fbpx
Tipy na knihy pod vianočný stromček

Tipy na knihy pod vianočný stromček

Jedným z najlepších darčekov, aký môžete dať svojim blízkym na Vianoce je kniha. Darujete tak zároveň aj čas, ktorý si obdarovaný nájde. A čas je v dnešnej dobe vzácna komodita. Na knižnom trhu sa toho roku urodilo veľa a my sme radi, že mnohí z našich spolupracovníkov prispeli svojimi knižkami tiež. Už si len vybrať.

Zelená karta k novému životu

Ak si ešte pamätáte divoké časy po revolúcii a chcete nazrieť do sveta ženy, ktorá prežila neuveriteľný príbeh, siahnite po knihe Zelená karta. Zavedie vás do života slovenskej rodiny, ktorá podnikaniu obetovala temer všetko. A život priniesol výzvy.

Ako hovorí autorka Renáta Sarvašová: „Priznám sa, že často som prekračovala svoje limity, aby som zachránila holú existenciu a strechu nad hlavou sebe a svojim deťom. Opúšťala som ich nedobrovoľne a odchádzala od nich s plačom za prácou do sveta, s nevôľou kupovala najlacnejší toaleťák a potraviny so škrekľavými nálepkami – 50%.“

Knihu nájdete vo vybraných kníhkupectvách, alebo si ju môžete objednať priamo TU:

Tipy na knihy pod vianočný stromček

Patria zázraky k životu?

Kniha zázrakov hovorí práve o tom, že ak túžime po zázraku, začneme ho aj vidieť. A ak ho uvidíme, jeden zázrak priláka k nám ďalší a ďalší a ďalší. Odrazu zázraky budú bežať za nami, aby sa mohli udiať práve nám. Prečo? Lebo zázraky priťahuje naša pozornosť. Ako hovorí jej autorka Martina Kavuliaková Stríbrnská:

„Verím, že Knihu zázrakov si kúpia ľudia preto, aby si ju aj prečítali. Vieš, žijeme vo svete, kde je odrazu pre nás dostupné takmer všetko materiálne. Myslím si, že najväčším úspechom Knihy zázrakov nie je to, že sa nám ju podarilo vydať, ale to, že si ju konkrétny človek, prečíta a aj vďaka nej zmení pohľad na veci naokolo. Možno aj na život sám.

Príbeh tak v Knihe zázrakov bude môcť ožiť vďaka čitateľovi samotnom. To ešte len bude zázrak!“Knihu si môžete objednať TU

Martina Stríbrnská: Som obyčajná milujúca žena a mater!

Máte chuť niekedy v živote ZHASNÚŤ?

V anotácii k tomuto knižnému príbehu sa dočítate: Kto by netúžil po svete plnom lesku a slávy? Po obdive a titulkách časopisov?

Lenže nie vždy je všetko tak, ako vyzerá na prvý pohľad. Nie vždy je sláva a úspech zárukou šťastného a spokojného života. Niekedy sa musíme vrátiť na úplný začiatok, aby sme pochopili, kým vlastne sme a čo nás robí skutočne šťastnými. Autorka prezrádza, že už niekoľko rokov nosila v hlave príbeh z prostredia šoubiznisu.

Novinka ZHASNITE! je deviatou knihou Moniky Macháčkovej.  Je na pultoch kníhkupectiev iba pár dní, ona však už myslí na knihu s poradovým číslom desať. „Nielen myslím, už na nej pracujem…“

Knihu kúpite v kníhkupectvách, alebo si ju podpísanú môžete objednať priamo TU:

Sama za Seba

Niekedy robíme rozhodnutia, o ktorých si myslíme, že sú správne. V skutočnosti však nie sú správne. A nie sú ani naše.
Niekedy žijeme celý život v klame, ktorý sme prijali, lebo to bolo ľahšie, atraktívnejšie alebo sa to od nás očakávalo. Niektorí to robia vedome. Iní to radšej nechcú vedieť. Pochopenie však príde, akokoľvek sa bránime. Niekedy za zvláštnych okolností.

Novinka Sama za seba je romantický príbeh s psychologickým podtónom, v ktorom hlavná hrdinka Lena rieši zložitú životnú cestu. Ocitne sa v trojuholníku medzi manželom a zlodejom, v ktorom si bude musieť vybrať. Tentokrát však bude rozhodovať sama za seba.

Autorka knihy Sama za seba Katarína Mayer sa venuje hľadaniu príbehov v ľuďoch a v živote samom, aby ich prostredníctvom mohla nastaviť zrkadlo pochopenia a prijatia životných výziev sebe aj ostatným. Rovnako tak je tomu aj v aktuálnej novinke. Knihu si môžete kúpiť v kníhkupectvách, alebo TU:

Veríme, že si vyberiete a knižkami obdarujete svojich blízkych. Alebo aj seba.

Martina Valachová 

Mohlo by vás zaujímať