Slováci nevedia konkurovať ukrajinským cenám obilia. Ale to ukrajinské obsahuje nebezpečné látky!

Slováci nevedia konkurovať ukrajinským cenám obilia. Ale to ukrajinské obsahuje nebezpečné látky!

Slovenského obilia je dosť, ale je nekonkurencieschopné, kvôli cenám ukrajinského obilia. To je však kontaminované. Podľa ministra Vlčana ide o látku chlór-pyrifos, ktorá je v Európskej únii zakázaná. Agrorezort v tejto situácii neodporúča dovoz akéhokoľvek ukrajinského obilia a výrobkov z neho. Ministerstvo avizovalo, že spolu s podriadenými organizáciami zabezpečí odber vzoriek všetkého obilia a múk z Ukrajiny, ktoré už sú naskladnené na Slovensku.

Slovenskí pestovatelia sú v šachu

Môžu za to páve ceny ukrajinského obilia. Naši pestovatelia majú zásoby obilia a nevedia predať doonca ešte minuloročnú úrodu. Niektorí tento rok zasiali na polia trávu, lebo nevedia konkurovať ukrajinským cenám a rôznym priekupníkom. Viac v reportáži…

Dôvetok 

Budeme jesť nekvalitu a naši pestovatelia skrachujú? Ako vnímate tému? A aký máte pri takejto reportáži pocit? Máme čoraz viac úradníkov a rôznych byrokratov. Majú vysoké platy a radi používajú slogany: Spoločne to zvládneme alebo Sme v tom spolu. A výsledok? No presne taký, ako máme možnosť vidieť. Naši končia a krachujú. Sláva! Otázka znie: DOKEDY?

Pripravila: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať