Splav Malého Dunaja leto 2020

Splav Malého Dunaja leto 2020 – pozývame vás!

Splav Malého Dunaja leto 2020 – pozývame vás!

Minulý rok sme robili „testovanie“ splavu na Malom Dunaji. Okrem toho, že sme boli skvelá partia, videli sme krásne zákutia a mnohí z nás zistili, že niekedy máme poklady priamo pod nosom.

Ak bývate v okolí Bratislavy, možno sa vám už niekedy pošťastilo splaviť Malý Dunaj. Je to pomerne bezpečný výlet, ktorý môžete absolvovať aj s menšími deťmi. My sme vyrážali z Novej Dedinky a skončili sme v Madarásze. Počasie vyšlo na výbornú, aj keď tu i tam bolo poriadne teplo. Ale dalo sa:)

Podobný splav sme pripravili opäť a pozývame aj vás. Prihlasovací formulár nájdete na konci tohto článku!

Ako to vyzeralo na splave Malého Dunaja minulý rok? 

Na výlet tohto typu je najdôležitejšia dobrá partia ľudí. Tiež sa zíde skúsený vodák, pretože, ak sa náhle zmení počasie, nastávajú rôzne situácie. Našťastie tento víkend bolo počasie priam rozprávkové.

Splav Malého Dunaja leto 2020

Zastávky na trase – splavujeme Malý Dunaj

Na trase z Novej Dedinky do Jelky sú prakticky iba dve možnosti zastávok, kde sa dá najesť. Dobré je mať so sebou proviant. Nám to do bufetu u Martina – Matisa trvalo pomerne dosť dlho. 

Preto padla vhod vychladená kofola a jedlo, ktoré Martin Vahančík – Matis – rieši najmä z miestnych zdrojov. Podporuje drobných podnikateľov a navyše vie, že výrobky neprecestovali polovicu sveta.

S Martinom som sa pustila do reči. A viete čo? Je to cestovateľ a navyše píše aj knihy. Jednu mi aj daroval. Je o jeho ceste Camino de Santiago – Pešo od Stredozemného mora k Atlantiku

S Maťom som si urobila aj spoločnú fotku a „lámem“ ho, ako inak,  na spoluprácu s naším magazínom. Precestovaného má veľa, a teda, je sa o čo deliť. Verím, že sa dohodneme.

Ďalšia plavba pri splavovaní Malého Dunaja pokračovala v úpeku.

Niektorí veru aj bronz nachytali. Cieľová stanica na rozloženie stanov bol Mlyn v Jelke. Časť partie musela kvôli inému vopred naplánovanému programu odísť a my sme hľadali pokojnejšie miesto – chceli sme sa vyhnúť hluku plne obsadeného kempu.

Splav Malého Dunaja leto 2020

Stmievalo sa a na vodu padala tma.

Vďaka skúsenému Jozefovi sme našli nádherné miesto, kde sme si stihli rozložiť stany a založiť oheň. Atmosféra ako počas študentských čias. Miestni farmári mali nočnú, a tak nás tu i tam prebudili veľké mechanizmy. No čo už. Aj to patrí k tomuto typu výletu. Dospíme inokedy. 

Ale ráno sa aj zacvičiť a zamyslieť dalo.

Smerom z Novej dedinky sa oplatí splaviť Malý Dnaj až po Mararász

Ráno sme si dali tak trochu nezdravé raňajky a pokračovali sme do Madarászu. Je úžasné, že sme cestou stretli veľa neznámych ľudí, ktorí sa pristavili, pokecali len tak o živote a pokračovali sme ďalej. Veľmi pekná tradícia je aj vodácky pozdrav AHOJ – znie krížom cez celú vodu. 

Oplatí sa pozdraviť aj rybárov na brehu. Pri jedných sme sa pristavili a dali nám ochutnať perfektné halászlé.

Chlapská časť výpravy upratala – nielen náš odpad. Našlo sa totiž veľa plastov a iného odpadu aj po predošlých posádkach. Preto sme sa rozhodli prírodu v okolí Malého Dunaja aspoň na tomto jednom konkrétnom mieste trošku odbremeniť.

Splav Malého Dunaja leto 2020

Splav Malého Dunaja leto 2020 – pozývame vás!

26.7.2020 – 26.07.2020 bude ďalší splav a máme 3 lode voľné ( v jednej lodi môžu byť 2-3 ľudia)

Keď sa chcete zúčastniť a stať sa súčasťou našej partie, ste vítaní. Máme ešte tri voľné lode. Prihláste sa vyplnením formuláru. Zadajte na seba aj telefónne číslo a budeme vás kontaktovať. Cena je 15,00 € na jednu loď – spolu teda 30€ na loď/dva dni – plus doprava do prístavu k vašim autám ( cca 3,00 € na osobu – podľa toho, koľko nás bude). Začíname ráno 25.7.2020 v Novej Dedinke a vrátime sa späť k autám 26.7.2020 okolo 14-ej hodiny.

Súhlasím so spracovaním.

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať