Svetlo a čerstvý vzduch pri práci

Jednoduchý zdroj a prameň vašej nekonečnej produktivity:  Svetlo a čerstvý vzduch pri práci

Energia je kľúčovým zdrojom, ktorý vám umožní stráviť svoj deň naplno. Ani tu nám to ale vek neuľahčuje a po čase máme na vykonávanie všetkých dôležitých úloh a povinností síl čoraz menej a menej. Veľmi jednoducho to však môžete zmeniť. A nielen strava a viac fyzickej aktivity vám v tom môže pomôcť.

My sme našli prameň vašej produktivity a energie v niečom inom. Tak sa poďte spolu s nami o tom presvedčiť a doplniť si s jeho pomocou všetky stratené sily a energiu.

Urobte si okolo seba poriadok

Stacionárne telo je ťažké mobilizovať, takže zbavenie sa nepotrebných vecí je dôležitým krokom k vytvoreniu pozitívneho toku energie a jej hromadeniu vo vašom živote. Keď na vás padne únava a ani hlava nefunguje dobre, skúste sa v prvom rade zbaviť „odpadu“ na pracovnom stole a v kancelárii. Na pracovnom stole a po ruke musia byť vždy iba dôležité veci ako plné tonery, počítač a mobil, poprípade papier a pero. Aj takéto jednoduché a rýchle čistenie vás môže dobre nabiť novou energiou.

Vpustite dnu viac svetla

Viacero ľudí trávi väčšinu svojho pracovného času na pracovisku. Okrem toho je hlavná časť práce spojená s intenzívnou vizuálnou prácou. Takmer 90 % informácií predsa vnímame prostredníctvom zraku. Neuspokojivé osvetlenie miestnosti, pulzovanie žiaroviek, ktoré sú voľným okom neviditeľné, môžu preto po niekoľkých rokoch viesť k rôznym chorobám očí a zhoršeniu duševného zdravia.

Na nepríjemné svetlo však reaguje ostro nielen náš zrak, ale aj celé ľudské telo. Prejavuje sa to únavou, ospalosťou, častými bolesťami hlavy, zvýšeným krvným tlakom a v dôsledku toho klesá aj naša výkonnosť.

Preto by ste mali používať iba vysoko kvalitné LED osvetlenie, ktorého vplyv na zdravie nebude mať negatívne následky. Toto príjemné svetlo má, naopak, na človeka tonizujúci účinok, podporuje dobrú náladu a zlepšuje činnosť nervového systému.

Nie vždy je to však len o moderných LED osvetľovacích moduloch. Veľmi dôležitú úlohu v našom živote zohráva aj prirodzené denné svetlo, ktoré je najzdravšie. A práve jeho prúdenie do miestnosti cez okná, je nutné správne regulovať pomocou moderných vertikálnych žalúzií, ktoré sa veľmi jednoducho ovládajú a ešte lepšie udržiavajú v čistote. Presvedčte sa.

Nezabúdajte na čerstvý vzduch

Ten je dnes dôležitý aj pre elimináciu vírusov v priestore, ktoré sa v stagnujúcej, uzavretej atmosfére rýchlejšie šíria a škodia. Veľmi veľký pozitívny vplyv má čerstvý vzduch aj na naše myslenie, pretože náš mozog a telo sú okysličované a krv lepšie v tele prúdi.

Nezabudnite si ale poistiť pohodlie pri otvorenom okne v práci špeciálnymi sieťami proti hmyzu, aby vás pri práci naozaj nič nerozptyľovalo a mohli ste sa na ňu naplno sústrediť.

-Infoservis-

Zdroj obrázka:This Is Me/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať