fbpx
Robo Grigorov: Komponovanie ma v živote najviac baví.

Robo Grigorov: Komponovanie je naozaj presne to, čo ma v živote najviac baví.

Uhladené vlasy, tmavé okuliare, niekedy klobúk na hlave, gitara, jedinečný hlas, prepracovaná hudba i text. Spevák s názorom. Ak by ste dostali takýto popis a mali by ste odpovedať, kto sa za ním skrýva, uhádli by ste? Tešíme sa, že Robo Grigorov súhlasil s rozhovorom pre náš magazín 40plus. Mnohí z nás sme vyrastali na jeho hudbe. Niektorí s ňou i dozrievali a niektorí stále zrejeme. Je super, že sa môžeme tešiť na nové piesne. Ale nepredbiehajme.

Robo, v posledných rokoch koncertujete málo? Nie je to škoda?

Áno, koncertujem v poslednej dobe trocha menej. Treba ale aj povedať B, že som ešte pred pár rokmi občas hral aj dva koncerty za deň. Zostal som z toho nakoniec tak vyhorený, že ma to skoro až prestalo baviť. Práve preto ma možno teraz tak priťahuje nahrávať. Ale to nie je podľa mňa niečo, čo by stálo za riešenie. Iba mám skrátka teraz nahrávacie obdobie. Nakúpil som si pár nových gitár a to má určite pre budúcnosť nejaký význam.

Foto: RENE MIKO
foto - LUBOS PRAGER-KEMPINSKI LIVE

Občas vás vidno na pódiách s Diabolskými husľami a aj s inými interpretmi. Čo vás najviac na týchto spoluprácach teší?
Ak hovoríme konkrétne o Cigánskych Diabloch, tak ich profesionalita a prístup k práci. Aj to, akí sú ľudia.

Nedávno ste vydali súkromný album, ktorý sa nepredával. Čo vás k tomu viedlo?
Myslíte limitovaný album Dych? Aby som bol pravdivý, odkukal som to pôvodne od INXS. Zapáčilo sa mi mať raz tiež album, ktorý dáte iba ľuďom, ktorí pre vás niečo znamenajú alebo najskalnejším fandom.

Plánujete so skladbami  z tohto albumu niekde vystupovať? Alebo majú ostať iba vašou súkromnou spoveďou a darom úzkej skupine ľudí?
Niektoré pesničky z neho už dávno hrám a niektoré zazneli aj vo filme “Tak fajn”. Neriešim skladby z toho albumu inak, ako z iného.

Foto: Martin Levinne

Chystáte aj ďalší album, ktorý bude predajný. Aké bude jeho zameranie?
Koncept aj názov toho albumu mám už dávno v hlave. Tak isto mám pripravený aj materiál. Ale nemalo by zmysel o tom hovoriť, lebo je lepšie album počut, než o ňom čítať.

V hudbe ste boli vždy vnímaný ako rebel. Čím to bolo? A možno aj je? Cítite sa ako rebel?
Ešte mi popíšte ako sa má cítiť rebel a odpoviem Vám.

Vaše piesne boli doslova kultové. Máte za sebou aj mnohé spolupráce. Čo vás najviac dodnes baví na komponovaní? Čo vám to dáva?
Komponovanie je naozaj presne to, čo ma v živote najviac baví.  Neviem intelektuálne vysvetliť prečo. Beriem to tak, že je to lepšie než prepadávať banky. Neviem, či mi to niečo dáva, ale viem, že sa tým snažím dávať niečo ja.

Naši čitatelia sú vaši rovesníci. Často sa vo veku po 40ke a 50ke stretajú s odmietaním a nálepkovaním, že patria do starého železa. Hudba a komponovanie sú asi iná oblasť, či pociťujete to aj vo vašej branži?
Mne osobne je totálne jedno koľko mám rokov, a tým asi aj môjmu okoliu. Viem ale, ako táto spoločnosť rieši pribúdajúci vek a hanbím sa za to. Jedinou útechou je, že aj idioti, ktorí si myslia, že svet patrí iba mladým, raz tiež zostarnú.

Foto: Martin Levinne

Čo vám v živote dáva najväčší zmysel? Osobne i pracovne?
Mne v živote častokrát nič nedáva zmysel. ( – : Dôvod niečo robiť alebo niekde s niekým byť – to skôr. Robím čo ma baví. Dalo by sa to brať ako niečo, čo dáva v živote zmysel? Ak áno, tak máme odpoveď.

Máte naplánované koncerty na najbližšie obdobie? Kde sa s vašim umením môžeme stretnúť?
To by bola skôr otázka na môjho manažéra. Nepamätám si ani čo mám urobiť zajtra. On je z nás dvoch ten, čo má všetky termíny zapísané do diára. Ja sa vždy dozviem o koncerte v presne určený čas pred termínom, aby som sa stihol pripraviť.

Mohlo by vás zaujímať