Príťažlivosť a tajomstvo mladosti kozmetiky MIJA POWDER
Jana Valdman

Rafinovanosť, príťažlivosť a tajomstvo mladosti?

Čo si predstavíte, keď sa povie Orient? Niekto možno film Orient express. Niekto iný povestné trhy, exotické koreniny, niekto dokonca hárem. Orient má podľa mňa svoju vlastnú chuť a vôňu. Všetko je tam iné. Také rafinované. A platí to aj pre oblasť ženskej krásy.

Premyslený prístup k pestovaniu krásy možno vyplýva z toho, že v kultúre, kde je krása tak často povinne zahaľovaná do habitu, sa od nepamäti hľadali cesty a chodníčky, ako vyniknúť. Veď si len predstavte tú konkurenciu v háreme.

So záujmom som sa preto porozprávala o prírodnej sile orientálnej kozmetiky s Jankou Valdman, ktorá sa venuje jej propagácii a aj predaju už niekoľko rokov.

Jani, ako ste sa dostali k orientálnej kozmetike a ako dlho sa jej venujete?

Chodievala som často do zahraničia, hlavne do Egypta, kde ma fascinovala nie len ich história a kultúra, ale nechala som sa vtiahnuť do tajomstva poznania orientálnej kozmetiky, kde som objavila ich čistotu, jedinečnosť a naturálny charakter. Egyptskú hlinku som spoznala na Slovensku a začala som ju používať asi pred pätnástimi rokmi. Raz v Bratislave na služobnej ceste sme sa aj s kolegyňou zoznámili s mužom, ktorého korene pochádzali so Saudskej Arábie.

Jeho otec v 80-tych rokoch podnikal na Slovensku práve s egyptským púdrom, a pretože neverím na náhody, toto bola cesta, ktorá nás doviedla až k objaveniu tajomného púdru v hlinenej nádobke, ktorého som sa v roku 2012 stala výhradným distribútorom na Slovensku aj v Česku.

Všetky produkty s orientálnym nádychom odkrývajú nezvyčajnú príťažlivosť a tajomnosť. Neostala som pri Egypte, ale čerpala som inšpiráciu v Indii, Spojených Arabských Emirátoch, Maroku. Stále objavujem nové orientálne prírodné skvosty, ktoré chcem predstaviť slovenským dámam.

Príťažlivosť a tajomstvo mladosti kozmetiky MIJA POWDER - Egypt
Predstavte si rozmaznávanie Vašich zmyslov kúpeľom s ručne vyrábanými tuhými šampónmi z výhradne prírodných ingrediencii.

V čom je sortiment iný a aké sú jeho prednosti?

V prvom rade sú na slovenskom trhu málo alebo vôbec nepoznané. Ženy v Egypte používajú čisté oleje, či na pleť, vlasy alebo pokožku. Parfumy sa skladajú zo 100%-ných olejov, neriedia ich vodou a alkoholom. Na zvýraznenie očí používajú kajal, ktorý je prírodný a pomáha pri zápaloch a vyplavuje nečistoty z oka. Dokonca oči kajalom natierajú aj bábätkám po narodení. Beduíni používajú na umývanie a bielenie zubov konáriky zo stromov a takto by som mohla pokračovať. Toto sú všetko prednosti. Návrat k čistej prírode.

Príťažlivosť a tajomstvo mladosti kozmetiky MIJA POWDER
Prírodné vonné oleje s tým najčistejším zložením.

Pri potravinách sa hovorí, že jedzte lokálne veci, pretože vám dajú najviac vitamínov. Je to v kozmetike iné?

Pokiaľ sa jedná o stravu, pre telo je prirodzené prijímať potravu z okolia, čiže lokálnu. Kozmetika a skrášľovanie je ale, na rozdiel od základných potrieb, ako je strava, potreba sebarealizácie. Žiaľ, dnešný moderný svet sa snaží minimalizovať náklady na výrobu komerčnej kozmetiky využívaním umelých a chemických prísad. Preto, ak sa chceme zjednotiť s prírodou, máme sa čo učiť od ľudí, ktorí si zachovali zvyky svojich predkov a sú na to hrdí.

Príťažlivosť a tajomstvo mladosti kozmetiky MIJA POWDER
Magický rúž z egyptskej hlinky, ktorý sa na perách každej ženy sfarbí odlišne.

Egypťania vyrábajú aj komerčnú kozmetiku na vývoz pre Európu, no oni však zostávajú verní svojím tradíciám a držia sa toho čo je dobré, osvedčené a naturálne.

Dávno pred rokmi som používala egyptskú hlinku. Myslela som si, že už nie je dostupná. Vy ju však stále dovážate a podľa všetkého je to top produkt. Čo všetko sa od nej dá očakávať?

Hlavne je to prírodný minerálny prášok (hlina), ktorý obsahuje mastenec a sľudu. Je výnimočný tým, že sa prispôsobuje každej pleti, podľa PH a pigmentu.
Odoláva vode aj potu, takže vydrží na tvári celý deň. Neupcháva póry a pokožka voľne dýcha. Nezvýrazňuje vrásky, práve naopak pokožka pôsobí mladšie a zdravšie. Môže sa aplikovať aj na celé telo. Doba spotreby je neobmedzená, nepodlieha skaze – je to minerál. Dôležitý je aj obal púdru. Najlepšie je ho skladovať v hlinených nádobkách, takto si zachováva svoju kvalitu. „HLINA V HLINE“

Dnes sa všade hľadajú prírodné cesty k zachovaniu večnej mladosti. Večná mladosť neexistuje. Je to skrátka nerealizovateľné. Vďaka výdobytkom vedy sa posúvajú možnosti v plastickej chirurgii. Má vôbec zmysel trápiť sa pravidelnou dennou a ešte k tomu prírodnou starostlivosťou?

Samozrejme, že áno. Starostlivosť o pleť je veľmi dôležitá. Počas mojej práce sa stretávam s rôznymi ženami s rozličnou kvalitou pleti. Ženy, ktoré sa starajú o svoju pleť, majú výrazne viditeľne a jednoznačne pleť zachovalejšiu ako ženy, ktoré sa vôbec o svoju pleť nikdy nestarali. Samozrejme, veľkú úlohu v tom zohráva genetika aj výber samotnej kozmetiky.

Bez ktorého produktu z vášho portfólia si neviete predstaviť svoj život?

Určite práve MIJA powder (egyptská hlinka) a horúca NOVINKA z Egypta, ktorú mám v pláne najbližšie uviesť na slovenský trh. Je to geniálna maska na tvár, ktorá okamžite vypína pleť.

Rozhovor pripravila: Martina Valachová

Korektúry: Katarína Málková

Máte firmu alebo projekt, kde potrebujete pomôcť s textami a korektúrami? Katarína Málková vám s nimi veľmi rada pomôže. Kontaktovať ju môžete tu: https://www.facebook.com/Corectus/

Janka Valdman bude na našom Víkendovom Reštarte robiť Orientálnu hodinku krásy. Pridajte sa a zabezpečte si miesto. Bude to skvelá babská jazda:)

Víkendový Reštart tela a mysle september 2020

Mohlo by vás zaujímať