S parným generátorom je žehlenie naozaj hračka. Pozrite sa prečo

S parným generátorom je žehlenie naozaj hračka. Pozrite sa prečoS parným generátorom je žehlenie naozaj hračka.

Ak ste sa niekedy rozprávali so svojimi priateľmi či známymi na tému žehlenie, zrejme vám väčšina z nich povedala, že táto činnosť je pre nich nutnosťou, a keby mohli, venovali by sa radšej niečomu inému. Avšak žehlenie nemusí byť nenávidenou domácou prácou. Stačí si pripomínať jeho benefity a celý proces zjednodušiť efektívnymi tipmi.

Žehlenie urýchli žehlička s parným generátorom, ale aj výber vhodného miesta na žehlenie, správna žehliaca doska, spôsob žehlenia a podobne. Poďme však poporiadu a najskôr si pripomeňme hlavné výhody žehlenia.

Naparovacia žehlička je vďačný spoločník pri žehlení. Aké sú jej benefity?

Na to, aby sme prežili naplnený život, mali by sme sa venovať tomu, čo nás vnútorne napĺňa. Ak nás nejaká činnosť nebaví a musíme ju urobiť, je potrebné nájsť v nej zmysel. Nemáte žehlenie v láske? Možno zmysluplnosť v tejto domácej práci odhalíte tak, že si pripomeniete benefity žehlenia. Ktoré sú to?

Naparovacia žehlička, bez ktorej by nebolo žehlenie žehlením, proces žehlenia skráti a vďaka použitým technológiám vynaložíte menej úsilia. Samotné žehlenie pomáha zbavovať oblečenie zvyškov baktérií, dodáva mu svieži vzhľad a chráni ho pred poškodením, čiže predlžuje jeho životnosť. Samozrejme, vyžehlené oblečenie zanecháva lepší dojem a dodáva človeku šmrnc.

S parným generátorom je žehlenie naozaj hračka. Pozrite sa prečo

Tipy, ako urobiť žehlenie efektívnym. Pomôže aj parný generátor

Kvalitná žehlička alebo parný generátor proces žehlenia zjednodušia. Avšak existuje aj niekoľko ďalších tipov, vďaka ktorým bude žehlenie efektívnejšie. Čo je dôležité?

Nájdite si vhodné miesto a správnu žehliacu dosku

Nie je jedno, kde žehlíte. Ak žehlíte v spálni vlastné oblečenie, má to výhodu, že ho môžete ihneď odložiť do skrine. Tým ušetríte čas i námahu. Dôležitý je aj výber žehliacej dosky. Kľúčové sú kritériá, ako napríklad jej výška, spôsob rozkladania, veľkosť žehliacej plochy, stabilita, odkladacia plocha i doplnky, ako napríklad vstavaná elektrická zásuvka.

Žehlite pri správnej teplote

Ak chcete vyzerať skvelo a zároveň predĺžiť životnosť oblečenia, žehlite pri správnej teplote. Potrebné informácie nájdete na štítkoch oblečenia. Parný generátor však disponuje funkciou iCare a Eco režimom. Tie zabezpečia žehlenie pri optimálnej teplote pre všetky druhy látok. Eco režim je určený pre jemné tkaniny.

Žehlite odevy naruby a nevynechajte oblasť švov a gombíkov

Máte staršiu žehličku? V tom prípade môže na oblečení zanechávať lesklé škvrny. Predídete tomu tak, že oblečenie otočíte naruby. Ak chcete, aby bol odev dokonale vyžehlený, využívajte celú plochu žehliacej dosky, aby ste vyrovnali látku aj v okolí švov, zipsov a gombíkov.

Máte pocit, že vám to zaberie veľa času? Parný generátor Braun disponuje žehliacou plochou FreeGlide 3D, ktorú nezastavia zipsy a ani gombíky, a umožňuje žehlenie vo všetkých smeroch. V spojení s ďalšími technológiami, ako napríklad DoubleSteam, budete mať oblečenie vyžehlené dvakrát rýchlejšie.

Niektoré odevy žehlite vlhké, alebo použite parný generátor

Ak chcete dokonale vyžehliť bavlnené alebo ľanové odevy, žehlite ich vlhké. Riešením je aj využitie parného generátora, ktorý si poradí s vyžehlením všetkých typov látok. Parný generátor CareStyle značky Braun má dvojnásobný parný výkon v porovnaní s bežnými naparovacími žehličkami.

Na výber máte z viacerých variantov, ktoré sa odlišujú skladnosťou, veľkosťou nádržky či výkonom. Voľba závisí od vašich preferencií. Parný generátor CareStyle 3 patrí medzi najskladnejšie žehličky s parným generátorom, ktoré šetria priestor v domácnosti. Pokojne ho môžete uložiť do skrine. Za zmienku stojí aj veľkokapacitná nádoba s objemom až 2 litre.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať