fbpx
Spoznávame Bratislavu spolu s deťmi

Chceš objavovať tajomné uličky ako v Paríži? Prejdi sa po Starom meste v Bratislave!

Lili je Slovenka, ktorá žije v Paríži. Robí na rôznych projektoch a okrem iného má na svojom konte už niekoľkých interaktívnych detských turistických sprievodcov po európskych mestách. Tento rok však nielen ona ale väčšina z nás bude dovolenkovať na Slovensku. A preto sa zamerala na Bratislavu.

Príbeh detí na prechádzke Starým mestom v Bratislave začína pri pokazenom KILOMETROVNÍKU, pri ktorom sú úplne TICHO, aby nezobudili strašidelného ducha vo vedľajšej ulici, pokračujú pri spomienkach na NAPOLEONA, na geniálnych hudobných SKLADATEĽOV i nešťastnú MATILDU so zlomeným srdcom.

Spoznávame Bratislavu spolu s deťmi

Prejdú okolo FONTÁNY, ktorá tešila nielen ľudí, zamávajú POSMIEVAČIKOVI a pristavia sa pri dobrom MARTINOVI. Pokračujú okolo ROZPRÁVOK, tajomných LEGIEND i príbehov skutočných i vymyslených ĽUDÍ. Objavia záhady NAJDÔLEŽITEJŠEJ budovy ale aj fontány s dvoma MENAMI. Na záver sa pokochajú pohľadom na UMENIE, ktoré si nik nevšíma a DO HLBÍN, v ktorých sa v minulosti hanbili klamári.

Lili, povedz nám, ako prišiel nápad konečne sa povenovať Bratislave? Bolo to spôsobené pandémiou?

Trochu áno.  Svojich sprievodcov tlačím vždy na Slovensku a keďže sme uviazli v Paríži, pandémia spôsobila, že písanie detského sprievodcu Bratislavou predbehla personalizovaná e-knižka. Je určená pre menšie deti a podobne ako jej predchodca, e-knižka o Londýne, je personalizovaná, aby dieťa úplne vtiahla do deja.

Ako je knižka napísaná? Je výlučne postavená na tom, aby deti chceli poznávať Bratislavu?

Ide o príbeh mamy s deťmi, v ktorom spolu spoznávajú uličky Starého mesta v Bratislave a verím, že po jej prečítaní deti budú chcieť vidieť miesta a tajomné zákutia, ktoré im príbeh odhalí. E-knižka je personalizovaná, čo znamená, že deti vidia svoje mená a podobizeň prekreslené na úvodnej strane a mená ako mená hlavných hrdinov i v celej knižke.

Spoznávame Bratislavu spolu s deťmi

Navyše je napísaná netradične veľkými písmenami, ktoré deti čítajú ako prvé a dôležité slová v texte sú nahradené kreslenými obrázkami. Menšie deti tak môžu čítať príbeh spolu s rodičmi. Napríklad v časti, kde sa spomínajú napoleonské delové gule vo fasádach domov v Starom meste, je slovo Napoleon nahradený jeho kreslenou podobizňou.

Keď si človek tú knižku zoberie do rúk, koľko dní potrebuje na to, aby objavil všetky spomenuté zákutia?

Príbeh je o prechádzke s deťmi v uličkách Starého mesta, preto stačí len jedno popoludnie.

Odporúčam e-knižku mať so sebou priamo na prechádzke buď v tablete alebo jej vytlačenú verziu. Deti si tak môžu postupne na trase mestom odškrtávať zaujímavosti, ktoré spolu s rodičmi objavia.

https://www.lili-improvizuje.sk/obchod/

Kde si môžu ľudia e-knižku objednať a koľko asi trvá dodanie, keďže obsah je personalizovaný?

Dodanie je do 3 dní a objednať si ju vedia v mojom e-shope: https://www.lili-improvizuje.sk/obchod/

Pripravili sme pre vás aj súťaž! Vyhrať môžu dvaja z vás.

Otázka: Ktoré miesto v Starom meste v Bratislave máte vy najradšej? Napíšte nám a my z vás vyžrebujeme jedného, ktorý získa nový personalizovaný eBook pre deti o prechádzke v Bratislave a jedného, kto získa tlačenú knižku interaktívny sprievodca ( vybrať si budete môcť Londýn, Paríž alebo Barcelonu).

SÚŤAŽ BOLA UKONČENÁ. ĎAKUJEME. V PRÍPADE ZÁUJMU SI KNIŽKY MÔŽETE KÚPIŤ U LILI.

Mohlo by vás zaujímať