Máte sestru? Tieto riadky píšem na oslavu a podporu MOJEJ SESTRY a hlavne môjho vzťahu s ňou.

Sestra. Požehnanie či prekliatie?

Máte súrodencov? Že nie? Nevadí, psychické poruchy si nachytáte aj bez nich, dnes sa to dá bez problémov zmáknuť. Ja mám. Nielen tie poruchy, ale aj jednu sestru s veľkým „S“. Takú tú topkovú škorpiónku éterickú, čo ťa vie povzniesť do neba a tam vytiahne meč spravodlivosti a rozseká ťa dolu k Luciferovi jak žihľavu pre hydinu, nech si zas nemyslíš moc o sebe. Proste, môj „Milášik“.

Súrodenci sú veľmi, ale ozaj veľmi špecifická kategória rodinných príslušníkov.

Nikdy nevieš, ako to dopadne, no už sa nedá cúvnuť. Ocitnú sa v tvojom veľkom svete a očakávajú patričné prijatie. Nielen oni, ale aj rodičia. Viete, stále však platí: „nikto vám nedá toľko lásky ako súrodenec“ – nie je to len tým, že vás musí mať rád, lebo ste rodina. Je to ten druh lásky, ktorý vás aj bolí. Len súrodenec vás môže poslať tak brutálne do rici, až máte guču v krku, a krátko potom vás zachráni pred výpraskom od rodičov.

Len so súrodencom môžete robiť zabijácke útoky v potoku, hádzať si blato do hlavy, púšťať sliny z mosta, loviť rybky miniatúrnych rozmerov do rozstrihanej babkinej záclony, spraviť super červené svetlo tým, že na ohrievač hodíte plienku, a tá potom začne horieť (áno, aj to sa nám stalo, môj nápad). Potom za to spoločne dostanete riadny výprask a spokojne si večer ľahnete vo svojej „detskej izbe“ a zhodnete sa potichu, s červenými riťami a krokodílími slzami: „No, stálo to za to, spravíme to aj nabudúce“.

Sesterská láska a podpora je dôležitá aj pri podnikaní

Milujem byť sestra, milujem tie nekonečné hádky a bitky, čo sme s tou mojou absolvovali, a tie nekonečné rehoty a rozhovory, ktoré máme ako následok tých bitiek a hádok dnes. Ako nám vždy mamina hovorila „veď ste dievčatá, ako sa môžete takto vadiť?“… „šak normálne“… preto sa dnes tak ľúbime, všetko sme si vyvadili v detstve (úplne všetko nie, ešte vždy ma vie nasrať a ja ju tiež poriadne).

Súrodenec je, proste, váš druh v boji v ťažkom detskom svete.

V jednej chvíli držíte spolu na pleciach zemeguľu, že by sa nezrútila do zatratenia a zachraňujete ľudstvo, rodinu, mloky a žaby z cesty, a za chvíľu vás už hádže cez palubu lode, a keď už len spod hladiny vaše vydesené oči mrkajú, tak prihodí trošku krvavého mäska, nech vás žraloky nájdu rýchlejšie. Tomu sa odborne vraví: obetovanie súrodenca. Beda, keď žralok (mama/tato) zacíti krv skôr, ako vymyslíte dokonalú lož, prečo je toto rozbité alebo hento neupratané, alebo sa pes vys*al v obývačke na ten krásny koberec, čo bol svadobný dar…

Ja mám to šťastie, že sa so sestrou ľúbime, rozumieme si a sme najlepšie kamky.

Okrem toho má super mozog, pre mňa veľmi obdivuhodný. Vie vymyslieť také analytické anomálie, ktoré nakoniec predsa vyjdú, že je to na nobelovku. Teraz jej spravím trošku reklamu, lebo veď je to moja sestra. Raz tak debatovala so svojou kamoškou Ivetkou Henzélyovou (super bylinkárkou), a tá jej hovorí: „Ta Janka, ta počuj sem, vymysli dačo na toten zeolit, bo to taká fajná vec, vieš, a ako by sme to ľuďom vedeli priblížiť?“

Taaa Janka zapojila superschopnosti a vymyslela zubné tablety ZeoZoe

Neviem, či ten rozhovor naozaj tak prebehol, ale ja to takto mám v hlave a páči sa mi to. Tie tablety sú zázračné, v podstate nahrádzajú zubnú pastu a pre mňa sú, napríklad, absolútna závislosť. Sú prírodné, sestra do toho zamontovala aj tú „zero waste“ teda bezodpadovosť, a to sa mi páči. Samozrejme, najskôr to testovala, na kom inom, ako na nás, rodinných príslušníkoch.

Miešala v zásterke v kuchyni všelijaké príchute, esencie, pomery a my sme testovali.Sesterská láska a podpora je dôležitá aj pri podnikaní

Viete, ja som ten typ, že mňa zo zubnej pasty stále „nadrapuje“.

Neviem, či si skôr ráno umyjem zuby, alebo sa povraciam. Takže pre mňa je tento vynález absolútne vykúpenie z mučivých rán. Pamätám si, keď testovala citrónovú príchuť a trošku jej ušla ruka. Takú vypálenú hubu som mala, že až, ale pocit sviežosti aj týždeň. Dnes sú tieto zubné ZoeZoe tablety a prášok ZeoZoe už ozajstný produkt, ktorý ľudia majú radi. Nie všetci. Keby áno, sme milionárska rodina. Nesťažovala by som sa. Skrátka, sesterská láska a podpora je dôležitá aj pri podnikaní a bohatnutí.

Možno by sme založili nejakú zbierku pre bezzubých ľudí. Viete, treba si pomáhať.

No tieto riadky píšem na oslavu mojej sestry a hlavne môjho vzťahu s ňou, ale aj na podporu jej skvelého nápadu a podnikania.

Rada jej pomáham práve s týmto projektom, lebo je to krásna myšlienka a skvelý produkt, takže, ak vás zaujal, pozrite ho na www.zeozoe.sk alebo na fejsbúkoch a instagramofónoch. A je veľká šanca, že ak si ho objednáte, odpíšem vám ja alebo vám ho rovno aj zabalím a pošlem, lebo rodina si pomáha.

Mať súrodenca je proste radostné prekliatie na celý život. Ja tú moju Janu zbožňujem a aj všetky jej strelené nápady a super prepracované mozgové analýzy. Som rada, že ju mám, lebo sesterská láska a podpora je dôležitá aj pri podnikaní a rodina je najvác!

Eva Czermak (sestra)

Korektúry: Katarína Málková

Katarína Málková, jazyková korektorka

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

 

Mohlo by vás zaujať…

Vyhorenie aktuálne hrozí ľuďom viac, ako kedykoľvek predtým. Vyhnite sa mu…

 

Mohlo by vás zaujímať