slovenska

Foto: Zuzana Kačerová

Tipy na výlety v najnavštevovanejších regiónoch Slovenska

Premýšľate, kam by ste počas voľného víkendu išli? Slovensko poskytuje veľké množstvo zaujímavých miest a magických zákutí, ktoré sa rozhodne oplatí vidieť. Ak chcete staviť na istotu, nechajte sa inšpirovať tipmi na výlety v najnavštevovanejších regiónoch Slovenska podľa Hauzi.sk!

Veľa zábavy v Tatrách

Tatry sú klasikou, ktorá nikdy nesklame. Každému turistovi poskytujú niečo iné. Okrem známych lyžiarskych stredísk sa môžete tešiť aj na rôzne múzeá, túry a krásne plesá či vodopády.

Pred samotnou návštevou Tatier si spíšte všetko, čo chcete vidieť, aby ste náhodou niečo nevynechali. A následne si nájdite výhodné ubytovanie Tatry, ktoré vás poteší svojimi širokými možnosťami.

A čo teda rozhodne treba vidieť v Tatrách?

Foto: Jan Barborák

Turistika na vrchoch

Ak ste milovníkom turistiky, Tatry sú pre vás ako stvorené. Vyjdite na Lomnický štít, Rysy či Slavkovský štít. Inou možnosťou je návšteva vodopádov, ku ktorým sa radí Skok, Studený potok a Dlhý vodopád.

Túra nemusí byť len s cieľom získať krásny výhľad na okolie. Vašou konečnou stanicou môžu byť plesá. Velické, Popradské alebo Skalnaté pleso sú klasikou, na ktorú netreba zabúdať. Poteší však pohľad aj na Zelené, Batizovské a Modré pleso.

Oddych vo wellness

Po celodennom alebo niekoľkodňovom výlete je nutné dobre si oddýchnuť. Využiť na to môžete viacero wellness pobytov v hoteloch a kúpeľných domoch. Keď cestujete s deťmi, wellness si užite v aquaparkoch. Najpopulárnejším v okolí je rozhodne AquaCity Poprad
s vonkajšími a vnútornými bazénmi a vodnými atrakciami.

Ďalšie možnosti oddychu

Ak by vám chodenie po vrchoch a oddych vo wellness nestačili, vyskúšajte ďalšie možnosti trávenia času. V Tatrách sa nachádza Múzeum TANAP, kde sa nachádzajú dve samostatné expozície. Prípadne si prezrite Štrbskú drevenicu, ktorá predstavuje unikátne etnografické múzeum, alebo Podtatranské múzeum v Spišskej Sobote. Je toho viac než dosť.

Foto: Martin Katler

Krásne pamiatky na Liptove

Liptov v sebe ukrýva množstvo zaujímavých miest. Známy je nielen historickými pamiatkami, ale takisto veľmi peknými jaskyňami. Hneď po tom, ako si vybavíte ubytovanie Liptov, sa pripravte na veľa zábavy a skvelých zážitkov.

Veľa histórie

Ak chcete vidieť kus z histórie, navštívte na Liptove obľúbenú dedinku Vlkolínec, Múzeum liptovskej dediny a Múzeum baníctva a hutníctva v Liptovskom Hrádku. Pozornosť zaujme aj Galéria Kolomana Sokola a Liptovská galéria P. M. Bohúňa.

Krásna príroda

V rámci prírody a pekných zákutí máte k dispozícii nepreberné množstvo alternatív. Demänovská ľadová jaskyňa a Demänovská jaskyňa slobody by mali byť na zozname úplne každého. Následne si zapíšte Liptovskú Maru, Vrbické pleso, Poľanu, Chopok a artikulárny kostol Svätý kríž v krásnom prostredí Paludze.

Dobrodružstvo na Orave

K najnavštevovanejším regiónom podľa Hauzi.sk sa radí aj Orava, ktorá je populárna najmä vďaka svojej nádhernej prírode. Milovníkom dobrého oddychu ale poskytne oveľa viac. Pred vycestovaním nezabudnite na ubytovanie Orava v peknom hoteli alebo apartmáne.

Čarovné prírodné zákutia

Oravská príroda nesklame v žiadnom ročnom období. Prechádzky a túry si môžete naplánovať v okolí Oravskej priehrady, Oravského hradu alebo na Kubínskej holi. Keď to nestačí, v zime si užite množstvo zábavy v Skiparku Oravice. Skvelý zážitok pre malých aj veľkých predstavujú plte na Orave a socha Krista v Kline.

Zaujímavé pamiatky

Po dobrej túre sa pustite ešte do objavovania zaujímavých pamiatok, ako je napríklad Múzeum kávy Oravakafe, expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy či gotický drevený kostol. Poteší aj Galéria Márie Medveckej či Múzeum šľachtických

Mohlo by vás zaujímať