fbpx
Prepájanie bublín a spájanie síl pri projektoch

Prepájanie bublín a spájanie síl pri projektoch

Keď som niekedy vo februári uvažovala ako prepojiť niektoré aktivity 40plus a akčných žien, s ktorými spolupracujem, prvým bodom bolo spájanie síl. Druhý bod bola diverzita v tíme. Akčné ženy tvoria zväčša mladé dámy, ktoré začínajú budovať svoju kariéru a hľadajú prácu či podnikanie, ktoré by vedelo reflektovať na balans medzi prácou a rodinou. Naopak, čitatelia magazínu 40plus sú často v situácii, kedy hľadajú nové cesty zo zabehnutých koľají a kontakty pre svoje nové projekty, pretože plánujú meniť kariéru alebo začať podnikať.

Takto po brainstormingu s Martinou Novotnou, spoluzakladateľkou akčných žien vznikol nápad na Akčný Speed Networking. Od marca sme ich realizovali štyri. A tešíme sa, že si podujatie našlo svojich priaznivcov a prináša i výsledky.

FOTO: František Bodnár

Prepájanie bublín

Niekedy sa cítime v živote zaseknutí. A platí to aj pre biznis. Môže sa zdať, že v dobe sociálnych sietí je predsa prepájanie a nové kontakty ľahké. No to možno áno, ale často je i povrchné, instantné, no a najmä často sa deje akoby v jednej bubline, ktorú máme okolo seba. Stretnúť človeka naživo a mať možnosť vymeniť si informácie a zistiť, či by v rámci podnikania mohli nastať prieniky, je predsa len lepšie naživo.

Spoločným projektom sa nám darí zabezpečiť, že naše podujatie oslovuje širšie skupiny a ľudia, ktorí prichádzajú na event sa menia a striedajú. Ak sa niektorí aj zopakujú, tak to neprekáža, pretože na podujatí spoznajú minimálne sedemdesiat percent nových ľudí. A potenciál biznisu a spájania naberá na realite.

FOTO: František Bodnár

Diverzita v tíme

Projektom sa snažíme ukázať, ako dobre vie zafungovať diverzita v tíme. V rámci 40plus ide o ľudí, ktorí sú vekom vzdialení od akčných žien často o jednu generáciu. Spájaním energie a skúseností sa však darí docieliť, že práca na projekte je vyvážená a má zmysel pre všetky strany. A to nás teší a motivuje aj do ďalších projektov.

Nové informácie, ktoré pomáhajú

Na každom  jednom speed networkingu sa snažíme prinášať nové informácie. Dať účastníkom okrem kontaktov a prepojenia, kávičky a koláčiku cez prestávku i niečo navyše. Preto sa každý event nesie v duchu témy, ktorá má byť prínosná. Aktuálne prichádzajú zmeny a nové možnosti na LinkedIn, preto sme radi, že na ostatnom podujatí sme mohli uvítať ako hosťa Ivanu Brutenič. Podelila sa o informácie a finty, ktoré nám pomôžu lepšie budovať komunikáciu na tejto profesionálnej sieti.

FOTO: František Bodnár

Ja osobne sa teším aj z partnerstva a objavu značky ZIK – ide o nový brand, ktorý reflektuje na potreby žien v biznise. Mariana Ježíková prináša oblečenie, ktoré mne osobne na trhu často chýbalo. Je biznisové, ale nie je nudné.

FOTO: archív ZIK

Podujatie realizujeme v nádherných priestoroch DF cafe v Design Factory. Keďže si účastníci v minulosti sťažovali na zlé možnosti parkovania, z nevýhody sme urobili výhodu.  Našim partnerom  sa stal MaH, s.r.o, Autorizovaný predajca a servis vozidiel Opel  a účastníkov eventu rozviezol po podujatí do práce.

To malo i ďalšiu výhodu. Väčšina z nás si totiž mohla vychutnať skvelý welcome drink JUST BE bez výčitiek svedomia.

Už teraz sa tešíme na jesenné termíny. A možno prinesieme i ďalšie spoločné eventy. Krásne leto. Celú fotogalériu nájdete tu: SPEED 11.6.2019 – za fotky ďakujeme Františkovi Bodnárovi

Martina Valachová

FOTO: František Bodnár, Martina Valachová a archív ZIK
Za darčeky pre účastníkov eventu ďakujeme spoločnosti DULCIA

 

 

 

 

Mohlo by vás zaujímať