Stlstla som v priebehu mesiaca, tuk na bruchu, únava „na hovädo“, nespím. Proste, hrozné…

Priberanie počas klimaktéria: Stlstla som v priebehu mesiaca, tuk na bruchu, „únava na hovädo“, nespím.

Pred časom vyšiel podcast ODznova na tému prechod a jeho príznaky. Kamarátka mi napísala správu a ja som ostala v nemom úžase. To, čo mi napísala vidíte v titulku. Priberanie počas klimaktéria a aj ďalšie problémy. Hormóny sa skrátka a dobre vedia s nami zahrať. Tie, ktoré prechádzame prechodom v pohode, nám sa to môže zdať naozaj neuveriteľné.

Že až takto?

Sme k sebe prísne a vieme sa so sebou veľmi škaredo porozprávať. V každom prípade, každá sme iná. A je dôležité, aby sme to nevzdali a hľadali riešenia…

Hormóny? Nie, neprosím…

Poznáme to skoro všetky. Hormóny? Nie! Neprosím. Je to svinstvo. Takto znejú časté argumenty. Aj pod videorozhovorom na YouTube sa našlo veľa takých žien. Úplne rozumiem. Ja si stále tiež hovorím, že hormónom sa rada vyhnem. Skrátka, farmabiznisu nedôverujem na 100%, nie je to tajnosť. Ale vývoj ide dopredu. A ak si predstavím, že by som nemala spávať, mala by som návaly a nočné potenie a budenie, navyše by som „stlstla“, tak by som hľadala a nevzdávala sa. A skúsila by som všetko. Aj tie hormóny.




Uzdravenie duchovnou cestou?

Možné je aj uzdravenie duchovnou cestou. Hovoria o tom často nielen celostní lekári. Ak skúmate možnosti, pekne o téme hovorila pani Terézia v podcaste ODznova – metóda podľa Bruna Groeninga. Nájdete ho tu: klik.

Každá sme iná…

Každá potrebujeme niečo iné. V rozhovore s doktorkou Kosibovou sme toho prebrali veľa. Povedala by som, že takmer všetko. Ak tento rozhovor o prechode nepotrebujete, možno ho potrebuje vidieť vaša kamarátka, partnerka, suseda, kolegyňa… Navyše, rozprávali sme aj o predčasnom prechode. Prípady sa teraz akosi množia… A nevie sa, z čoho to môže byť…

Veľa toho máme v hlave. Nielen priberanie počas klimaktéria…

Psychika je mocná vládkyňa. Rozhoduje o veľa veciach. Ja osobne verím tomu, že keď si žena pripustí, že to skrátka v tom prechode je hrozné, tak má väčšiu šancu na to, aby to hrozné aj bolo. Je to môj názor, nemám to vedecky podložené. Vychádzam z informácií, ktoré som sa dozvedela z oblasti epigenetiky. Ale aj od rôznych psychológov či psychiatrov.

Samozrejme, nechcem byť premúdrelá, keďže ja zatiaľ prechodom pochodujem v pohode.

Ale hľadať a skúmať je podľa mňa dôležité. A nevzdávať to so sebou. (Na tomto mieste chcem ešte pripomenúť, že ženám po 40-ke, 50-ke, 60-ke sa venujeme na našich víkendovkách SooGooD – nastavenie mysle a tela na novú etapu života + cvičenie a strava – na jeseň plánujeme ďalšiu – môžete sa registrovať – LINK )

Verím, že rozhovor o prechode s MUDr. Kosibovou pomôže…

Hlavne to nevzdávajte…

Martina Valachová

Mohlo by vás zaujímať