fbpx
Martina Novotná: Slovo zdravie skloňujem na každom kroku aj vďaka mamine

Martina Novotná: Slovo zdravie skloňujem na každom kroku aj vďaka mamine

Martina Novotná je mladá žena a mama, ktorá sa venuje nielen svojej rodine, ale úspešne buduje komunitu akčných žien a mám. Okrem konceptu, ktorý pomáha malým a stredným podnikateľkám nachádzať odpovede na otázky v súvislosti s podnikaním sa rozhodla venovať aj podujatiam, ktoré majú hlbší zmysel. Dotýkajú sa totiž zdravia.

Martina, robíte eventy najmä pre podnikateľky. Prečo si sa rozhodla zorganizovať konferenciu zameranú práve na zdravie?

Zdravie bola téma, ktorá nám v prieskume medzi čitateľkami vyšla ako jedna z najčastejších. Je to to najdôležitejšie, čo máme. Keď sme zdravé, dokážeme robiť to, čo nás baví a teší. Tomu, kto je zdravý to možno príde ako fráza, pretože to, čo v živote máme, berieme často ako samozrejmosť. Až príde moment, keď nastane v živote zvrat a nečakaný problém…Verím, že vďaka eventu Pre zdravie ženy sa nám podarí zasiať semienko na úrodnú pôdu.

A prečo práve zdravie ženy?

Slovo zdravie si skloňujem na každom kroku aj vďaka mamine. Tento rok je pre nás turbulentný.  11. apríla na Deň narcisov jej oznámili, že má rakovinu prsníka. Svet sa jej zrazu otočil o 180 stupňov. Napriek tomu, že prevenciu nezanedbávala, zdravo žila, prišlo to. Dovtedy vzdialené slovo “rakovina” nabralo pre nu úplne nový rozmer. Vďaka tomu, že šla poctivo ihneď k lekárovi, dokázali jej pomôcť. My ženy často myslíme na všetkých okolo seba, ale zabúdame pritom na vlastné zdravie a prevenciu. Odkladáme termín vyšetrenia, ignorujeme bolesť chrbtice, neriešime, že zrazu vidíme na písmenká v počítači horšie… Potom, keď to “prehnije” a objaví sa vážny stav, čas nevrátime späť. Kedy ste boli naposledy na preventívnej prehliadke vy? Pravdaže, nechcem z tejto témy vynechať ani mužov. Viem však, že môjho by som na žiadnu konferenciu nedotiahla. Takže sa možno budeme rozprávať aj o nich bez nich, ale ak sa nájdu odvážlivci, veľmi sa potešíme a budeme im fandiť, že prišli.

Konferencia je teda určená pre ženy i mužov.

Samozrejme. Pre dcéry, mamy a všetkých, ktorí chcú vedome spraviť niečo pre seba a svoje zdravie. Viac otvoríme tému tehotenstva a materstva, s čím bytostne súvisia aj naši muži:)

Bolo už na Slovensku niečo obdobné?

Myslím, že nie. Ide o prvú konferenciu zameranú na zdravie ženy, a preto na nej chceme odovzdať každej prítomnej celý balík praktických informácií. Pozdieľať si vzájomne skúsenosti, rady a inšpirovať zdravým životným štýlom, cvičením a zdravou stravou, ktorá nemusí byť žiadna veda. Verím, že sa nám event podarí pripraviť unikátne a nezabudnuteľne. Tak, aby účastníčky odchádzali nie len s dobrým pocitom, ale aby od teraz nezabúdali na prevenciu, brali ohľad na svoje telo, mentálne zdravie a venovali si každý deň pozornosť.

Čo nás na konferencii čaká?

V prvom rade pôjde o bohatý celodenný program. Prevedieme vás celým spektrom od hlavy a psychického nastavenia až po končeky prstov na nohách. Celý rad prednášok, panelových diskusií s lekármi, ktorí sú špičkou vo svojom obore. Nemocnica Šaca v Košiciach nám poskytne svojich skvelých lekárov, pričom každý jeden svoj čas venuje nie len verejnému rozhovoru, ale aj individuálnym konzultáciám a vyšetreniam počas dňa. Takto za jeden deň môžete na mieste absolvovať všetky základné merania, či testy, vyšetrenie očí, materských znamienok, analýzu chrbta, množstva tuku v tele, hodnoty cukru v krvi… Poradu so psychologičkou, gynekologičkou, kardiológom, chirurgom, fertility koučkou či fyzioterapeutom. Pre akčné tipy bude počas dňa k dispozícii súbežne prebiehať v tanečnej sále celé spektrum cvičení a pohybových aktivít. Vďaka Gyncare centru otvoríme veľmi citlivú a vysoko aktuálnu tému neplodnosti. Nesmierne sa teším z prítomnosti doc. MUDr. Silvie Toporcerovej, PhD., MBA, ktorá prijala pozvanie napriek tomu, že je čerstvá mamička. Pani doktorka vyhrala aj ocenenie Slovenka roka v zdravotníctve za rok 2018. V neposledom rade bude k dispozícii pestrá expo zóna a pripravujeme aj večernú talkshow s akčnými ženami. Myslím, že si každá účastnička príde na svoje:)

Na čo kladieš dôraz pri organizácii eventov?

Pre mňa je dôležité, aby bol event interaktívny. Máme v pláne zapojenie samotných žien, ktoré trpia dlhodobo zdravotným problémom ako napríklad Barbora Jelínková reumou a verím, že sa nám podarí rozpútať živú diskusiu aj spontánne s účastníčkami. Mojim cieľom je, aby ženy priamo na mieste medzi sebou dokázali zdieľať svoje skúsenosti a názory aj verejne. Vtedy cítim, že má event zmysel a odozvu.

Kde je možné dostať sa k vstupenkám?

Vstupenky máme ešte za zvýhodnenú cenu priamo na webe tu. Rozhovor pripravila: Martina Valachová

Potrebujete nové kontakty pre biznis?

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová