Rande, intímnosti a sex verzus fitko, divadlo a kino

Rande, intímnosti a sex verzus fitko, divadlo a kino

Všade počúvame, že máme byť opatrní. Veľa ľudí je vystrašených. Rodičia nechcú dať deti do školy, mnohí sa boja. Všade máme dodržiavať rozostupy.

NEPOKAZME SI TO? Kĺzavý medián je už NULA. Záporný byť nemôže. Uvoľňujme rýchlejšie…

Keď je nebezpečné byť v blízkosti človeka na ulici alebo v reštaurácii, keď nemôžeme sedieť bez rozostupov v divadle či kine, čo potom také rande a nebodaj sex?

Tento rok je zvláštny. Tento rok praje onlinu.

Ešte v januári by bolo nemysliteľné, aby sa väčšina ľudskej činnosti presunula do online priestoru. Jednoducho nikto ani nerozmýšľal, prečo by to tak malo byť.

Online učenie, práca z domu, online školenia, online kultúra, online cvičenie, online… skrátka všetko. A dnes, počas obedňajšej prestávky, mi naskočil otáznik. Ako to majú nezadaní? Neohrozujú nás? Či majú online vzťah? Roztiahnu sa pred obrazovkou mobilu, urobia si pohodlie a odkomunikujú si intímnosti? Až k vyvrcholeniu?

Odvšadiaľ počúvame, aby sme boli zodpovední!

A čo je to tá zodpovednosť? Niektorí ľudia sú už tak vystrašení, že podľa mňa sa už ani nedotýkajú. Na jazýčkovú zabudnime! Sliny sú smrť v dobe korony. Ak to takto pôjde ďalej, ľudstvo možno vymrie. Za počítačom na diaľku nie je možné otehotnieť, aj keby to krízový štáb zaviedol do zákona. Je to proti prírode. Nedá sa to.

Prepáčte, ale nejde mi do hlavy, ako veľká časť národa rieši toto obdobie. Nielen nezadaní, ale aj milenecké páry – sa netvárme, že neexistujú. Nie je to nebezpečné? Veď vlastne ohrozujú všetkých. Jeden druhého nakazia a nesie sa to ďalej… Nikde som nevidela vyjadrenia odborníkov a pritom práve na rande, či na jeho pokračovaní, sú ľudia najviac ohrození. Mali by sa zaviesť opatrenia aj v tejto oblasti? Lebo, keď je nebezpečný zrýchlený dych a pot vo fitku alebo blízkosť človeka v kine či divadle, tak tu je to obzvlášť nebezpečné. Nie?

Tak čo s tým urobíme? Dokedy sa budeme triasť?

Uvoľnenie opatrení prichádza rozpačito a pomaly, a to tak, že vždy mám pocit ako jednotkár, ktorý priniesol zo školy dvojku a celá rodina si sadne okolo stola a patrične mu dá najavo, že si možno práve KAZÍ priemer…

No, no, no…Dokedy budeme opakovať mantru NEPOKAZME SI TO? Kĺzavý medián je už NULA. Záporný byť nemôže. Ľudia boží… Jednoducho to matematicky nejde. Povie to niekto tým hore?

Martina Valachová

P.S: Súhlasila som so zavedením opatrení na začiatku. S tým, ako niektoré oblasti života zbytočne chradnú, ľudia krachujú a niektoré opatrenia sú pritiahnuté za uši – s tým si dovolím nesúhlasiť!

Mohlo by vás zaujímať…

Slovenským dovolenkárom hrozí, že vouchere (nielen) v Chorvátsku prepadnú kvôli krachu firiem!

 

 

Mohlo by vás zaujímať