Príbeh majiteľa auta Kia a jeho skúsenosti s každodennou jazdou.

Príbeh majiteľa auta Kia a jeho skúsenosti s každodennou jazdou.

Časy, keď autá Kia patrili medzi nenápadný sivý priemer, za ktorým sa nikto neotočil, sú dávno preč. Dnes sú atraktívne, moderné a plné inovatívnych technológií. Poďte sa s nami na okamih vžiť do kože majiteľa vozidla Kia a prečítajte si, čo všetko s ním počas dňa môžete zažiť.

Atraktívny dizajn, za ktorým sa každý otočí

Ak sa aspoň trochu orientujete vo svete automobilov, určite ste si všimli, že autá na predaj Kia prešli za posledné roky rapídnym vývojom.

V roku 2021 totiž dizajnéri Kia predstavili nový dizajnový smer. Nazvali ho „Opposites United“, voľne preložené ako „protiklady sa priťahujú“. Vychádza z nového smerovania značky a prepája na prvý pohľad kontrastné prvky – technologickú vyspelosť a súlad s prírodou.

Dizajnéri sa „pohrali“ s geometrickými tvarmi, pribudli nové svieže odtiene farieb aj výrazné dizajnové prvky. Ide napr. o nápadné, mierne zamračené LED svetlomety predĺžené až na boky karosérie. V prípade niektorých modelov dominuje prednej časti výrazná maska chladiča, ktorá zaberá väčšinu jej plochy.

V novom vozidle Kia sa teda budete cítiť sebaisto, štýlovo a moderne. Ak chcete nenápadné auto, ktoré sa v každodennej premávke „stratí“, budete musieť siahnuť po inej značke.

V interiéri ako v obývačke

Štýlovo a moderne sa budete cítiť aj v interiéri – a to nielen vy, ale aj vaši pasažieri. Aj vo vnútri totiž nájdete nápadné (no nie výstredné) dizajnové prvky. Pri niektorých modeloch sú to dekoračné lišty vo farbe karosérie, pri iných netradične tvarované madlá dverí či stredový stĺpik (napr. v tvare trojuholníka).

Dizajn však nie je samoúčelný a všetko je podriadené vášmu pohodliu – presne ako doma v obývačke. Zážitok z cestovania totiž pohodlnými sedadlami len začína. Rodinné autá Kia ponúkajú príjemné decentné osvetlenie, špičkové odhlučnenie i ozvučenie.

Pokojne sa usaďte do pohodlných sedadiel a vyrazte. A usaďte aj vašich cestujúcich, aby si tento zážitok vychutnali spolu s vami.

Bezpečne v meste i na diaľnici

Vývojári v Kia vedia, že komfort nie je iba o pohodlných sedadlách. Nové autá Kia sú preto prešpikované komfortnými a bezpečnostnými technológiami, s ktorými sa nemusíte báť hustej mestskej premávky ani rýchlych diaľničných presunov.

O vaše pohodlie v zápchach sa postará inteligentný tempomat, ktorý udrží bezpečnú vzdialenosť od vozidla pred vami. Je to jednoduché – pomocou kamery a radaru vaša Kia spomalí vtedy, keď spomalí auto pred vami, až do úplného zabrzdenia. Ak sa auto pred vami rozbehne, rozbehnete sa tiež. Žiadny stres s „hladkaním“ plynového pedála, všetko zabezpečí technika.

Najnovšie inteligentné tempomaty vo vozidlách Kia idú ešte ďalej. Dokážu napríklad automaticky spomaliť, aby ste bezpečne prešli zákrutu. O tom, že sa k nej blížite, dostanú informáciu zo vstavaného navigačného systému.

Vaša Kia vám pomôže tiež udržať sa v strede jazdného pruhu alebo prejsť do vedľajšieho, ak to situácia dovolí. Stačí „vyhodiť“ smerovku a auto sa samé preradí. Na úzke parkovacie miesto zase auto samé zaparkuje a dokonca vyparkuje. Už žiadny oškretý lak na dverách.

Jazdite na benzín, naftu alebo elektrinu – voľba je na vás

Mnohé modely Kia sa vyrábajú s rôznymi variantmi pohonu. Napr. Kia Sorento nájdete vo verzii hybrid, plug-in hybrid alebo dieselovej. Kia Niro môžete mať ako hybrid, plug-in hybrid alebo elektromobil a podobné je to aj s ďalšími modelmi značky.

Elektrické a hybridné autá Kia pritom povyšujú komfort jazdy na novú úroveň. Nehovoríme len o tichu v kabíne a plynulom zrýchľovaní aj do kopca.

V lete môžete napríklad usadnúť do príjemne vychladenej kabíny, keďže klimatizácia pracuje aj bez naštartovaného motora. V elektrických modeloch Kia Niro EV, Kia EV6 alebo Kia EV9 máte navyše vždy po ruke plnohodnotnú 230 V zásuvku s max. prúdom 16 A – ako doma. Môžete k nej pripojiť elektrické náradie, rýchlovarnú kanvicu alebo čokoľvek, čo vám v danej situácii spríjemní cesty. Ideálne na krátkodobé kempovanie či nenáročnú prácu v teréne, čo poviete?

Pripravené v spolupráci s kia.sk

Mohlo by vás zaujímať