fbpx

Sukňa, ktorú si zamilujete v každom veku. Ako ju vybrať? 

Ako si vybrať sukňu podľa postavySukňa, ktorú si zamilujete v každom veku. Ako ju vybrať? 

Sukňa je presne ten kus oblečenia, ktorý môžete nosiť v akomkoľvek veku. V našich šatníkoch je už celé veky a jej obľúbenosť je nevyvrátiteľná. Viete však, ako nájsť tú pravú pre vašu postavu?

Aspoň jednu sukňu nájdete v každom dámskom šatníku. Je to najuniverzálnejší kúsok oblečenia. Veľmi jednoducho sa dá kombinovať, môžete ju nosiť, či je leto alebo zima, a hodí sa na každú príležitosť. Je však dôležité zvoliť si správnu sukňu, či už ide o strih, dĺžku alebo farbu, aby lichotila vašej postave. Ako na to?

Postava „jablko“

Pre postavu v tvare jablka, ktorá sa vyznačuje štíhlou spodnou časťou tela a objemom sústredeným doprostred, sú ideálne sukne s vysokým pásom. Tie totiž pekne ukryjú bruško, zamaskujú strednú časť tela a kratší lem nechá vyniknúť štíhle nohy. Porozhliadnite sa po sukni so zdobeným alebo riaseným spodným lemom, ktorý odvedie pozornosť od bruška a urobí zo sukne originálny kúsok.

Postava „presýpacie hodiny“

Tento typ postavy je jeden z najrozšírenejších a predstavíte si ho veľmi ľahko. Vyznačuje sa krivkami a krásne definovaným úzkym pásom. Na postavu presýpacích hodín najlepšie sadnú puzdrové sukne, ktoré zvýraznia krivky. Vyskúšajte krátke alebo tie dlhé – hoci aj pod kolená. Ak si trúfate, oblečte si sukňu s rozparkom, ktorý predstavuje rafinovaný detail a pôsobí sexy.

Postava „hruška“

Širšie boky a útla horná časť tela sú znakmi postavy v tvare hrušky. Aby ste zvýraznili prednosti takejto postavy, najlepšie je hľadať sukne áčkového strihu. Takáto sukňa minimalizuje šírku spodnej časti tela, obopne pekne pás a spadne cez boky. Skúste napríklad plisovanú sukňu alebo sukňu z elastanu, ktorý je pevnejší. V lete sa nebojte siahnuť ani po midi sukniach s výrazným vzorom.

Postava „banán“

Postava banánu alebo v tvare veľkého I sa vyznačuje tým, že pás, boky aj plecia sú rovnako široké. Na túto postavu sú vhodné obopnuté minisukne, ktoré zvýraznia krivky. Krátka dĺžka sukne potom dostane do popredia vaše nohy a opticky ich predĺži. Čo sa materiálov týka, nedajte sa obmedzovať a vyskúšajte latex, kožu, menčester alebo rifľovinu. V obchodoch nájdete sukní tohto strihu neúrekom, preto si ich vyskúšajte niekoľko, aby ste zistili, ktorý typ vám sedí najlepšie.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať