fbpx
správny čas na online vzdelávanie - Dalibor Slavik

Dalibor Slávik: Podarilo sa mi byť lenivý. A konečne bol na to parádny argument.

Podarilo sa mi byť lenivý.

Nie, že by táto zručnosť v mojom osobnostnom portfóliu chýbala /predsa, som len chlap/, ale konečne bol na to parádny argument. A moju lenivosť posvätila výnimočne priamo vláda. Výnimočným stavom. Ďakujem, cítil som sa poctený. Boli sme v tom spolu. Obrazne napísané.

Keď premiér hovoril, nepokazme si to, ja som si dovolil neuposlúchnuť a pekne som si to pokazil. Úplne všetko som si pokazil. Asi najviac ma napínalo z mojej mienky o sebe. Aký som gangsta, ako budem fičať na online vzdelávaní, online cvičení, ako budem čítať a rozvíjať sa a pracovať na sebe.

Som nerozvíjal. Ale už som s tým zmierený.

Nie je dôležité koľko krát si zlyhal, ale koľko krát sa opäť postavíš. Som sa postavil k tomu čelom a nič som nerobil. Blízki  určite potvrdia.

Mudrci hovorili: „Teraz je ten správny čas na online vzdelávanie.“

Naozaj? Až teraz? A čo doteraz? To akože do pondelka som bol diletant, a od utorka je zo mňa renesančný vzdelanec? Vďaka trom videonávodom ako na to a hento? Nemal som chuť a ani čuch. U mňa jedine Netflix/HBO webináre. Do každej domácnosti.

Ja som si dovolil ísť proti prúdu. Otec bol elektrikár, takže viem o akom prúde píšem. Dal som síce vedľa a trafil nulák v kategórii rozvoj, ale zase hrdo, odborne a na vysokej úrovni.

Dobehla ma však moja profesia. Nenápadne mi vrazila dýku do srdca. Zo strany, z ktorej by som to nepovedal a vôbec nečakal.  V tom najväčšom chaose mi silu a upokojenie dodali videorozhovory s ľuďmi. Po našom kandidátmi. Konečne niečo, čo sa nemení, čo dôverne poznám.

Za monitorom neexistoval vonkajší svet a zavládol kľud, mier a pohoda. Dobehla ma, lebo som mal pocit, že si od mojej roboty potrebujem oddýchnuť. A tá mrcha mi dodávala silu. Ďakujem, že som sa mohol cítiť užitočne i keď som sa cítil pod psa. Ozaj, z útulku v Brezne sme si  vzali psíka. Tak síce gaučujeme spolu, ale až po tom, ako 5.30 ideme spolu von.

Keď sa tak nad tým všetkým, čo som písal vyššie zamyslím, celkom som sa zasmial. A aby to nevyzeralo úplne nevyvážene, musím doplniť, že uplynulé obdobie ma tiež aktivizovalo. Inicioval a realizoval som myšlienku www.neviemzitbezkavy.sk a tiež som aktívne participoval v iniciatíve www.ktopomozeslovensku.sk

Bol to záhul, no nebolo to úplne márne. Ani s týmito projektami, ani tak celkovo. Oddýchol som si, si namýšľam. A spoznal som nových ľudí.

Dalibor Slávik

Autor je lovec mozgov, prispievateľ magazínu Forbes a aktívne sa zapája do spoločensky zodpovedných projektov v rámci vzdelávania na Slovensku. Je ambasádorom organizácií ako sú Junior Achievement Slovensko, či Show Your Talent.

Mohlo by vás zaujímať…

Ako (ani po 40) neprísť o dobrý job.

Mohlo by vás zaujímať