Dostal som výpoveď, lebo som sa vraj správal neeticky. Pritom celý život vyučujem aj etiku…

Prof. Štefan Hrušovský: Dostal som výpoveď, lebo som sa vraj správal neeticky. Pritom celý život vyučujem aj etiku…

Máme za sebou tri roky, kedy sa v oblasti zdravotníctva zmenilo veľa.

Na pocity a závery, ako vnímal toto obdobie, som sa v úvode pýtala renomovaného lekára a hepatológa, Štefana Hrušovského. “V jednom období sa zastavila ambulantná činnosť. Pacienti nemali chodiť k lekárovi. Ja som sa ozýval, ale vo výsledku, som stratil jedno zamestnanie, lebo som sa vraj neeticky správal. Pritom celý život učím aj etiku.” Povedal prof. Štefan Hrušovský v rozhovore pre podcast ODznova.

Okrem zhodnotenia pandemického obdobia sme sa v rozhovore venovali chorobám pečene. V rozhovore odzneli aj rady pána profesora a tiež jeho názory na tzv. čistenie pečene.

“Ostropestrec mariánsky je dobrá vec. Ale neodstráni žiadnu príčinu choroby pečene. Treba hľadať príčiny. Pečeň je robotník a pracuje na tom, čo je potrebné, kým vládze.”

Detoxikačné látky a pečeň…

Zvyknem sa pýtať pacientov, čím majú pečeň zašpinenú, keď si ju chcú čistiť.” Hovorí Prof. Štefan Hrušovský… Výživové doplnky príčinu a chorobu pečene nevyliečia…

Viac v rozhovore…

Verím, že rozhovor zaujme a aj pomôže.

Budem rada za zdieľanie a tiež za podporu na Ko-FI https://ko-fi.com/odznovapodcast. Ak NEchcete platiť kartou, môžete prispieť aj na účet o.z. vo FIO bank : SK45 8330 0000 0022 0165 1060 – do poznámky uveďte, že ide o dar. Ďakujem.

Pripravila a moderuje: Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať