fbpx
Sú opatrenia pre gastro zákonné?

Niektorým ide o všetko. Iniciatíva Bojujeme za naše gastro podá žalobu za nezákonne vydané opatrenia.

Posledné dni dávajú mnohým ľuďom zabrať. Ide o veľa. Niektorým o všetko. V zlom stave je okrem iných aj odvetvie gastro. Miroslav Heredoš sa rozhodol konať. Viac informácií priniesol na sociálnej sieti, kde založil iniciatívu Bojujeme za naše gastro!

V jeho poste sa píše:

Spoločne s občianskym združením IUS HUMANI a právnikmi som sa ako občan, podnikateľ a šéfkuchár rozhodol v tejto bezprecedentnej situácii konať – verím že spoločne s Vami – a postaviť sa tomuto štátnemu teroru, ktorý tu a proti gastronómii prebieha!

Ďakujem za množstvo podporných správ, ktoré mi už niekoľko dní chodia!

Rád by som Vám odovzdal základné informácie o tom, aký je stav a aký bude náš najbližší približný postup.

Dnes, utorok 13.10.2020 podľa očakávaní schválila vláda ZAKAZ ZHROMAŽDENÍ NAD 6 OSOB A POKÚTNYM ZÁKONOM SI V NR SR CHCE VYDOBIŤ PLATNOSŤ NOVÝCH OPATRENÍ CEZ „UVZ SR“ A CHCE ZAMEDZIŤ ŽALOBÁM NA ŠTÁT! TAKÝ ZÁKON JE PROTIÚSTAVNÝ.

IDEME TO ZASTAVIŤ

AKO? Podľa pravidiel!

Ideme – občianske združenie, právnici, vy všetci a ja – bojovať podľa pravidiel, a to v Bratislave, pred Generálnou prokuratúrou.

Tieto opatrenia, ktoré sú naplánované na 15.10.2020, označíme ako nezákonné a odvoláme sa na to, že sama GP už vydala rozhodnutie 29.9.2020, že opatrenia z marca 2020 boli NEZÁKONNÉ a upozornila Úrad verejného zdravotníctva.

Prostredníctvom právnikov a spoločne s nimi podáme hromadne:

  • trestné oznámenie za zneužívanie právomoci verejneho činiteľa na p. Mikasa a UVZ SR
  • hromadnú žalobu (podávanú jednotlivo za každú s.r.o., ktorá sa prihlási) za nezákonne vydané opatrenia, ktoré znemožnili v marci-máji 2020 riadne podnikať a spôsobili UŠLÝ ZISK
    ____________________________________________
  1. právne sa oprieme o vydané stanovisko námestníčky prokurátora, ktorá písomne potvrdila, že opatrenia z marca 2020 boli nezákonné
  2. vytvoríme web a KONTAKTNÝ FORMULÁR, ktorý bude môcť vyplniť akákoľvek s.r.o., a vydokladovať svoj ušlý zisk a žalovať štát o náhradu škody
  3. zriadime TRANSPARENTNÝ ÚČET kde bude môcť prispieť každý (veľké korporácie, malé firmy, bežní ľudia) na podporu našej práce a úhradu nákladov spojených s právnym zastupovaním

TERMÍN:

upresníme/koniec októbra 2020

POSTUP:

Skupinky po 6 ľudí v daný deň, ktorý sa dohodne, budú lemovať okolité ulice pri Generálnej prokuratúre. Malo by nás tam byť aspoň 100-200, možno 300 (50 skupiniek po 6 ľudí, aby nás nerozohnali len tak).

Príde TV Markíza, JOJ a médiá a následne vydáme tlačové vyhlásenie a podáme trestné oznámenie s ozrejmením ďalšieho postupu – hromadné žaloby na štát.

To všetko pred kamerami s právnikmi a pred celým Slovenskom.

Na svojich pracovných stránkach, alebo súkromných profiloch budeme zdieľať promo, ktoré k tomu urobíme a bude to vidieť cez 1-2 mil ľudí.

Nevzdáme sa a túto zlovôľu štátu a jej predstaviteľov premôžeme!

Ďakujem za pridanie sa do skupiny a zdieľanie!

VŠETKY INFORMÁCIE SA BUDÚ UVEREJŇOVAŤ TU OHĽADNE STAVU A POSTUPU


Koniec citácie

Ak sa vás oblasť gastro dotýka, zistite si o iniciatíve viac. Informácie nájdete tu: Bojujeme za naše gastro!

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová