Nech každý vyznáva a uznáva, čo vie a chce, každý sa potrebuje najesť, uľaviť si a oddýchnuť.

Three in one concepts One BrainObyčajný človek a obyčajný zázrak

Sme ľudia. Máme v sebe to, na čo sme hrdí, aj to, čo najradšej schovávame – aj pred sebou. Máme dve nohy a dve ruky a občas sa všeličoho bojíme. Najradšej sme tam, kde nás milujú, s tými, ktorých milujeme aj my. Keď sme hladní, potrebujeme sa najesť, lebo myslíme iba na jedlo, a potom môžeme pokračovať v niečom inom.

Keď máme túžbu – napr. dobre vyzerať, vieme urobiť veľa pre to, aby bola naplnená.

Potom príde iná túžba, napr. niečo nové sa naučiť.

Túžby sa opierajú o to, akí v skutočnosti sme, nie akých nás chcú mať. Jeden je ranné vtáča, iný nočná sova, mysliteľ či tvorca matérie, muž alebo žena, svetobežník alebo milovník otčiny.

V čom sú rozdiely medzi ľuďmi? Nech každý vyznáva a uznáva, čo vie a chce, každý sa potrebuje najesť, uľaviť si a oddýchnuť. Každý hľadá zmysel života, napĺňajúce povolanie, osudovú lásku a pokračovanie vo svojich deťoch. Chce milovať a byť milovaný. Byť čo najviac šťastný a bezstarostný. Úplne obyčajným cítením, myslením a konaním si poradiť, keď treba. A to je jediné, čím sa – podľa mňa, líšime.

Buď si poradiť vieme, alebo nie.

Rôzne spôsoby a tézy, čo je dobré a čo nie, čo by sme mali a nemali, sú nám nanič, keď ich nedokážeme použiť vo svoj prospech, keď sa kvôli nim začneme cítiť egoistickí, problémoví, chorí alebo na umretie. Každá rada a návod sa stanú veľmi drahou, keď nás odvedú od nášho skutočného ja, ktoré sme začali strácať v momente, keď nás nejakých chceli mať a my sme pristúpili na ich hru. Akoby boli oni lepší a vedeli, čo je správne či lepšie.

Je lepší deň alebo noc? Je lepšia voda alebo jedlo?

Chlapec alebo dievča?

Kresťanstvo alebo budhizmus? More alebo les?

Práve pre toto nazeranie na svet mi učarovala Three In One Concepts – 3v1 koncepcia.

Three In One Concepts, systém One Brain, ukazuje spôsob, ako žiť plnší a pokojnejší život. Prijatím reality bez vzletných rečí a prikrášľovania pomáha nájsť svoju skutočnú ľudskú podstatu. Priamym, zároveň citlivým a láskavým spôsobom, dáva životu nový rozmer cez pochopenie súvislostí vnútorného prežívania a vonkajšieho sveta, ktoré dokáže spojiť do harmónie.

Nič a nikto nie je lepšie ani horšie.

Proste to je, záleží na okolnostiach a čo s tým urobíme.

Ďakujem, že takáto koncepcia vznikla, pomohla mi stať sa obyčajným človekom.

Denisa Nemcová

konzultant a facilitátor Three In One Concepts

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať