fbpx

Schopnosť, vďaka ktorej aj po 40-ke zabodujete nielen na trhu práce

po 40-ke zabodujete nielen na trhu práceSchopnosť, vďaka ktorej aj po 40-ke zabodujete nielen na trhu práce

Napriek tomu, že rokmi človek získava prax a skúsenosti, ktoré zamestnávatelia na pracovnom pohovore radi ocenia. Vyšší vek, ktorý na nás naše okolie spozoruje vďaka prvým vráskam na tvári, sa stáva miernou prekážkou. Existuje ale schopnosť, vďaka ktorej môžete získať niekoľko výhod nielen na trhu práce.

Stačí sa naučiť cudzí jazyk

Učenie sa cudzieho jazyka zvýši vašu produktivitu a umožní vám plynule komunikovať počas cestovania. Cestovanie a spoznávanie nových kultúr však nie je jediný dôvod, pre ktorý sa vám oplatí investovať do tohto vzdelania. Poďte sa spolu s nami pozrieť, čo všetko po niekoľkých hodinách učenia sa v dobrej jazykovej škole získate.

Nové kariérne príležitosti

Svet sa rýchlo mení. Nie je preto žiadnym tajomstvom, že učenie sa cudzieho jazyka môže rozšíriť vaše pracovné príležitosti a kariérne vyhliadky na dnešnom trhu práce. Ak hľadáte dlhodobé kariérne výhody, môže vám preto štúdium a jednoduchý kurz angličtiny veľmi dobre pomôcť.

Keďže svet je stále viac globalizovaný, stále viac spoločností sa snaží rozšíriť svoje podnikanie do zahraničia a spolupracovať s medzinárodnými klientmi. Zamestnávatelia preto k tomu využívajú nielen kvalitné tonery Canon, ale aj profesionálov, ktorí by mohli komunikovať s klientmi na zámorských trhoch. To nie je možné bez najímania ľudí s globálnym zmýšľaním, ktorí ovládajú aspoň jeden cudzí jazyk.

Zlepšíte vaše intelektuálne schopnosti

Aj mozog časom starne a je potrebné ho precvičiť ako celé telo. Prijímanie a spracovávanie nových informácii, kam sa učenie cudzieho jazyka radí, je na to ideálny spôsob. Dôvodom je, že nový jazyk je jedinečný súbor štruktúr a pravidiel.

Mozog človeka, ktorý ovláda niekoľko jazykov, bude v porovnaní s tými, ktorí hovoria jedným, aktívnejším a vnímavejším voči novým poznatkom.

Niekoľko štúdií tiež ukázalo, že znalosť aspoň jedného cudzieho jazyka zlepšuje kognitívnu výkonnosť. Navyše spomaľuje mentálne starnutie, zvyšuje koncentráciu, sebakontrolu a zlepšuje pamäť. Znalosť jazykov vás navyše chráni aj pred chorobami, ako je demencia a Alzheimerova choroba.

Podľa psychológov môže osvojenie si druhého jazyka významne pomôcť pri zlepšovaní mentálnej výkonnosti. Keď ovládate druhý jazyk, trénujete svoj mozog a schopnosť kriticky myslieť, čo môže mať významný vplyv na váš budúci život. Tak sa o tom presvedčte a svoju budúcnosť si so znalosťou cudzieho jazyka poistite.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať