fbpx
Príčiny vzniku bolesti panvového dna

Bolesť v oblasti panvy alebo sťažené močenie bez príznakov infekcie?

Zdravie je vzácne, ale s pribúdajúcim vekom aj čoraz viac ohrozené. Môže za to znížená produkcia  prospešných látok v organizme a vplyv prostredia, v ktorom sa nachádzame. Zrazu nás prepadne náhla bolesť, ktorá je prvým varovným signálom, že sa niečo s naším telom deje a nie je v poriadku.

A jednou z takýchto situácií môže byť aj chronická bolesť panvového dna bez príznakov infekcie močových ciest. Prečo vzniká a ako sa jej zbaviť? To všetko sa dozviete v našom článku.

Príčiny vzniku bolesti panvového dna

Syndróm chronickej bolesti panvového dna u žien a mužov sa vyvíja, keď sa imunitné, neurologické a endokrinné dysfunkcie kombinujú s psychologickými faktormi. Teda aj naša psychika môže byť  dôvodom ochorenia tela. Významnú úlohu má však aj pohlavie.

Najčastejšie príčiny vzniku bolestí panvového dna u žien sú:

  • Choroby zápalovej povahy – kam patria lézie (poranenia, poškodenia, poruchy) ženských reprodukčných orgánov, sprevádzané akútnou bolesťou.
  • Zrasty – ide o zápalové zmeny, ktoré často vyvolávajú množenie spojivového tkaniva medzi orgánmi. Bolesť je potom výsledkom napätia tkanív a porúch mikrocirkulácie.
  • Gynekologickými príčinami bolesti panvového dna môžu byť aj ochorenia močového a tráviaceho systému, neurologické patológie, nádory obličiek, lézie kĺbov a kostí.

Najčastejšou príčinou vzniku bolestí panvového dna u mužov je:

  • Syndróm panvovej bolesti najčastejšie spôsobený infekčnými chorobami, ktoré sa vyskytujú latentne (mykoplazmóza, chlamýdie, trichomoniáza a vírusové infekcie). V mnohých prípadoch sa na pozadí mikrocirkulačných porúch v dôsledku nedostatku pravidelného sexuálneho života, kŕčových žíl, zápchy, nadváhy a sedavého spôsobu života, vyskytuje aseptický zápal prostaty.
  • Poškodenie periférnych nervov môže byť výsledkom predchádzajúceho chirurgického zákroku alebo neurologickej patológie. Ischemické zmeny v tkanivách ale zhoršuje aj podvýživa, nadmerné užívanie alkoholu, kávy a obezita.

Predísť nepríjemným stavom by ste teda zrejme mohli aj častejším pohybom v pohodlných teplákoch a lepšou životosprávou. Nechať to ale na náhodu, nie je rozumné.

Vylieči vás rázová vlna?

Nájsť na liečbu bolesti panvového dna účinný liek nie je až tak celkom jednoduché. Nehovoriac o tom, ak sa ochorenie prejavuje u každého vždy inak a s inými príznakmi. Aby ste sa vyhli negatívnym dopadom domácej liečby a alternatívneho liečiteľstva, je vždy lepšie navštíviť odborného lekára, ktorým je v tomto prípade urológ.

Veľmi často sa však na riešenie tohto problému používa mechanoterapia. Teda postup, pri ktorom sa vyhnete vedľajším negatívnym účinkom liekov.

Aplikácia účinnej rázovej vlny spočíva v pôsobení zvukových vĺn s vysokou energiou, ktorá vyvoláva hojivé a regeneračné procesy v dôležitých tkanivách. Špeciálne rázové vlny podporujú novotvorbu ciev, vďaka čomu sa krv, vitamíny a kyslík dostane do každej časti tela. Pôsobia v hĺbke 6-12 centimetrov pod povrchom pokožky, pričom celé ošetrenie je bezbolestné a trvá len niekoľko minút.

Navyše sa takéto vlny môžu použiť aj pri liečbe erektilnej dysfunkcie, zlepšení stavu celulitídy, jaziev, strí a lymfedémov. Tak sa objednajte na vyšetrenie a určite zabudnete na nepríjemné bolesti aj trápenie.

-Infoservis-

Mohlo by vás zaujímať…

Podporte knihu o tom, ako si budovať finančnú rezervu v predpredaji. Ďakujem. Martina Valachová