Systém sa zrúti, avizuje článok TASR. Na stretnutí OSN odznelo, že svet prestáva fungovať. Ako ďalej?

Systém sa zrúti, hovorí Kollár. A na stretnutí OSN dnes odznelo, že svet prestáva fungovať…

Štát musí čo najskôr zastropovať ceny energií, aj keby mal pri tom využiť neštandardné postupy. Po stretnutí s predstaviteľmi Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti v Nitre to vo štvrtok povedal predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina).

Podľa jeho slov je nárast cien za elektrinu taký veľký, že je ohrozením pre celú ekonomiku Slovenska. Vodárenské spoločnosti už teraz avizujú, že sa môže prejaviť aj rapídnym zvýšením ceny pitnej vody. „Napríklad vodárenská spoločnosť na východnom Slovensku platila za elektrinu ročne približne šesť miliónov eur. Dnes, ešte podľa ‚prívetivých‘ cien, platí 11 až 12 miliónov eur a na budúci rok, od 1. januára, by mala platiť 56 miliónov eur. Pomaly sa dostávame do situácie, keď by sa mali zvýšiť ceny tak, že možno víno alebo vodka budú lacnejšie, ako pitná voda,“ skonštatoval Kollár.

Štát musí čo najrýchlejšie zasiahnuť.

Inak sa systém absolútne zrúti. Ľudia nebudú vedieť platiť ani elektrinu, ani plyn, ani vodu. Podniky sa zrútia, a teda celé hospodárstvo aj ekonomika štátu. Vláda pripravila nové zákony, máme ich v parlamente v skrátenom legislatívnom konaní a budeme ich dnes schvaľovať,“ uviedol Kollár.
Celú správu uverejnila agentúra TASR

Svet prestáva fungovať…

Problémy má celý svet. A tie problémy sú obrovské, keď už aj v Denníku N uverejnili takúto správu:

V New Yorku sa začala rozprava Valného zhromaždenia OSN. Svetoví lídri sa tam stretávajú prvý raz osobne od začiatku pandémie, rokovať budú týždeň. Generálny tajomník António Guterres v úvodnom prejave vyhlásil, že svet prestáva fungovať a krajiny nie sú pripravené riešiť problémy. (dw) – Správa vyšla v sekcii Minúta na Denníku N.

Ako ďalej? 

Keď som v decembri urobila rozhovor s numerologičkou, mnohí ma vysmiali. Keď si ten rozhovor púšťam ODznova, tak sedí všetko, čo v ňom povedala. Hovorila, že systém sa zrúti. Že svet, ako sme poznali, prestane existovať. Že budeme akoby cúvať späť. Pozrite si to celé, ak chcete.

Možno v rozhovore objavíte aj pozitíva, lebo oni tam sú. Návrat k hodnotám. Návrat k rodinám a ku koreňom…

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať