Prečo druhí úspech majú a „ja“ nie? Čo zmeniť, ak ťaháte v práci „od svitu do mrku“ a stále nemáte dostatok?

PROSPERITA

Prosperita v našich životoch je výsledkom toho, ako myslíme, cítime a konáme. Dobrá správa je, že je možné sa naučiť myslieť a cítiť inak. Emočná gramotnosť je schopnosť rozpoznávať emócie a procesy s nimi súvisiace. Súčasne je to schopnosť pozorovať svoje reakcie na vzniknuté emócie a rozvíjať túto zručnosť. Prínosom je zvýšenie kvality života v osobnej aj pracovnej oblasti.

Viac než 50 % ľudí totiž priznáva, že vo svojich vzťahoch nie sú šťastní a spokojní. Ale sú tu aj takí, ktorí to v žiadnom prípade nepriznajú. Vzťahy však predstavujú príležitosť spoznať sa na všetkých úrovniach, pretože každý človek, ktorý nám prichádza do života vrátane kolegov, spolužiakov, životných partnerov nám ukazuje niečo o nás samých, či už sa to týka odporu, narušenej dôvery alebo až zúfalej snahy zaplniť prázdnotu.

Ak budeme dosť všímaví, rozpoznáme informáciu, ktorá ku nám týmto spôsobom prichádza – odhalíme postoje, kvôli ktorým trpíme, kvôli ktorým sa nám nedarí a získame tak kľúč k ich zmene, a tým aj k zmene našich vzťahov a k zmene kvality nášho života. Situáciami, do ktorých sa v tejto dobe rýchlej dobe plnej zmien dostávame (krízy, rozchody, strata zamestnania, choroby, problémy v rodine), sme podnecovaní k prehodnoteniu našich postojov k životu, k našim vzťahom a hlavne k sebe samému.

Zmeniť svoje vzťahy, spôsob svojho života a tým život samotný je o mnoho jednoduchšie, lacnejšie a tiež rýchlejšie, ak postaviť dom, vyštudovať vysokú školu alebo naučiť sa na slušnej úrovni cudzí jazyk. Na začiatok jediné, čo potrebujeme, je zmenu si dovoliť.

Prosperita, hojnosť, blahobyt sú pre niekoho synonymá, pre niekoho slová s jemným odtieňom rôznosti.

Viete si predstaviť, že by ste svoje účty platili s láskou? Nie, nie je to mimo možnej reality.

Premýšľali ste niekedy, prečo banky a pár najbohatších ľudí sveta majú väčšinu celosvetových peňazí? Systém, v ktorom žijeme a sme jeho súčasťou nás naprogramoval tak, aby sme peniaze primárne nenávideli, pretože čím viac sme v ňom uväznení, tým viac konzumujeme v domnienke, že budeme šťastnejší. A tak kupujeme veci, ktoré nepotrebujeme, za peniaze, ktoré nemáme, aby sme imponovali druhým, ktorým na nás v skutočnosti nezáleží.

Peniaze môžu nadmieru zlepšiť náš život alebo nás aj totálne zničiť.

Ktorý z týchto smerov prevládne, záleží iba na nás, ako sme uvedomelí a vyrovnaní a aký je náš pohľad zhora na danú situáciu. Pretože čokoľvek je v našich životoch možné, ak tomu uveríme, tak to skutočne možné je.

Ak pestujeme pozitívny vzťah k peniazom, žijeme blahobytný život, ktorý financuje našu osobnú slobodu. Ak vstúpime do vzťahu s peniazmi z miesta rovnováhy, môžeme mať harmonický a úžasný život vo všetkých oblastiach.

Rozdeľovanie peňazí na dobré a zlé je súčasťou manipulácie a len my sami k nim môžeme zmeniť postoj našimi pocity a zámerom.

Chudoba finančná a energetická nás ničí a pripútava stále viac k systému, ktorý sme si ako Matrix vytvorili.

Čím viac si dovolíme disponovať peniazmi, tým slobodnejší a nezávislejší sa stávame v celom systéme.

Mať skutočne rád peniaze je silná téma. Ale dá sa k nej pristúpiť aj napriek odporu a strachu, ktorý cítime. Mnoho ľudí má k peniazom odpor a považuje ich za zlo, ale v skutočnosti sú čistou a neutrálnou formou energie, ktorá prúdi v dávání a prijímaní, aby ich bolo stále dostatok, pretože ich k životu potrebujeme.

Veľa sa hovorí o tom, ako ich v živote dosiahnuť. Mnohí si predstavujú plnú peňaženku, dovolenku každý rok minimálne na ostrovoch Maledivy a všetkého materiálneho k životu dostatok.

Každý z nás môže mať svoju definíciu prosperity.

 Zamýšľali ste sa nad tým, čo znamená prosperita  pre vás?

 •  Čím prosperitu meriate?
 •  Alebo čím ju vážite?
 •  Kedy jej máte dosť a kedy tak akurát?
 •  Znamená to pre vás bezstarostný život?
 •  Alebo je to predstava dostatku financií pre pokrytie vašich nákladov?
 •  Prípadne prosperita predstavuje hodnotu vašich nehnuteľností, či portfólio vašich investícii?
 •  …. ?

Neexistujú správne alebo nesprávne odpovede.

Veď každý z nás je iný. Preto hojnosť neznamená len materiálnu prosperitu. Hojnosť zahŕňa tiež také úrovne ako vzťahy, zdroje, priestor a čas, ktorý máme k dispozícii. Hojnosť prúdi, keď sme otvorení, keď zdieľame, keď sa delíme o svoje dary s ostatnými, keď pustíme strachy a potrebu kontroly, keď nelipneme na minulosti, keď sa nestrachujeme o budúcnosť. Vtedy žijeme život bez energetického uzla, energia môže voľne plynúť a potom sa môžu diať „veľké divy“.

Takmer všetci to chcú zažívať:

 • Klienti prichádzajú sami a opätovne sa vracajú.
 • Prichádzajú nám do života tí správni, srdcoví klienti, kolegovia, šéfovia.
 • Máme okolo seba ľudí, ktorí nás podporujú.
 • Vnímame, že existuje plynulé flow.
 • Bez zbytočného ho úsilia cítime tok peňazí – v podobe zisku, odmeny, zvýšenej mzdy, ktorá nás uspokojuje…
 • Cítime slobodu, máme dostatok času, pokoja, peňazí …dostatok všetkého potrebného aj ďaleko viac, s vedomím, že si môžeme dopriať…
 • Vieme, že to všetko k nám ľudí priam magicky priťahuje.

Avšak čo v prípade, ak ťaháme v práci „od svitu do mrku“ a stále nemáme dostatok?

Čo s tým, ak nevieme, kam miznú a prečo neprichádzajú ďalšie peniaze?

Prečo druhí úspech majú a „ja“ stále nie?

Čo by ste povedali na to, že:

 • množstvo peňazí, ktoré máte, zodpovedá vášmu presvedčeniu,
 • vaším prirodzeným stavom je blahobyt,
 • nijaká činnosť zvonka nenahradí váš vnútorný nesúlad,
 • vaším skutočným životným poslaním je cítiť radosť a rast,
 • každý si sám tvorí vlastnú realitu,
 • …. ?

Uvedomiť si svoju schopnosť tvoriť čokoľvek, aj hojnosť, bohatstvo a prosperitu znamená prekonať bariéry svojej mysle. Byť pružný, otvorený a ochotný prijímať čokoľvek nám umožní začať myslieť bez obmedzenia.

Konečne môžete zahájiť radostnejší život, ktorý bude súčasne tým najblahobytnejším obdobím vášho doterajšieho života. Pretože ak budete žiť v pocite hojnosti vy, budú sa mať dobre aj ďalší okolo vás. Radi vás touto cestou prevedieme. Je to jedinečný priestor pre zmenu. Tvoríme ho pre vás a spolu s vami.

Workshop Prosperita v práci a podnikaní, ktorý je vhodný naozaj pre všetkých – zamestnancov, zamestnávateľov, aj podnikateľov, ktorí hľadajú odpovede na tieto životné otázky, sa uskutoční v historickom Chateau Krakovany, okres Piešťany, od 13.12.2023 do 14.12.2023. Seminár je zameraný na uchopenie života z pohľadu praktických skúseností tvorby hojnosti v práci a podnikaní a svojej novej reality.

Témy, ktorými vás prevedieme a prihlásenie nájdete TU:

https://priestor.plus/udalosti-a-akcie/prosperita-v-praci-a-podnikani/

Kto má záujem o hlbšie kontinuálne vzdelávanie v osobnom rozvoji a kto cíti potrebu otvoriť sa osobnej zmene, ročný cyklus workshopov Školy emočnej gramotnosti a vedomej komunikácie, začína 09.12. -10.12.2023, bude prebiehať v Agropenzióne Adam, Podkylava, okres. Myjava. V bezpečnom kruhu si môžete dovoliť prechádzať svojou osobnou témou a súčasne novým poznaním začať žiť vlastnú zmenu.

Prihlásenie TU:

https://priestor.plus/udalosti-a-akcie/skola-emocnej-gramotnosti-a-vedomej-komunikacie/

LEKTORI:

Zora Vypušťáková a Ľubomír Vypušťák

PRIESTOR PLUS s.r.o.

Škola emočnej gramotnosti a vedomej komunikácie,

life a business kouči, mentori, vzťahoví mediátori,

členovia tímu EDUvolúcia, unikátneho vzdelávacieho programu.

www.priestor.plus

 

Mohlo by vás zaujímať