fbpx
Prepájanie bublín a spájanie síl pri projektoch
Domov / FOCUS / Prepájanie bublín a spájanie síl pri projektoch

Prepájanie bublín a spájanie síl pri projektoch

Keď som niekedy vo februári uvažovala ako prepojiť niektoré aktivity 40plus a akčných žien, s ktorými spolupracujem, prvým bodom bolo spájanie síl. Druhý bod bola diverzita v tíme. Akčné ženy tvoria zväčša mladé dámy, ktoré začínajú budovať svoju kariéru a hľadajú prácu či podnikanie, ktoré by vedelo reflektovať na balans medzi prácou a rodinou. Naopak, čitatelia magazínu 40plus sú často v situácii, kedy hľadajú nové cesty zo zabehnutých koľají a kontakty pre svoje nové projekty, pretože plánujú meniť kariéru alebo začať podnikať.

Takto po brainstormingu s Martinou Novotnou, spoluzakladateľkou akčných žien vznikol nápad na Akčný Speed Networking. Od marca sme ich realizovali štyri. A tešíme sa, že si podujatie našlo svojich priaznivcov a prináša i výsledky.

FOTO: František Bodnár

Prepájanie bublín

Niekedy sa cítime v živote zaseknutí. A platí to aj pre biznis. Môže sa zdať, že v dobe sociálnych sietí je predsa prepájanie a nové kontakty ľahké. No to možno áno, ale často je i povrchné, instantné, no a najmä často sa deje akoby v jednej bubline, ktorú máme okolo seba. Stretnúť človeka naživo a mať možnosť vymeniť si informácie a zistiť, či by v rámci podnikania mohli nastať prieniky, je predsa len lepšie naživo.

Spoločným projektom sa nám darí zabezpečiť, že naše podujatie oslovuje širšie skupiny a ľudia, ktorí prichádzajú na event sa menia a striedajú. Ak sa niektorí aj zopakujú, tak to neprekáža, pretože na podujatí spoznajú minimálne sedemdesiat percent nových ľudí. A potenciál biznisu a spájania naberá na realite.

FOTO: František Bodnár

Diverzita v tíme

Projektom sa snažíme ukázať, ako dobre vie zafungovať diverzita v tíme. V rámci 40plus ide o ľudí, ktorí sú vekom vzdialení od akčných žien často o jednu generáciu. Spájaním energie a skúseností sa však darí docieliť, že práca na projekte je vyvážená a má zmysel pre všetky strany. A to nás teší a motivuje aj do ďalších projektov.

Nové informácie, ktoré pomáhajú

Na každom  jednom speed networkingu sa snažíme prinášať nové informácie. Dať účastníkom okrem kontaktov a prepojenia, kávičky a koláčiku cez prestávku i niečo navyše. Preto sa každý event nesie v duchu témy, ktorá má byť prínosná. Aktuálne prichádzajú zmeny a nové možnosti na LinkedIn, preto sme radi, že na ostatnom podujatí sme mohli uvítať ako hosťa Ivanu Brutenič. Podelila sa o informácie a finty, ktoré nám pomôžu lepšie budovať komunikáciu na tejto profesionálnej sieti.

FOTO: František Bodnár

Ja osobne sa teším aj z partnerstva a objavu značky ZIK – ide o nový brand, ktorý reflektuje na potreby žien v biznise. Mariana Ježíková prináša oblečenie, ktoré mne osobne na trhu často chýbalo. Je biznisové, ale nie je nudné.

FOTO: archív ZIK

Podujatie realizujeme v nádherných priestoroch DF cafe v Design Factory. Keďže si účastníci v minulosti sťažovali na zlé možnosti parkovania, z nevýhody sme urobili výhodu.  Našim partnerom  sa stal MaH, s.r.o, Autorizovaný predajca a servis vozidiel Opel  a účastníkov eventu rozviezol po podujatí do práce.

To malo i ďalšiu výhodu. Väčšina z nás si totiž mohla vychutnať skvelý welcome drink JUST BE bez výčitiek svedomia.

Už teraz sa tešíme na jesenné termíny. A možno prinesieme i ďalšie spoločné eventy. Krásne leto. Celú fotogalériu nájdete tu: SPEED 11.6.2019 – za fotky ďakujeme Františkovi Bodnárovi

Martina Valachová

FOTO: František Bodnár, Martina Valachová a archív ZIK
Za darčeky pre účastníkov eventu ďakujeme spoločnosti DULCIA

 

 

 

 

VÍKENDOVÝ REŠTART II.Po 40ke sa menia naše priority, mení sa telo, mení sa aj rozmýšľanie. Ak ste doteraz napríklad necvičili, cítite, že asi by ste mali. Lebo chrbát bolí. A telo sa tiež ťažšie udržiava v kondícii.

Dámy, ktoré zažili náš jarný reštart už vedia, že na našom pobyte sa nudiť nebudú. A máme pre všetkých absolútnu pecku. V sobotu nás na turistike kombinovanej s Nordic Walking bude sprevádzať Róbert Kormaňák. Oravák znalý prostredia Zuberca a Roháčov. Budeme hľadať aj balans v živote. Víkend bude aj o rozhovoroch s odborníkmi na témy ako sa stravovať, či a ako cvičiť - lektorky Nela Sullens a Elena Bernáthová.  Ujsť z reality a naučiť sa vytvoriť si realitu novú, Aj taký bude náš pobyt!

Pridajte sa