fbpx
Pomoc na rehabilitáciu pre Natálku

Snom celej rodiny je, aby mala Natália zdravé nožičky…

Toto je výzva a prosba starého otca, ktorý veľmi túži po tom, aby bola jeho vnučka zdravá.

Pamätáte si na prvú myšlienku, keď sa vám narodilo dieťa?

V 99,9% prípadoch je prvá otázka: Je zdravá/ý? Nezaujíma nás pohlavie, váha, alebo či má prvé vlasy. Chceme vedieť, či je dieťa zdravé. Je to pochopiteľné. Takto sa narodila aj Natálka. Pri otázke či je zdravá, zaznela odpoveď: „ÁNO!“ Neskôr si však začali v rodine všímať, že niečo nie je v poriadku.

Tu je príbeh, ktorý napísala stará mama a nájdete ho aj na Ľudia Ľuďom. Ak  máte všetko čo potrebujete a zopár eur aj navyše, podeľte sa o ne. Môžete pomôcť jednému konkrétnemu dieťaťu. Natálke…

Príbeh

Moja vnučka Natália Piskorová sa narodila 13.09.2009.Keď sa Natálka narodila, mysleli sme že je všetko v poriadku. V 4.mesiaci sme si všimli, že niečo nie je v poriadku. Bola veľmi slabá, jej teličko bolo mdlé. Keď sme ju skúšali dať posadiť, váľala sa, neudržala svoju rovnováhu. Nedvíhala hlavičku, nožičky boli celkom oslabnuté. Začal sa kolobeh vyšetrení.

Výsledky boli zdrvujúce.

Lekári zistili, že Natálka má DMO-hypotonickú formu. Odvtedy sa snažíme zo všetkých síl jej pomôcť. Natálka teraz má 10 rokov. Potrebovala by asi 3 x do roka absolvovať odbornú rehabilitáciu, žiaľ kvôli finančným problémom sa nedá poriešiť Natálkin zdravotný stav.

Rodičia Natálky sú nezamestnaní, mama je po operácii platničky a otec Natálky si nedovolí vycestovať za prácou do zahraničia, lebo musí byť doma. Zúčastňuje sa iba na aktivačných prácach  na obecnom úrade, ale snaží sa nájsť si prácu aby bol v blízkosti domova.

Natálka musí absolvovať aj časté ambulantnévyšetrenia. Je nám veľmi ľúto že nemôžeme pomôcť Natálke z vlastných zdrojov, ste naša jediná nádej že nám pomôžete.

Aktuálny zdravotný stav Natálky je, že stojí iba za pomoci inej osoby. Sama nestojí, lebo nemá rovnováhu.

Ja, ako dedko Natálky som sa rozhodol, že napíšem príbeh a oslovím ľudí, ktorí by boli ochotní pomôcť našej princezne Natálke.

Pevne veríme že sa raz postaví na nožičky a bude sama chodiť. Sme veriaca rodina a pevne verím, že nás Boh nenechá bez pomoci a preto veľmi prosím dobrých ľudí s milujúcim srdiečkom, aby prispeli na jej rehabilitáciu. Natálka je krásne a milé usmievavé dievčatko. Vie sa pekne modliť a prosiť Pána Ježiška za zdravé nožičky, aby sa mohla hrať so svojími kamarátkami. Všetkým darcom, ktorí prispejú na jej rehabilitáciu zo srdca veľmi pekne ďakujeme.

https://www.ludialudom.sk/vyzvy/7281 – https://www.ludialudom.sk/Platba/index/23958

Mohlo by vás zaujímať