Oplatí sa investovať do kvalitných produktov intímnej hygieny žien?

Ešte pred letom sme dali výzvu, aby ste sa zapojili do testovania produktov od spoločnosti Gentle Day. Testovanie sme, samozrejme, aj zrealizovali. Tie dámy, ktoré sme nevyžrebovali do testovania, dostanú od firmy možnosť výhodnejšieho nákupu. A tie, ktoré vyskúšali (bolo vás dvadsať), sa s nami podelili o ich skúsenosti.

Kým sme sa dostali k výsledkom, chvíľu to trvalo, pretože každá dáma má svoj cyklus inokedy. To je logické. A ako testovanie vložiek a tampónov Gentle Day dopadlo?

Zaujímalo nás niekoľko otázok.

  • Koľko máte rokov?
  • Ako veľmi krvácate?
  • Čo vás najviac prekvapilo pri použití produktov Gentle Day?
  • Čo, naopak, by ste produktom vytkli?

Na vek sa nepatrí pýtať, ale v prípade menštruácie a cyklu sme túto otázku nemohli vynechať. Šesťdesiatpäť percent dám, ktoré sa zúčastnili testovania, bolo vo veku 35-44 rokov.

Viac ako 70 percent dám uviedlo, že majú silné krvácanie.

Medzi najväčšie výhody uviedli dámy odpoveď, že nie je cítiť zápach a e sú naozaj pohodlné a dostatočné aj v noci pri silnom krvácaní.

Niektoré z vás sa aj rozpísali. Čitateľka, ktorá si neželá byť menovaná, píše: Páči sa mi, že vložky nie sú plastové a zároveň dobre sajú. A najväčšie pozitívne prekvapko sú zadné krídelká na väčších vložkách.

Zuzka z Bratislavy sa vyjadrila nasledovne: Nič ma pri použití Gentle Day nevyrušilo. Neviem ako veľmi sú eko, ale používala som niečo oveľa viac „neeko“, takže som spokojná. Najviac ju oslovili veľké (nočné) vložky so zadnými krídelkami kvôli silnému krvácaniu.

Martina zo Senca zhodnotila výhody produktov takto: Všetky sú perfektné, plnia svoj účel na 100 percent. Vyskúšala som už aj iné bio aniónové vložky, ale bol problém s odbaľovaním a tiež aj s vyberaním z obalu. Trhalo sa to. Váš produkt nemal ani jednu chybičku, ako sa povie…

Eliška pochvaľovala nasledovné: Pohodlie. Príjemný materiál a menšie kŕče počas menštruácie.

Nina z Nitry skonštatovala, že konečne po rokoch nemala počas menštruácie bolesti hlavy a ani svrbenie tam dole. Je rozhodnutá používať vložky aj ďalej, aby to nestálo iba na skúsenosti z jedného mesiaca.

Naopak, tri dámy sa sťažovali na to, že sa produkt nedal ľahko odbaliť. Najťažšie sa im odbaľovali intímky. Päť testujúcich žien zase vytklo výrobcovi plastový obal – nepáčilo sa im to z hľadiska ochrany prírody.

Celkovo môžeme zhrnúť odpovede najväčších výhod produktov Gentle Day slovami Alexandry nasledovne:

  1. Dĺžka a nasiakovosť vložky.
  2. Super znovu uzatvárateľné balenie, vložky nebolo potrebné hľadať po celej kabelke.
  3. Po celej noci nebolo cítiť zápach krvi.
  4. Pevnosť lepiacich prúžkov.

Ak by ste sa rozhodli vložky a doplnkové produkty vyskúšať, môžete ich kúpiť aj cez eshop tu:E- SHOP

Na záver prikladáme ešte malý súhrn toho, prečo a aký je rozdiel medzi obyčajnými vložkami a zdravším variantom Gentle Day.

Čo obsahujú bežne dostupné vložky?

Mnohé z bežne dostupných produktov sú vyrábané z odpadu. Počujete dobre. Výrobcovia potom pri úprave vo výrobe používajú sírouhlík, kyselinu sírovú, chlór alebo hydroxid sodný. Viete, čo všetko vám potom pri používaní produktov hrozí? Ide najmä o bolesti hlavy, zvracanie, ale aj bolesti brucha a hrudníka.

Bežne dostupné vložky sú často upravované – bielené chlórom. A bielenie vytvára látku dioxín, ktorému je veľmi často pripisované oslabenie imunitného systému.

Ako sa brániť voči nástrahám počas cyklu, ale aj mimo neho?

V prvom rade by sme mali používať kvalitné hygienické pomôcky, teda emulzie na umývanie s neutrálnym pH a hlavne bez mydla. S hygienou to však nemôžete preháňať, žiadne výplachy pošvy ani príliš časté umývanie. To ale asi viete.

Už ste sa stretli s produktmi, ktoré obsahujú aniónový pásik? Ide o spojenie prírody a vedeckého poznania. Pásik vytvára priaznivé prostredie a následne tak eliminuje počet baktérií, a to aj preto, že obsahuje turmalínový kryštál.

Ten dokáže vplyvom pohybu a vlhkosti, čo je prirodzené prostredie vložiek, produkovať anióny (záporne nabité ióny kyslíka) a malé množstvo infračerveného svetla (Far-IR), ktoré je ľudským okom neviditeľné a využíva sa pri svetelnej terapii. Vďaka tomu sa už viac nemusíte báť nepríjemných pachov a množenia baktérií.

Okrem dostatočnej absorpcie je dôležitá aj priedušnosť vložiek. Predsa len, vložku máme počas menštruácie celý deň a pre zdravie našich intímnych partií je zásadné, aby mohli dýchať a neboli „zabalené v igelite“.

Navyše, vložky Gentle Day sú vyrobené z prírodných materiálov, sú ekologicky odbúrateľné, a preto sú šetrné k vašej pokožke, ako aj k prírode.

Vynikajúco absorbujú 3-4 krát viac tekutiny ako klasické vložky, povrch zostáva suchý a nedráždia vašu pokožku. Miniete ich podstatne menej a, v konečnom dôsledku, šetria aj vašu peňaženku.

V spolupráci s Gentle Day pripravila redakcia

Testovanie vložiek a tampónov Gentle Day

Korektúry: Katarína Málková

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Mohlo by vás zaujímať…

Ako otehotnieť prirodzenou cestou a kde je problém epidémie neplodnosti?

Mohlo by vás zaujímať