Čo by si robila, keby neboli žiadne obmedzenia? 54 rokov som čakala na tento deň. Sny sa plnia, keď si za nimi idete… 

Sny sa plnia, keď si za nimi idete. 54 rokov som čakala na tento deň… 

„A ty čo by si robila, keby neboli žiadne obmedzenia? Ani finančné, ani žiadne iné?“ Spýtala sa ma raz jedna známa. Moja odpoveď bola jasná. Moderovala by som. „Čo konkrétne“, pokračovala otázkou. „No, ideálne, ak by si ma niekde všimli. Postavila by som sa na dosky, čo znamenajú svet. Alebo v telke. A nejaký podcast by som robila…“ Sypala som z rukáva. „A prečo to nerobíš?“ Prišla ďalšia otázka. „No… neviem.“ A začala som menovať všetky PROTI odpovede. Známa odišla. Ja som ešte v ten týždeň nahrala svoj prvý, síce neohrabaný, audiopodcast. Začala som hneď.. .a neprestala…

Ale v hlave som mala svoj veľký sen.

Moderovať podujatie zo stovkami ľudí. Na živo. Bola korona. všetci boli doma. Žiadne podujatia sa nemohli organizovať. Ale čas išiel. Keďže som svoj sen prezradila viacerým ľuďom, raz mi zazvonil telefón. Na druhej strane bol Leri Švec. Porozprávali sme sa a on sa ma spýtal. „A čo tie tvoje podujatia na živo?“ Fúúú. „Nestíham to. Nevládzem to všetko sama.“ Hovorila som do telefónu. „My ti s organizáciou pomôžeme. Premysli si, čo by to malo byť. “

A prichádza ten deň…

Už 28.10.2023 sa uskutoční festival, ktorý sme nazvali ODznova v pravdivosti. Som nesmierne vďačná, že dve stovky ľudí už majú svoj lístok. Že Fond UVŽ mi pomáha s organizáciou. A ja budem môcť naživo spovedať takých úžasných ľudí ako Anna Hogenová, Max Kašparů, Leri Švec a Bea Hlohovská.

Z ničoho nič sa mi ozval aj Dušan Plichta, že by chceli podujatie podporiť. Každý prítomný teda dostane aj darček, ktorý ho cez prestávku vzpruží.

Dni idú jeden za druhým a ja sa nesmierne teším. Ešte sú nejaké lístky k dispozícii a budem nesmierne rada, ak budete aj vy v hľadisku. Verím, že každý si z tohto podujatia odnesie presne to, čo potrebuje. Tešíme sa na všetkých…

POPIS

Festival ODznova v pravdivosti je nový formát, ktorý prinášame pre ľudí, ktorí chcú hľadať a nachádzať odpovede na to, čo sa aktuálne deje. Žijeme transformačné časy, keď sa veci a energie menia. Mnohí ľudia to vnímajú. Cítime to v spoločnosti, cítime to na svojom zdraví, cítime rozpory v rodinách.  Festival ODznova v pravdivosti prinesie nový uhol pohľadu. A budeme spolu hľadať cestu, ako byť k sebe a navzájom pravdiví. Pretože iba návrat k pravdivosti k nám samotným nám môže pomôcť cítiť sa dobre vo svojom tele, ale aj v spoločenstve našich blízkych či kolegov. Miesto konania: Vajnorská 21, Stredisko kultúry. Bratislava.

Pozvanie na prvý ročník prijali aj významní hostia z Česka a Slovenska.

Hostia:

Prof. Anna Hogenová, česká filozofka a fenomenologička, s ktorou budeme hľadať odpovede na udalosti v spoločnosti. A ako byť pravdivý v časoch, keď sa niektoré témy zámerne zametajú pod koberec a existujú často iba médiami prezentované „možné pravdy“?

Prof. Max Kašparů, psychiater a vysokoškolský pedagóg, prinesie pohľad na spoločnosť a stav, v ktorom sa nachádza naša psychika. Ako sa udržať v pevnom zdraví v dobe, kedy je evidentné, že bez liekov a terapií prežijú iba tí psychicky najsilnejší? A čo deti? Ako im z roly rodiča pomôcť odolávať vplyvu nekontrolovateľného prúdu manipulácie zo sociálnych sietí?

Leri Švec, učiteľ a zakladateľ Univerzity vedomého života, prinesie pohľad na naše ego a tiež na to, ako sa naučiť komunikovať v rozhádanej spoločnosti. Ktoré vzťahy opustiť. A opustiť aj blízke vzťahy a hľadať nové? Aj keď ide o rodinu?

Bea Hlohovská, jedna z prvých a zároveň najsledovanejších etikoterapeutiek na Slovensku, prinesie pohľad zvedomenia aktuálnej transformácie, ktorej sa nedá vyhnúť. Ako sama hovorí, doteraz sa zvyklo hovoriť, že všetci sme na jednej lodi a mali by sme sa vnímať navzájom a nebojovať. Už nastal čas, kedy prichádza uvedomenie, že všetci sme tou jednou loďou. Vedomie jednoty, vedomie nového kolektívneho vedomia, že všetci sme prepojení, že všetko sa týka všetkých , že mier na Zemi nastane, keď sa zmierime sami so sebou a medzi sebou.

Všetky diskusie prebehnú ako interaktívna talkshow.

Na konci každého rozhovoru bude priestor na otázky z pléna. Jednotlivé diskusie budú oddelené prestávkami, počas ktorých sa publikum bude môcť osviežiť nápojom či jedlom (nie je zahrnuté v cene lístka).

Na záver festivalu prebehne panelová diskusia so všetkými rečníkmi, do ktorej sa bude môcť publikum aktívne zapojiť prostredníctvom svojich otázok.

Programom vás budem radostne sprevádzať ako hlavná organizátorka festivalu, moderátorka podcastu ODznova, publicistka a večná hľadačka pravdy…

Tešíme sa na vás. Lístky tu: https://tickpo.zoznam.sk/sk/listky/festival-odznova-v-pravdivosti-34629/

Pripravila a na všetkých sa teší: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať