Sú bavlnené obliečky najvhodnejšie na chladné jesenné dni?

Sú bavlnené obliečky najvhodnejšie na chladné jesenné dni?Sú bavlnené obliečky najvhodnejšie na chladné jesenné dni?

Ľudia majú radi leto a na začiatku septembra si zvyčajne prajú, aby leto trvalo aspoň o pár týždňov dlhšie. Treba sa však zmieriť s tým, že jeseň nám pomaly začína klopať na dvere a ani sa nenazdáme, a už bude zem plná farebného lístia. Ak ste sa počas leta chladili saténovými obliečkami počas horúcich nocí, teraz sa vám budú hodiť obliečky, ktoré vás v noci zahrejú.

O bavlnených obliečkach kolujú rôzne chýry, všetky sa však zhodujú na tom, že sú najobľúbenejšie a najvyužiteľnejšie spomedzi všetkých typov obliečok. Práve s blížiacou sa jeseňou, mnohí ľudia vyťahujú zo skriniek bavlnené obliečky a obliekajú do nich svoje periny.

Prečo sú bavlnené obliečky najvhodnejšie na jeseň?

  1. Držia teplo a zároveň sú priedušné

Bavlna ako materiál má jednu úžasnú výhodu. Je priedušná. Znamená to, že vám pod ňou nikdy nie je príliš teplo, ani príliš zima. Bavlnené obliečky akoby dokázali premýšľať a posúdiť či potrebujete viacej udržať teplo, alebo ho vypustiť. Ak počas chladnejších jesenných nocí bude vonku chladno, bavlnené obliečky vám zaistia teplo.

  1. Pre každého s alergiami

Medzi civilizačné alergie, ktoré postihujú čoraz viacej ľudí, patrí aj alergia na rôzne látky, ktoré môžu spôsobiť vyrážky a iné kožné problémy. Bavlna je však hypoalergénna, je teda vhodná pre všetkých s citlivou pokožkou. Ak spíte pod bavlnenými obliečkami a máte zároveň bavlnenú plachtu na posteľ, nemusíte sa obávať žiadnej alergickej reakcie.

  1. Príjemná na spanie

Bavlna je ako látka veľmi príjemná na dotyk, preto si môžete byť istí, že sa vám bude najmä počas jesene dobre spať. Počas jesene budete využívať perinu čoraz častejšie. Ak máte príjemné obliečky, je možné, že sa budete do postele tešiť celý deň. Svojím materiálom je bavlna vhodná aj pre vlasy, ktoré počas noci nebudú „elektrizovať“.

Na bavlnené obliečky sa môžete počas jesene spoľahnúť!

Zdroj obrázku:  / Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať