Šestica osvedčených tipov ako sa v zime rýchlo zahriať

Šestica osvedčených tipov ako sa v zime rýchlo zahriať

Všetci veľmi dobre vieme, že s pribúdajúcim vekom, aj keď to je len číslo, naše telo nefunguje vždy tak, ako má. Jedným z veľkých problémov je aj jeho prekrvenie a neschopnosť sa dostatočne rýchlo zahriať. Našťastie je tu ale niekoľko jednoduchých trikov, pomocou ktorých môže zostať vaše telo v príjemnom teple, aj keď vonku padajú teplotné rekordy.

Pokúste sa zahriať

Je ľahšie a ekonomickejšie zvýšiť teplotu tela, ako teplotu v miestnosti. Preto, namiesto toho, aby ste zapli ohrievače na plný plyn, oblečte si teplejší sveter alebo tepláky. Uvidíte, že vám potom účty za elektrinu alebo plyn nespôsobia pri ročnom vyúčtovaní nájomného žiadny veľký šok.

Vyberte si správnu interiérovú dlažbu

Dnes máte možností naozaj veľa, preto sa nerozhodujte pri výbere len na základe dizajnu. Ten vás v  treskúcej zime určite nezahreje. Skúste do svojho interiéru a pohodlia viac investovať a zvoľte si kvalitnú interiérovú dlažbu, ktorá je nielen odolná, ale vám dokáže poskytnúť aj požadovaný teplotný komfort.

Nezabúdajte na čiapku

Kedysi sa verilo, že 80 percent telesného tepla sa stráca hlavou, podobne ako v interiéri uniká cez strechu. V skutočnosti to tak ale celkom nie je. Teplo sa „odparuje“ z ktorejkoľvek časti tela, ktorá je nechráneným spôsobom vystavená chladu. Citlivejšie budete chlad vnímať napríklad pri nechránenom krku, hlave, ušiach, zápästí a členkoch. Všetky tieto časti tela preto dobre zababušte.

Doprajte si kontrastnú sprchu

Horúca sprcha človeka okamžite zahreje, a to nie je nijaké tajomstvo ani prevratný objav. Ale aj studená sprcha zlepšuje krvný obeh medzi pokožkou a vnútornými orgánmi, ktorý je, ako sme spomínali, vo vyššom veku už pomalší. Takto mu trochu pomôžte.

Kúpte si kvalitné krbové kachle

Také, ktoré dokážu vyhriať nielen jednu, ale všetky ostatné miestnosti v dome, aby ste zároveň aj ušetrili. Dostatočne veľké krbové kachle inštalujte za pomoci odborníka, ktorý sa postará o správny ťah a prúdenie tepla do miestnosti.

Ak si chcete dopriať niečo luxusnejšie, vyskúšať naplniť svoj domov príjemným teplom môžete aj s pomocou štýlových krbových vložiek. Je to komfort na nezaplatenie, ktorý počas nepríjemných mrazov, ale možno aj v lete určite využijete.

Zaobstarajte si programovateľný termostat

Tí, ktorí majú doma podobnú vychytávku nainštalovanú na batériu už dávnejšie, znášajú mrazy o niečo ľahšie. Koniec koncov, teraz sa už nikdy nemusíte vracať z práce domov do chladného bytu. Môžete ho vyhriať vopred, pretože takýto termostat môžete ovládať aj zo svojho mobilu.

Skontrolujte aj tesnenie okien či dverí a dajte si raz za čas i šálku teplého čaju s medom, ktorý vás zahreje a upokojí.

-Infoservis-

Zdroj obrázka:AlexMaster/Shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať