Rozmýšľam, že kam toto celé môže zájsť. Systém sa nám rozpadáva pred očami. A my? Nič!

Rozmýšľam, že kam toto celé môže zájsť. Systém sa nám rozpadáva pred očami. A my? Nič!

Je leto. Sú dovolenky. Ľudia si potrebujú oddýchnuť, lebo veď dosť toho bolo za posledné roky. Vypnúť. Nevnímať. Zatiaľ sa však systém rozpadá. Nie. Nie je to (len) z mojej hlavy. Aj keď, ja si to myslím už dlhšie.

To, že sa pochovávame sami zaživa, si dovolil už prehovoriť aj analytik jednej veľkej banky. A že to bol v mainstreame prvýkrát? Lebo inak mainstream opakuje za posledné dva roky akési heslá s pachuťou propagandy (či už išlo o pandémiu, greendeal, vojnu…) s jednou jedinou pravdou, o ktorej sa nediskutuje?

Nuž, všetko je raz po prvý raz…

Analytik Pánis z J&T tvrdí, že Západ sa zničí sám energeticky aj ekonomicky.

Nepotrebuje k tomu ani hrozbu z Ruska. Bingo. To trvalo, kým to niekto povedal nahlas, že CISÁR JE NAHÝ.

Podobná správa vzišla aj zo spravodajstva za veľkou mlákou.

„Za energetickú krízu aj rapídnu infláciu si môže Západ sám,“ píše Wall Street Journal. „Desaťročie presadzovania zelenej agendy oslabilo demokraciu a posilňuje autokraciu. Dva hlavné problémy, ktorým dnes Západ čelí, nemožno zvádzať na vonkajšie sily.

Medzitým protestujú farmári v Holandsku, pretože na základe nariadení majú redukovať chov zvierat. Čo budeme potom jesť, to úradníci neriešia… Ale len dočasne. Pretože hladní ľudia, ktorí nemajú čo jesť sa budú búriť. Na sociálne nepokoje upozornil aj analytik.

Viac o téme s analytikom J&T banky Stanislavom Pánisom v relácii TA3

 

Už onedlho vyjde von ďalšia epizóda podcastu ODznova. V ňom sa pozrieme na to, ako byť aspoň trochu, prípadne i úplne, sebestační od dodávok energií. Sledujte nás aj naďalej.

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať